Görüş Bildir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitimde İlk Hafta Açıklamaları... Öğretmenler Aşılanacak Mı?

Haberler
> Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitimde İlk Hafta Açıklamaları... Öğretmenler Aşılanacak Mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bulaş riskini azaltmak için uzun süredir okullar kapalıydı. Öğrenciler eğitimlerine online devam ederken vakaların azalması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama ile bir çok sınıf yüz yüze eğitime geri döndü. Yüz yüze eğitime dönülmesiyle beraber bugün Ziya Selçuk ilk hafta açılan okullarla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Ziya Selçuk'un yüz yüze eğitim açıklamaları ve öğretmenlerin aşılanması ile ilgili açıklamalar...

Yüz Yüze Eğitimde İlk Hafta

Yüz Yüze Eğitimde İlk Hafta

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, şunları söyledi:

* İlk günden beri bir şekilde turladım Türkiye’yi ve okul okul gezme fırsatım oldu. Bizzat görerek gözlem yapma fırsatım oluyor. Şehirleri dolaşmadığımız zaman bazen uzaktan gelen bilgileri çok iyi süzemiyoruz.

* Çocuklarda da zıplama hissiyatı var. O kadar mutlular ve gözleri parıldıyor ki okulu çok özlemişler.

* Bugün de Ankara’da bir ortaokula gittim. Çocuklar ortaokulda gerçekten bahçede zıplıyorlar. Öğretmen odasına gittiğimde sürekli teşekkür alıyorum öğretmenlerden.

* İlk-ortaokullarda yüzde 80’in üzerinde katılım var. İlk haftayı çok olumlu geçirdiğimizi gördüm.

* Duruma göre kısmı açılma yerinde kararla şehir bazlı açılıp kapanma olabilir diye geçen sene Mart ayında 4 senaryo sunmuştuk. Okullar biraz geçişkenlik içeren kurumlar.

* Valilikler kendi şehirlerindeki duruma somut olarak bakıp ‘biz bu süreci bir haftaya yayalım’, ‘bunu idare edebiliriz’ gibi yerel kararlar alabilirler.

Öğretmenlerin Aşılanması ve Öğrencilerin Temaslı Olması

Öğretmenlerin Aşılanması ve Öğrencilerin Temaslı Olması

Aşı konusunda şunu söylemek lazım Sağlık Bakanlığımız dünyada gerçekten örnek gösterecek bir aşı kampanyası düzenliyor. Aşı tedarikine bağlı olarak bazen aksamalar olabiliyor. yine Sağlık Bakanlığımızın bir ön almasıyla yaptığımız görüşmeler neticesiyle açılan sınıfların öğretmenlerinden başlayarak aşılanması konusunda 1 ayı geçmiş tarihte listeyi verdik ve başlandı. Öğretmenlerimiz peyderpey aşılanıyor. 80 bin öğretmen aşılandı.

Benim telefonumda olan kişiye özel bir yazılım var. Bu yazılımla ben kaç çocuğumuzun ailesinde temaslı ya da pozitif var bunu görebiliyorum. Bunların bir renk haritası var. Son bir haftada gördüğümüz farklılık şu: kısmi olarak bir artış var. Aile bilgilendiriliyor. Bir özel odaya alınıyor çocuk sağlık kuruluşuna haber veriliyor. Gereken süreç başlatılıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?