Görüş Bildir
Haberler
Metropoll Araştırma: Mansur Yavaş Tüm Anketlerde Önde Ama Aday Olursa...

etiket Metropoll Araştırma: Mansur Yavaş Tüm Anketlerde Önde Ama Aday Olursa...

Abdullah Demir
13.09.2022 - 11:56 Son Güncelleme: 13.09.2022 - 11:57

Metropoll araştırma şirketinin kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar, Medyascope’ta Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı. Mansur Yavaş'ın tüm anketlerde yüzde 15 önde çıktığını söyleyen Sencar, 'Mansur Yavaş eğer Erdoğan’ın karşısına çıkarsa Erdoğan onu en kısa sürede perişan eder. Devletin tüm kaynakları Erdoğan’ın elinde' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

"Meral Hanım kendi çocuğuyla yarışıyor. Zafer Partisini ciddiye alıp politikasını onunla belirlemesi siyasi bir hatadır"

"Meral Hanım kendi çocuğuyla yarışıyor.  Zafer Partisini ciddiye alıp politikasını onunla belirlemesi siyasi bir hatadır"

Sencar, HDP tartışmaları için “Meclis’i HDP’li başkan yönetirken oturumu terk etmiyorsunuz. Komisyonlarda mecliste oturuyorsunuz. Meral Hanım kendi çocuğuyla yarışıyor.  Zafer Partisini ciddiye alıp politikasını onunla belirlemesi siyasi bir hatadır” dedi

Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmamasını eleştiren Sencar “Meral hanım aday değilim diyerek kendisini siyasi sahneden çekti. Köyleri, kentleri ‘ben aday değilim’ diye gezemezsiniz. Meral hanım merkezi siyaseti terk etti. 6’lı masanın 4 tanesinin oyu yüzde 6 bile değil. Binde 1 oyu bile olmayan adam çıkacak cumhurbaşkanı adayını belirleyecek ben de onu izleyeceğim. Olacak iş değil” diye konuştu.

“Kemal bey yavaş yavaş yükseldi. Kemal bey, yüzde 30’lardan yüzde 40’lara çıktı"

“Kemal bey yavaş yavaş yükseldi. Kemal bey, yüzde 30’lardan yüzde 40’lara çıktı"

Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyunun yükseldiğini belirten Sencar “Kemal bey yavaş yavaş yükseldi. Kemal bey, yüzde 30’lardan yüzde 40’lara çıktı. Meral hanımı bile geçti. Meral hanım büyük bir siyasi hata yaptı” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masayı yöneterek aday çıkmasını engellediğini iddia eden Sencar, ”Adil ve serbest bir ortam var mı? Kemal bey ‘Ben adayım’ dedi. Diğerleri susuyor. Erdoğan’ın karşısında kazanacak adayın çıkması için adayların serbest bir şekilde ortaya çıkması gerekir. Ben Ekrem beyin de Mansur beyin de böyle bir şeyi reddedeceğini milyonda bir ihtimal vermem. Demirel’in dediği gibi ‘başkan olacaksın desen adam mezardan çıkar” diye belirtti.

"Erdoğan oylarının aşağıya gittiğini gördü"

"Erdoğan oylarının aşağıya gittiğini gördü"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Erdoğan oylarının aşağıya gittiğini gördüğünü ve harekete geçtiğini belirten Sencar “Son 4 ayda kararsızlar dağıtılmadan AK Parti'nin oyu yüzde 25’ten yüzde 28’e çıktı. Erdoğan’ın kendi kişisel oyunda ne düşme var ne çıkma var. Mansur Yavaş karşısında yüzde 37, Kılıçdaroğlu karşısında yüzde 42.. Bu küçük bir rakam değil daha kampanyaya girmedik” diyerek verileri paylaştı.

“Meral hanım sahneden çekildi İYİ Parti aşağı doğru iniyor"

“Meral hanım sahneden çekildi İYİ Parti aşağı doğru iniyor"

CHP ve İYİ Parti ilişkilerini değerlendiren Sencar  “Meral hanım sahneden çekildi İYİ Parti aşağı doğru iniyor. Kurmayları bunu görüyor. Gürsel Tekin İYİ Partililerin öfkesine iğne batırdı. CHP’nin oyunda 7 senedir yaptığımız ölçümlerde kımıldama yok. Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in boşalttığı alanı iyi doldurdu” diye tamamladı.

CHP'nin ölümcül hataları

CHP'nin ölümcül hataları

Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ölümcül hatalar yaptığını belirten Sencar, CHP ve AK Parti arasında istikşafi görüşmeler yapıldı. AK Parti’nin başbakan adayı Davutoğlu hükümeti kuramadı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na vermesi gereken yetkiyi vermedi. Kılıçdaroğlu, milleti meclisin önüne toplayabilirdi. Bu başkanlık referandumunda Erdoğan, resmen Kemal beyi kullandı. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının bir kereye özel kaldırılması için… Ben iki defa Kemal bey’e gittim. O zaman Kemal beyin hatırını kıramayacağı bir yerden ya da gücünün yetmeyeceği bir yerden bir rica veya baskı geldiği kanaatine vardım. O gün anayasa değişikliği geldi. HDP’nin vekillikleri bir günde düştü. Selahattin Demirtaş o ve diğerleri o gün içeri girdi. Kemal beyin bugün özür dileyeceği bir kişi varsa o da  Selahattin Demirtaş'ın eşi ve çocuklarıdır.” diye eleştirilerini yöneltti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

"Mansur Yavaş eğer Erdoğan’ın karşısına çıkarsa... "

"Mansur Yavaş eğer Erdoğan’ın karşısına çıkarsa... "

Mansur Yavaş ile ilgili de Sercan “Bir siyasi aktörün gücü meydana çıktığı zaman ortaya çıkar. Şu anda Mansur Yavaş yaptığımı tüm ölçümlerde hepsinden yüzde 15 önde. Mansur Yavaş dürüst ve iyi bir belediye başkanı. Mansur Yavaş eğer Erdoğan’ın karşısına çıkarsa Erdoğan onu en kısa sürede perişan eder. Devletin tüm kaynakları onun Erdoğan’ın elinde. Mansur Yavaş, şu an korunaklı bir yerde duruyor. İleride onu ‘cumhurbaşkanı yapabiliriz’ diye bekletiliyor. İlk dönem sandıkları koruyamadıkları için Mansur Yavaş ilk seçimi kaybetti” diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
85
25
21
12
4
3
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ckkenon

Hala neyin aday tartışmasını yapıyorsunuz anlamadım gitti, içerisinde bulunduğumuz durumu görmüyor musunuz? böyle bir ortamda adayın kim olduğunun ne önemi ... Devamını Gör

paranoid

öyle değil işte abicim kemiksiz %20 gerizekalı makarnacı çomar bir kitle var ve buna şimdi vatandaşlık verdikleri sığınmacılar da eklendi. Onlar da oy kullan... Devamını Gör

yengegeldikmi

Başlığa bak "korunaklı yerde duruyor." Sanki saklıyorlar adamı. Şu an siyasiler içinde en temizi Mansur Yavaş gibi görünüyor. Herhangi bir katakulliye gelmez... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

click beat dedikleri olayı bu ara onedio çok yapmaya başladı..

Tuğçe

oy pusulamda görmek istediğim ve seve seve oyumu atacağım adam Mansur Yavaş