Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Kafayla Çekildiği Meçhul, Mide Bulandıran 22 Sapkın Film (+25)

Sanat-

Bu filmlerin ortak yanları "gore splatter" tarzı çekilmiş olmaları. Kimisinde sembolik izler varken kimileri bu amaçta olmayıp sadece işkence sahnelerini vurguluyorlar. Bazıları var ki gerçek görüntülere dayanıp dayanmadığı bile meçhul. Her bünyenin kaldıramayacağı türden filmler.
Bu kategoriye giren bazı filmler de burada:
Sağlam Psikolojiyle Bile İzlemesi Zor 20 Rahatsız Edici Film

Özetler IMDb, beyazperde ve TA alıntısıdır.

1. Tetsuo (1989)

Sıradan Japon vatandaşı Tetsuo'nun vücudunun çeşitli bölgelerinden metal parçaları fışkırmaktadır. Bu olay gittikçe daha sık vuku bulur, olaylar gelişir. Filme hayran kalan Tarantino, Tsukamoto'ya "gel tetsuo 3'ü yapalım" şeklinde teklif götürmüştür. Bir takım sinema eleştirmenlerine göre Tetsuo, yakın tarihte çekilmiş olan Cronenberg filmlerine "öncülük" etmiştir.
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt0096251/

2. Ölüm Provası (1999)

Aoyama, 7 yıl önce karısını kaybetmiş ve o günden beri bir kadınla flört etmemiştir. Onun kederli yaşantısına bir kadının girmesi gerektiğine inanan tv yapımcısı arkadaşı, ilginç bir plan yapar. TV şovunun içinde bir bölüm yaparak, sözde oyuncu seçmeleri yapacak ve bu sayede Aoyama'ya uygun bir eş bulacaklardır. Başarısız ve komik pek çok aday sonrasında, Asami adlı çok çekici bir kadın çıkar karşılarına. Onun ideal eşi olacağına inanan Aoyama, kısa zamanda kadının geçmişi hakkında garip şeyler öğrenir. Genç kadın, unutulmayacak bir intikam peşindedir.
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt0235198/

3. Dead Alive (Braindead) (1992)

Dead Alive (Braindead) (1992)
Dead Alive (Braindead) (1992)

Lionel ve sevgilisi Paquita,hayvanat bahçesine gezmeye giderlerken meraklı annesi de onları takip eder. Ancak kadını Sumatra'dan gelen bir tür fare-maymun ısırır ve bulaşıcı bir zombi salgını başlatır. Annesini korumaya çalışan Lionel, onun kurbanlarını evlerinin bodrumunda saklamaya çalışır ancak olaylar giderek kontrolden çıkar ve zombiler bir ordu halinde dışarı taşarlar.
Aslında komedi soslu olsa da mide bulandırdığı kesin. Bir Peter Jackson filmi.
http://www.imdb.com/title/tt0103873/

Filmden bir sahne:

4. Begotten (1990)

Begotten (1990)
Begotten (1990)

Dünyanın kurtuluşunu anlatan sembolik bir film. Film tanrının karnını deşerek kendisini öldürmesiyle başlıyor. Tanrının küllerinden toprak ana doğuyor ve kendini hamile bırakarak dünyayı doğuruyor.
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt0101420/

5. Taxidermia (2006)

Taxidermia’da bir aileden üç kuşak erkeğin hikâyesine tanık oluyoruz: Büyükbaba, baba ve oğul. 2. Dünya Savaşı sırasında görevli olan büyükbaba, garip fanteziler diyarında yaşar; en büyük arzusu, aşktır. Dev bir cüsseye sahip olan baba, savaş sonrası Sovyet döneminin atletidir; hedefi başarı kazanmak, yarıştığı dal ise hızlı yemek yemektir. Torun, ufak tefek, edilgen bir tahnitçidir; ancak arzusu babasından da büyükbabasında da daha büyüktür: Ölümsüzlük. Kendi bedenini tıpkı bir hayvan postu gibi doldurarak ölümsüz bir sanat eseri yaratma peşindedir.
Filmden Sahne
http://www.imdb.com/title/tt0410730/

6. Seed (2007)

İşkencelere uğrayan bir insanın ardından insanlıktan çıkıp kendisine bunu yaptığını düşündüğü kişilere yaptığı işkenceler konu ediliyor.
Filmden Sahne
http://www.imdb.com/title/tt0758781/

7. The Bunny Game (2010)

Hiç tanımadığı bir kamyon şoförüne güvenen bir kadın bunu yaptığı için fazlasıyla pişman olacaktır.
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt1522846/

8. Aftermath (1994)

Nacho Cerdà'nın yönettiği 30 dakikalık kısa filmde hiçbir diyalog yok. Filmde sadece morgta, otopsi yapan doktorun ilginç bir şekilde cesetlerle yakın temasını izliyorsunuz.
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt0159241/

9. Hellraiser (1987)

Hellraiser (1987)
Hellraiser (1987)

Kirsty üvey annesi Julia ve babası Larry ile büyük yeni bir eve taşınmaktadırlar. Kirsty başta karşı çıksa da evi görünce hoşuna gitmiştir. Julia'nın, Larry'nin kardeşi Frank ile bir ilişkisi vardır ve uzun zamandır Frank'ten haber alamamıştır heryerde onu hayal etmektedir. Larry bir gün ev eşyalarını yerleştirirken elini incitmiştir çatı katında Julia'yı bulduğunda yere birkaç damla kan akmıştır oradan ayrıldıklarında ise Frank uğraştığı karabüyünün etkisinden kurtulmuş ve canlanmıştır. Buna sebep olan bir kutu Cehennemin kapılarını açıp Helllraiser'ı çağırmaktadır.
http://www.imdb.com/title/tt0093177/

Filmden sahneler:

10. Melancholie der Engel (2009)

İki arkadaş uzun yıllar sonra tekrar bir araya gelip buluşurlar ve ardından bir grup insanın işkencelerine maruz kalırlar.
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt1420558/

11. Ginî piggu 2: Chiniku no hana (1985)

"Bizarre" çizimler yapan bir sanatçı olan Japon karikatürist Hideshi Hibino, kimliği belirsiz bir kişiden bir paket alır. Paketin içinde 8 mm'lik bir film, 54 adet resim ve 19 sayfalık bir mektup vardır. Bu mektupta, gizli bir yerde kimliği belirsiz bir kişinin bir kadını parçalara ayırışı ve koleksiyonuna koyuşu anlatılmaktadır. 8 mm'lik film ise bütün bu görüntüleri içermektedir. Bu haliyle gösterilemeyecek olan filmi Hideshi Hibino yeniden düzenleyip "yarı belgesel" denebilecek bu filmi oluşturur. İşte izleyeceğimiz bu film, Hideshi Hibino'nun kendisine gönderilen mektubu, resimleri ve filmi temel alarak; 8 mm'lik filmden görüntüler aktardığı ve yeniden kurguladığı filmdir.
Filmden Sahne
http://www.imdb.com/title/tt0161635/

12. Snuff 102 (2007)

Genç bir gazeteci snuff filmler hakkında araştırma yapmaya başlayınca yeraltında kalmış sırlar çözülmeye başlar.. Şok eden görüntüler şiddet ve olaylarla korkunç bir sarmal içine düşer.
58 ülkede yasaklanmış. Hamile bir kadının karnının üstüne zıplamak işkence yöntemlerinden birisi.
Bir izleyici yorumu: "Saçma, psikopatça, sapıkça bir film. Film bile demek istemiyorum aslında ben buna. Ne kadar tahammül edebilirsiniz, mideniz ne kadar kaldırır bilemiyorum."
Filmden Sahneler
http://www.imdb.com/title/tt0984118/

13. Nekromantik (1987)

Kazalardan sonra kaza mahalini temizleyen JSA adlı bir şirkette işçi olarak çalışan bir genç adamın ölüler ve ölü iç organları ile ilgili saplantılı bir bağı vardır. Kaza yerlerinde buldukları cesetlerin ufak tefek parçalarını çaktırmadan eve getiren adamın en az kendisi kadar sapık bir de kız arkadaşı vardır.
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt0093608/

