Lady Gaga Kaçakçılara Esin Kaynağı Oldu! Vücutlarına Et Sararak Gürcistan'dan Türkiye'ye Getirdiler...

 > 
185PAYLAŞIM

Ülkemizde kırmızı et fiyatları malum. Hükümet 'ithal ve ucuz et' formülü ile çözüm bulmaya çalışıyor. Ancak görünen o ki ülkemizdeki et fiyatlarını fırsata çevirmeye çalışan kaçakçıların formüllerine bir yenisi eklendi. Etin kilosunun 5 TL olduğu Gürcistan'dan vücutlarına et sararak gümrükten geçen kaçakçılar,  X-ray cihazlarına yakalanmadan defalarca Türkiye'ye giriş çıkış yapabiliyor.

Yeni kaçakçılık yöntemini Bakan Tüfenkçi paylaştı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi gümrüklerde yaşanan kaçakçılık yöntemlerini ve alınan önlemleri basın mensupları ile paylaştı. Bakan Tüfenkçi yaptığı açıklamada et kaçakçıların yeni metodunu paylaştı.

Vücutlarına et sararak gümrükten geçiriyorlar.

Hürriyet gazetesinin haberine göre kaçakçılar günde 3 kere Gürcistan'a giriş çıkış yapıyor ve vücutlarına sardıkları etleri Türkiye'ye sokuyorlar.

Kaçakçılar ünlü starı örnek almış.

ABD’li ünlü şarkıcı Lady Gaga, 2010 yılı MTV Müzik Ödülleri gecesinde vücudunu etle kaplayan bir kıyafet giymiş ve dünyada gündem yaratmıştı. Lady Gaga'yı örnek alan kaçakçılar ise her seferinde bir kişi ile 20 kilogram et getirebiliyor.

X-ray'de görülemiyor.

Kaçakçıların bulduğu bu yöntem X-ray cihazları tarafından da tespit edilemiyor. 

Bakan Tüfenkçi'nin yaptığı açıklamaya göre Gürcistan'daki et fiyatıyla Türkiye'deki et farkı nedeniyle kaçakçılar bu yönteme yöneliyor. Tespit edilmesi zor olan bu yöntem ise gümrük memurlarının sıkı takibiyle tespit edilebiliyor.

Kaçakçıların Lady Gaga yöndemi sosyal medyanın gündeminde...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir