Meral Akşener'den AKP'ye Game of Thrones Göndermesi: Kış Geliyor, Yani ‘Winter is Coming'

 > 
1.2bPAYLAŞIM

İYİ Parti lideri Meral Akşener, 23 Haziran İstanbul seçimleri sonrası Meclis'teki grup toplantısında, sosyal medyada yankı uyandıran bir gönderme yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'liyakat sahibi bir ekibi ekonominin başına getirme' çağrısı yapan Akşener, devamında "AK Parti için o malum beste çalıyor. Kış geliyor, yani winter is coming" ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

"Neredeyse 'Anadolu'ya İslam'ı ben getirdim' diyeceksiniz"

Akşener'in konuşmasının dikkat çekici kısımları ise şöyle:

"'Duble yol yaptım', 'buzdolabını size ben getirdim', 'karnınızı ben doyurdum' gibi söylemler devlet ciddiyetine yakışmıyor. Neredeyse 'Anadolu'ya İslam'ı ben getirdim' diyeceksiniz. 17 yılda 2.3 trilyon dolar bütçe, 70 milyon dolar özelleştirme kullandınız. Yol da mı yapmayacaktınız? O kaynakları israf etmeseydiniz Türkiye bugün bu halde olur muydu? Masallar karın doyurmuyor Sayın Erdoğan. Damadın masallarıyla seçime kadar geldiniz. Liyakat sahibi bir ekibi ekonominin başına getirin, bizi dinleyin."

"AK Parti için o mahur beste çalıyor"

'Yok ben bunlara kulak asmam' diyorsanız bilin ki Türk milleti çaresiz değildir. AK Parti için o mahur beste çalıyor, kış geliyor, yani Winter is coming (Winter is coming sözü, dünya çapında Game of Thrones dizisiyle ünlenmiştir) Aslında ben giderayak milletle helalleşmesi için atmaları gereken adam için söyledim."

Akşener ‘Winter is Coming' açıklamasıyla sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir