Görüş Bildir
Haberler
Mansur Yavaş: 'Fiili Olarak 5 Bin Öğrenciye Bakıyoruz, Bize Başvurup Açıkta Kalan Yok'

Mansur Yavaş: 'Fiili Olarak 5 Bin Öğrenciye Bakıyoruz, Bize Başvurup Açıkta Kalan Yok'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencileri ile ilgili olarak “Birçoğu okulu bırakmayı düşünüyordu. Fiili olarak 5 bin öğrenciye bakıyoruz şu anda. Bize başvurup açıkta kalan yok. Türkiye’de de bu uygulama yok, bu haliyle” açıklamasını yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Turistik Otelciler Derneği’nin (ANTOD) Ekim ayı toplantısında konuşan Mansur Yavaş, barınma sorunu yaşayan öğrencilerle ilgili şunları söyledi: 

“Caminin bahçesinde 3-4 kızı görmüşler. Sormuşlar, ‘Ne yapıyorsunuz’ diye. Kalacak yerleri yok. Okul için gelmişler. Baktık durum basit bir şey değil. Hemen bir çağrı yaptık. 700, 1700 kişi derken 8 bin 100 öğrenci başvurdu. Bunların birçoğu okulu bırakmayı düşünüyordu. Çoğu da yedek olduğu için panik haldeydi. Fiili olarak 5 bin öğrenciye bakıyoruz şu anda. Bir yönetici olarak, o anda ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmalıyız diye düşündük. Sağ olsun otellere de gerçekten teşekkür ediyoruz. Büyük oranda da sahiplenildi. Bunu da bir sosyal sorumluluk projesi haline getirdik. Bu süreçte biriken paranın 3’te 1’ini bir iş adamı ödedi, kalanı için görüşüyoruz. Artık kent birbirini sahiplensin. Bize başvurup açıkta kalan yok. Sabah bile 18 kişi gelmişti. AŞTİ’de karşılıyoruz, belediyeye getiriyoruz. Kahvaltısını yaptırıyoruz, yerine yerleştiriyoruz. 2 tane de konsere katıldılar. Çok mutlular… Ankara’yı sahiplenecekler, belli oldu. Türkiye’de de bu uygulama yok, bu haliyle.”

Kaynak: Anka

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
79
62
2
1
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rcpbyrm

başkan seninle ne yapalım biz ya , çıkar koy masaya ülkece bir huzura kavuşalım...

Semih Karakaş

Güzel adamsın vesselam doğalsın süpersin

Requiem Aeternam

Bak çok iyi. Mağdur olan öğrenciler başvurup, barınıyor. Barınamayan AKP'li öğrenciler ise gram ses çıkaramaz çünkü yurt sorunu yok reyize göre. Eee kömürcü ... Devamını Gör