Görüş Bildir
Haberler
Mehmet Cengiz'in Adı Fakülte Binasına Verilmiş

Mehmet Cengiz'in Adı Fakülte Binasına Verilmiş

adem kara
21.02.2014 - 13:30
İçeriğin Devamı Aşağıda

Mehmet Cengiz'in Adı Fakülte Binasına Verilmiş

İkinci yolsuzluk operasyonuna ait dinleme kayıtlarında adı geçen ve küfürlü sözleri tepki çeken işadamı Mehmet Cengiz'in adı bir İlahiyat Fakültesi binasına üstelik 'Yunus Emre'nin yerine' verilmiş...

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun gerçekleştirilemeyen ikinci dalgasına ait dinleme kayıtlarında adı geçen ve ses kayıtlarındaki “Bu milletin a.... koyacağız”  şeklindeki küfürlü sözleriyle tepki çeken işadamı Mehmet Cengiz 'in adının İlahiyat Fakültesi bünyesindeki bir binaya verildiği ortaya çıktı.

İstanbul'daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bünyesindeki 'Yunus Emre Binası'nın yenilenme çalışmalarına verdiği destek nedeniyle bu binanın adının değiştirildiği ve Cengiz'in adının verildiği ortaya çıktı. Radikal'de yer alan habere göre, 25 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına ait savcılık fezlekelerinde yer aldığı iddia edilen bazı teknik takip kayıtlarında, bir medya kuruluşunun satın alınması için oluşturulan para havuzuna katılan işadamlarından biri olarak adı geçen ve bir konuşma sırasında, “Bu milletin ... ...” şeklindeki küfürlü konuşması tepki çeken işadamı Mehmet Cengiz ’in adının, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki bir binaya verildiği ortaya çıktı.

Fakültenin web sayfasında binanın banisi (yapımı için para veren kişi) olduğu belirtilen Cengiz’in, kendi ismi verilen binanın önünde, adının yazılı olduğu büyük bir tabelanın altında bazı öğrenciler ve öğretim üyeleriyle çektirdiği bir fotoğraf da yer alıyor.

Bugün 

Kaynak: http://gundem.bugun.com.tr/mehmet-cen...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın