Görüş Bildir

Lady Gaga Kaçakçılara Esin Kaynağı Oldu! Vücutlarına Et Sararak Gürcistan'dan Türkiye'ye Getirdiler...

Anasayfa > Gündem

Ülkemizde kırmızı et fiyatları malum. Hükümet 'ithal ve ucuz et' formülü ile çözüm bulmaya çalışıyor. Ancak görünen o ki ülkemizdeki et fiyatlarını fırsata çevirmeye çalışan kaçakçıların formüllerine bir yenisi eklendi. Etin kilosunun 5 TL olduğu Gürcistan'dan vücutlarına et sararak gümrükten geçen kaçakçılar,  X-ray cihazlarına yakalanmadan defalarca Türkiye'ye giriş çıkış yapabiliyor.

Yeni kaçakçılık yöntemini Bakan Tüfenkçi paylaştı.

Yeni kaçakçılık yöntemini Bakan Tüfenkçi paylaştı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi gümrüklerde yaşanan kaçakçılık yöntemlerini ve alınan önlemleri basın mensupları ile paylaştı. Bakan Tüfenkçi yaptığı açıklamada et kaçakçıların yeni metodunu paylaştı.

Vücutlarına et sararak gümrükten geçiriyorlar.

Vücutlarına et sararak gümrükten geçiriyorlar.

Hürriyet gazetesinin haberine göre kaçakçılar günde 3 kere Gürcistan'a giriş çıkış yapıyor ve vücutlarına sardıkları etleri Türkiye'ye sokuyorlar.

Kaçakçılar ünlü starı örnek almış.

Kaçakçılar ünlü starı örnek almış.

ABD’li ünlü şarkıcı Lady Gaga, 2010 yılı MTV Müzik Ödülleri gecesinde vücudunu etle kaplayan bir kıyafet giymiş ve dünyada gündem yaratmıştı. Lady Gaga'yı örnek alan kaçakçılar ise her seferinde bir kişi ile 20 kilogram et getirebiliyor.

X-ray'de görülemiyor.

X-ray'de görülemiyor.

Kaçakçıların bulduğu bu yöntem X-ray cihazları tarafından da tespit edilemiyor. 

Bakan Tüfenkçi'nin yaptığı açıklamaya göre Gürcistan'daki et fiyatıyla Türkiye'deki et farkı nedeniyle kaçakçılar bu yönteme yöneliyor. Tespit edilmesi zor olan bu yöntem ise gümrük memurlarının sıkı takibiyle tespit edilebiliyor.

Kaçakçıların Lady Gaga yöndemi sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
180
61
37
31
28
20
9
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Resho

Yakında millet kanını boşaltıp, benzinle vücudunu doldurup kaçakçılık yapabilirse şaşırmayın.

portside

Herkes dalgaya vurmuş ama düşünün içler acısı halimizi. Hayvancılık o kadar bitik ki, et kaçakçılığı diye bir şey var. Sıradan olması gereken bir gıda maddes... Devamını Gör

bünyamin

Çok doğru teşhis, et kaçakçılığı diye birşey var artık ülkemde, bu arada nohutun fasulyenin kaçakçılığını hayal etmek bile istemiyorum :)

Pasif Kullanıcı

Sınırın öte tarafında et 5 Lira 😡😡 Ver mehteri 😡😡