14. Cutting Moments (1997)

Monoton bir hayatın hüküm sürdüğü bir banliyöde yaşayan Sarah, kocası Patrick'in kendisine olan cinsel dürtülerinin tekrar artması için mide bulandırıcı yöntemler deneyecektir.
Filmden Sahne
http://www.imdb.com/title/tt0159391/?ref_=ttpl_pl_tt

15. Subconscious Cruelty (2000)

Cinsellik hakkındaki tabular üzerine yapılmış ve dini sembolizm yüklü sapkın bir film.
Filmden Sahneler
http://www.imdb.com/title/tt0166370/?ref_=ttpl_pl_tt

16. Murder-Set-Pieces (2004)

Büyükbabası İkinci Dünya Savaşında savaşmış bir Nazi olan zengin, genç ve yakışıklı bir Alman fotoğrafçı gece kulüplerinden, barlardan ve sokaklardan topladığı kızların fotoğrafını çekmekte, onlarla ilişkiye girmekte ve daha sonra vahşice öldürmektedir. Genç fotoğrafçı bu hunharca cinayetleri işlerken güzel sevgilisi Charlotte, kendisine derin bir tutkuyla bağlı bulunmakta ve hiç kuşkulanmamaktadır. Charlotte’un 11 yaşındaki kız kardeşi Jade ise bu tuhaf Alman fotoğrafçıdan kuşkulanan tek insandır. 11 yaşındaki küçük kızın bu kuşkuları, hem ablası hem de kendisi açısından çok büyük tehlikeler doğuracaktır.
Filmden Sahne
http://www.imdb.com/title/tt0422779/

17. Gurotesuku (2009)

Bir filmden çok bir şiddet deneyi gibi duran grotesque iki sevgiliyi rehin alan bir manyağın onlara yaptıkları işkenceden ibaret. Uzuv koparılması, seks işkenceleri gibi sapkın işlerin olduğu film İngiltere gibi bazı ülkelerde yasaklanmıştır.
http://www.imdb.com/title/tt0758781/

Fragmanı:

18. Hei tai yang 731 (1988)

II. Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru Çin toprakları üzerine kurulan, askeri üs Filo 731′den isim alan film, burada gerçekleştirilen gizli deneyleri anlatıyor. Tutsak Çinliler ve bir miktar Rus, bu deneylerde canlı kobaylar olarak kullanılıyor. 
Filmden Sahne
http://www.imdb.com/title/tt0093170/

19. The Poughkeepsie Tapes (2007)

2001 yılında New York Poughkeepsie'de polis aynı şekilde yanarak ölmüş cesetler bulur. Hepsi de bir malikanede ölü bulunmuştur. İşin garibi bütün bu ölümler daha bir başlangıçtır. Evin içini araştıran polisler 800 adet video kaset ortaya çıkarırlar. Kasetleri izleyen polisler dehşete düşerler. Çünkü bunlar katilin takip aşamasından sonuna kadar olan tüm cinayet sürecini göstermektedir. Polis merkezi bu video kasetleri uzmanlarla incelemeye karar verir. Çıkan sonuç daha önce böyle bir seri katille karşılaşılmadığıdır.
Bir izleyici yorumu: "İnanılmaz. Gerçekten inanılmaz. Ancak bu kadar etkilenebilirdim. Bu derece midem bulanabilirdi."
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt1010271/

20. Mum & Dad (2008)

Londra’da Heathrow havaalanının çevresinde yaşayan sıradışı bir aileyi anlatıyor. Heathrow’dan yakaladıkları yalnız çocukları evlerinde hapsedip, ‘aile’lerinin bir parçası olmaya zorlayan aile, kurallara uymayanları kendi yöntemleriyle cezalandırmaktadır.
Bir izleyici yorumu: "böyle bir film görmedim ben gerçekten iğrençlik ve sapkınlıktan başka birşey yok"
Fragman
http://www.imdb.com/title/tt1129428/?ref_=nv_sr_1

21. Slaughtered Vomit Dolls (2006)

19 yaşındaki bir striptizci bulimiya hastalığına yakalanır ve yediklerini sindiremediği için sürekli kusar. Beraberinde gelen halüsinasyonlarla adeta cehennemi yaşar.
Bir izleyici yorumu: "Film değil , iğrençlik gösterisi."
http://www.imdb.com/title/tt0811073/?ref_=tt_rec_tti

22. August Underground serisi (2001)

İki seri katil, kurbanlarına akıl almaz işkenceler yaparlar ve bunları video kameraya alırlar.
http://www.imdb.com/title/tt0412467/

Fragmanı:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
halim-salman

testere niye yok testere TESTERE

sena-arikan

Bu filmlere, "İğrenç, rezillik, mide kaldırmıyor, bunlar film değil" diyen insanlar... Bu filmlerin amacı zaten iğrenmeniz. Ne kadar iğrendiyseniz film o kadar amacına ulaşmıştır :) Rahatsız oluyorsanız izlemeyin. Bu filmler herkese hitap etmez. Şahsen ben, burdakilerin çoğunu izledim fakat August Underground serisi bana göre en iğrenç olanıydı. Ne zaman film eleştirmeni oldunuz da "Sakın izlemeyin bunlar film değil" deme yetkisini kendinizde buluyorsunuz?

betul-uzun4

Seda kesinlikle katılıyorum .

serkan-cetin5

Filmler genelde bir bütünsellik içerir ve izleyiciye bir mesaj verir, burada konu bütünlüğünü geçtim verilen mesaj sadece negatif ve şiddete yönelik, ayrıca anlamsız.

atlantistengelenadam

Bu tür sınırları zorlayan yapımlar içinde diğerleri gibi vahşet ve iğrenclikle kendini tatmin etmekten başka bir amacı olmayan rezilliklerin dışında azınlıktada olsa başarılı ses getirmiş ama bir okadarda sansasyon yaratmış filmlerde gorebiliriz Bunlarin basinda1975 yapımı "Salo yada Sodomun 120 günü" adlı bir romandan sinemaya uyarlanan film geliyor Film gösterime girmeden kısa bir süre önce yönetmeninin dòvülerek öldürüldüğü bu film 50 den fazla ülkede yasaklanmış.Yıne 80 li yilların başında belgesel niteliğinde çekilmiş "Hannibal Holocoust"Bu filmin yönetmeni ise mahkemede oyuncuların yaşadığını ispat etmesiyle serbest kalabilmişti..High Tension ve Hostel filmleri yüksek derecede şiddet ve kan içermesine ragmen türünün en başarılı örneklerindendir..Bunun yanında yine aşırı derecede kanlı sahnelerle izleyicinin migdesini bulandırmaktan başka bir özelliği olmayan "İnside" adlı filmde tam bir fiyasko.Bir ruh hastasının çektiği Srpski den ise uzak durun.

ogatech_

Srpski film -> çekeni, oynayanı, yazanı....... merak edip izlemesem izleyeni de diyecem de, bencillik edip kendimi kayırıyorum...

gonulyildiz

sinema dediğin sanattır film dediğin kurgudur belgesel gibi her şeyi alenen gösteremezsin ... evet belki imge yapmak isteyip her işkenceyi günlük yaşantımızda beynimizden geçenlerle ya da yaptığımız davranışlarla veya gösterdiğimiz tepkilerle bağdaştırmaya çalışabilir bir yönetmen ya da senarist ... evet psikolojik bir şeyler anlatabilir işkence filmleri de .. filmin sonundan bir ders çıkarabiliriz yapılabilir ama bu denli alenen değil .. tekrar diyorum sinema sanattır film ise kurgudur ... belli sahneleri belli bir kesite kadar çekersin karakter işkenceye başlayacağı sırada başka bir sahneye geçersin ... bu da o sahneyi sanatsal bir dille vermiş olduğunu gösterir ve geri kalan kısmını seyircinin hayal gücüne bırakmış olduğunu gösterir ... onun haricindeki alenen kesmeli biçmeli dikmeli s.kmeli bütün çekilen görüntüler ne filmdir ne de sinema ... yeri yoktur sanatta ... sanatın dilini kullanmayı bilmiyorsan git belgesel çek arkadaşım ... net.

Görüş Bildir