Görüş Bildir
Haberler
MEB'in Festivali: Suriyeli Öğrenciler 5 Yıldızlı Otelde 5 Gün Ağırlanacak

etiket MEB'in Festivali: Suriyeli Öğrenciler 5 Yıldızlı Otelde 5 Gün Ağırlanacak

Batuhan
11.05.2022 - 10:53

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Antalya’da bu ay, Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu’nun finanse ettiği meslek liselerinde okuyan 600 Suriyeli öğrencinin katılacağı gençlik festivali düzenleyecek. 5 gün sürecek program için 5 yıldızlı otel tercih edilirken programın toplam maliyetinin 4 milyon 653 bin 750 TL olduğu belirtildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı, MEB) Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu aracılığıyla finanse edilen “Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi'' kapsamında, Suriyeli gençler için bu ay 5 günlük Gençlik Festivali düzenleyecek.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, meslek liselerinde okuyan 600 Suriyeli öğrencinin katılacağı festival, Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde yapılacak. Şartnamede otelin 5 yıldızlı, alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajı olan, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olması istendi. Ayrıca oteldeki tüm yiyeceklerin “Helal” olması da şartnameye girdi.

Meslek liseliler

Meslek liseliler

Festivale, İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liselerinden katılım olacak. Beş gün sürecek programın toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak açıklandı. Katılımcılara polyester çanta, bloknot, kalem, hijyen kiti, bez maske, matara, rozet, top, frizbi, yağmurluk, tişört, polar gibi hediyelerin verilecek. Festivalde düzenlenecek etkinlikler arasında ise hazine avı, halat yarışı, çuval yarışı, uçurtma yapımı, kültürler kolajı yer aldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
249
102
26
24
7
2
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Çağrı Calik

Yaa sizin ben aminiza koyayım

Melih Ugur Oktar

bir ben miyim öz yurdumda garip?

Besra Sakallı

ALLAH BELANIZI VERSİN ARTIK DA KURTULALIM