Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Microsoft 'Akıllı Takvim' Uygulaması Sunrise'yi Satın Alıyor

 > 
11PAYLAŞIM

Sunrise, Microsoft tarafından satın alınıyor. Yurtdışı kaynaklı haber sitelerinde ortaya konan iddiaya göre Microsoft Sunrise için 100 milyon doları gözden çıkarmış durumda. Konuyla ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama ise yapılmadı.

En kısa haliyle ‘akıllı takvim’ uygulaması olarak tanıtabileceğimiz Sunrise, kullanıcılarına hem web hem de mobil uygulamaları üzerinden Gmail ya da exchange’de duran takvimlerini kullanışlı bir arayüzle ve çeşitli ek özelliklerle sunuyor.

Android ve iOS platformlarındaki en başarılı ve en çok kullanılan takvim uygulamalarından biri olan Sunrise’nin aynı zamanda güçlü bir web arayüzü ve Google Chrome uygulaması da bulunuyor. Sunrise’ye dilerseniz Google ve Facebook, dilerseniz de exchange altyapısındaki e-postanızla giriş yapabiliyorsunuz.

Konu resmiyet kazanırsa ‘buluta taşınma’ konusunda oldukça önemli adımlar atan Microsoft, küresel olarak en popüler (ve bulutta çalışan) takvim uygulamasını satın almış olacak. Ki bu da şirketin bulut vizyonuyla oldukça örtüşen ve mantıklı bir hamle gibi duruyor. Yeri gelmişken Microsoft’un kısa bir süre önce Acompli isimli e-posta istemcisini de satın aldığını hatırlatmakta yarar var.

2014’ün yaz aylarında 6 milyon dolar yatırım alan Sunrise, basitliğin ve kullanıcıların gerçek bir ihtiyacını çözmenin ne denli değerli olduğunun kanıtı niteliğinde. Diğer yandan yayına girdiği dönemde yalnızca web üzerinde çalışan ve tek işlevi e-posta göndermek olan Sunrise, aradan geçen sürede Android, Chrome, iOS ve Mac uygulamalarıyla beraber kullanıcılarına sunduğu imkanları da fazlasıyla genişletti diyebiliriz. Bu da kuşkusuz akıllara sıkça sözü geçen Minimum Viable Product (MVP) kavramını getiriyor.

Microsoft Sunrise’ı satın alır mı, alırsa ne kadar öder sorularının yanıtları kısa süre içinde ortaya çıkacaktır. Ancak Sunrise’nin her koşulda ‘ders çıkarılası’ bir hikayesi olduğu kesin.

Webrazzi

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir