Görüş Bildir
Haberler
Londra'da Binlerce Kişi Irkçılık ve İslam Karşıtlığına 'Hayır' Dedi

etiket Londra'da Binlerce Kişi Irkçılık ve İslam Karşıtlığına 'Hayır' Dedi

İngiltere'nin başkenti Londra'da onbinlerce kişi, ırkçılığa, faşizme, semitizme ve İslam karşıtlığına ‘hayır’ demek için Trafalgar Meydanı'nda toplandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı gösteride, Avrupa'nın sığınmacı ve göçmenlere sınırlarını kapatması da protesto edildi.

Stand Up For Racism (Irkçılığa Karşı Koy ) sivil toplum örgütünün organize ettiği 'Sığınmacıları kabul ediyoruz: Irkçılığa, İslam ve Semitizm ve Faşizme karşı ayakta dur' adlı protesto gösterisine İngiltere'de faaliyet gösteren, Sığınmacılar Birliği, Britanya Müslüman Birliği, Eğitimciler Sendikası, Savaşa Karşı Dur De Koalisyonu, Yeşiller Partisi, Siyah Aktivistler Girişimi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda dernek, sendika ve sivil toplum örgütü destek verdi.

BBC binasının bulunduğu Oxford Street'de başlayan yürüyüş, Trafalgar Meydanı'nda sona erdi. Göstericiler burada ırkçılık ve faşizm karşıtı slogan atarak ellerinde 'sığınmacılara kapımız açık' 'savaşı durdur' 'İslam karşıtlığına son ver' ırkçılığa ve faşizm son ver' yazılı pankartlar taşıdı.

Protesto gösterisinde ayrıca aralarında Oscar ödüllü oyuncu Vanessa Redgrave, İşçi Partisi milletvekili Diane Abbott, milletvekilleri Claude Moraes, Jean Lambert, komedyen Jeremy Hardy, Yeşiller Partisi'nde Yusuf Hassan'ın da bulunduğu çok sayıda siyasetçi, akademisyen ve gazeteci konuşma yaparak göçmen karşıtı ırkçı bir politika izleyen hükümetleri ve liderleri eleştirdiler.

Polisin müdahale etmediği gösteri konuşmaların ardından sona erdi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
550
111
22
5
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Paşa

Oğlum ne güzel lan adamlar dışarı çıkabiliyor. Bir de üstüne miting düzenleyebiliyorlar.

gelip bunu alkışlarlar ama kendi ülkelerinde israilli insanlar ölünce halay çekerler. onlar değil asıl ırkçı olan müslümanlar ..

Soner Çoban

(ben de inançsız biriyim) hangi ülke de israil'li biri ölünce alkışlanmış merak ettim ?

Aha bulduk bir alıcı. Toplayın şu 6 milyonu gönderin İngiltere'ye anlasınlar ne boka bulaştıklarını.