La Casa de Papel'e Hangi Şehrin İsmiyle Girerdin?

-

La Casa de Papel yeni sezonu başlıyor. Bakalım sen yeni sezonda ekibe katılsan, hangi şehrimizin adını alırdın?

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenelim!

2. Hangi kelime seni daha iyi tanımlıyor?

Duygusal
Agresif
Fedakar
Tutkulu
Uyumlu
Hırslı

3. Fikrini merak ediyoruz: Böyle bir ekip hangi sebepten başarısız olabilir?

Yanlış strateji
Fazla risk alma
Mantıksız kararlar
Kişisel çıkarlar
Lider olma çabaları
Duygusal yakınlaşmalar

4. En büyük zaafın hangisi olabilir?

5. Peki bir ekibin liderindeki olmazsa olmaz özellik nedir?

Heyecana kapılmama
Mantıklı düşünebilme yetisi
İnsanları organize edebilme
Sonuç odaklı olmak
Her fikre açık olma
Pratik zeka

6. Ekipteki duygusal yakınlaşmalar hakkında ne düşünüyorsun?

Amaan ne güzel mutlular işte!
Açıkçası hiç umurumda değil.
Bence bu ekibe zarar verir.

7. Geçtiğimiz sezon hangi karaktere kendini daha yakın hissetmiştin?

Raquel
Tokyo
Berlin
Profesör
Denver
Nairobi

8. Gelelim son soruya: Diziyi izlerken rehineyken hırsızların arasına katılanlar konusunda ne düşünmüştün?

Dizide olabilir ama ben böyle bir şeyi yapamazdım.
Hayatta her şey mümkün.
Sakin sakin kurtarılmayı beklemelilerdi bence.
Senaryo sonuçta, üstüne düşünmedim hiç.
Yani, olabilir neden olmasın?
Onların yerinde olmayı çok istedim.

İstanbul!

Senin karakterinin her parçasında keşfedilecek farklı şeyler var. Aynı zamanda da oldukça popüler birisin de tabii ki. İstanbul'un her yeri birbirinden farklı ve kendine has özellikleriyle meşhur. Her çeşit insanı da bünyesinde barındıran güzel şehrimiz gerçekten havalı bir takma isim değil mi? Tabii iyi yanları olduğu kadar karanlık tarafları da yok değil. Zaten kim dört dörtlük olabilir ki bu dünyada? Bir de yüklediğin acılar var omzunda tıpkı İstanbul'un acıları gibi... Başka kim İstanbul olabilirdi ki?

İzmir!

Sen tıpkı İzmir gibi herkesin hayran olduğu birisin. Hayata olan farklı bakış açınla ve renkli kişiliğinle bundan daha iyisi olamazdı. Özgürlüğüne olan düşkünlüğün de cabası tabii. Tadını o kadar iyi biliyorsun ki bunun, artık vazgeçilmez bir parçan. Ekipte de böyle dikkat çekerdin zaten. Kendinden emin tavırların ve hafif dik başlılığın da dahil. Dik başlılık dediysek iyi anlamda tabii ki. Sen insanların sana ne yapmanı söylemelerinden nefret ediyorsun. Eğer bir şey yaşıyorsan bunu kendin istediğin için yapıyorsun. Birilerinin gazına gelip ya da birilerinin dayatmalarıyla değil. Bu da gerçekten insanların sen de kıskandıkları bir özellik. Bu yüzden sen kesinlikle İzmir olurdun!

Trabzon!

Öncelikle senin damar sahibi bir insan olduğunu söylemek gerek. Keyfin yerindeyken tadından yenmez, ama gözün döner de damarın tutarsa... Aman aman :) O çok sevdiğin canım Karadeniz gibisin yani: Sağın solun belli olmaz. Ayrıca oldukça dobrasın, giyotinle kafanı kesseler, ağzından gerçekten başkası çıkmaz, ardını arkasını düşünmezsin. Bu sebeple sen kesinlikle Trabzon olurdun!

Adana!

Adana gibi bir insansın, sıcaksın yani, böyle kor ateş gibi. Sana dokunanın ya kalbi yanar ya da beyni. Tutkulusun, yalap şap, yarım yamalak şeyler hiç sana göre değil. Bağlanınca tam bağlanıyorsun, sevdin mi tam seviyorsun, böyle 40 derece ateşler içinde yanıyormuş gibi. Az biraz da acılısın, sindirilmen çok güç. Kısaca "Adanalıyız Allah'ın adamıyız; şalgam içer, bici yerik" insanısın. Bu yüzden sen Adana olurdun!

Ankara!

Sen her şeyden önce, aynı Ankara gibi güven veren birisin. İnsanlara saygılısın, efendi/hanımefendisin ve de kalender. Kısaca senden insana kötülük gelmez asla. Ayrıca boş konuşan, şov yapan ve de özenti insanlar seni kendine gıcık etmede sınır tanımaz. "Her şeyden önce adam olacaklar adam" diyorsun, haklısın da. Son olarak, aile bağlarının çok kuvvetli olduğunu söylemek gerek. Senin ismin kesinlikle Ankara olurdu!

Çorum!

Verdiğin cevaplara göre senin takma ismin kesinlikle Çorum olurdu. Senin arkadaşlarına karşı olan vefa ve sadakatinden de bahsetmeden geçemeyeceğiz. Bu konuda gerçekten çok başarılısın. Bir de müthiş bir espri yeteneğin var ki sorma gitsin. Çorum'un adını duyar duymaz bir insanın istemsizce yüzünde oluşan o naif gülümsemeye de sen oldukça alışkınsın. Çünkü insanlar da seni gördüklerinde bu tatlı gülümseme oluşuyor yüzlerinde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ece-ilayda-madenoglu

bana şöyle dicekler : heyyy trabzon nbr ?? bu ne aq

ece-ilayda-madenoglu

Öncelikle senin damar sahibi bir insan olduğunu söylemek gerek. Keyfin yerindeyken tadından yenmez, ama gözün döner de damarın tutarsa... Aman aman :) O çok sevdiğin canım Karadeniz gibisin yani: Sağın solun belli olmaz. Ayrıca oldukça dobrasın, giyotinle kafanı kesseler, ağzından gerçekten başkası çıkmaz, ardını arkasını düşünmezsin. Bu sebeple sen kesinlikle Trabzon olurdun!

ceylin-gumus

havalı bişey beklemiştim izmir ne mk

pedro-pascal

Adana! Adana gibi bir insansın, sıcaksın yani, böyle kor ateş gibi. Sana dokunanın ya kalbi yanar ya da beyni. Tutkulusun, yalap şap, yarım yamalak şeyler hiç sana göre değil. Bağlanınca tam bağlanıyorsun, sevdin mi tam seviyorsun, böyle 40 derece ateşler içinde yanıyormuş gibi. Az biraz da acılısın, sindirilmen çok güç. Kısaca "Adanalıyız Allah'ın adamıyız; şalgam içer, bici yerik" insanısın. Bu yüzden sen Adana olurdun!vayy iyiymiş😂

sukran-kucuk

çorum mu, çok havalıymış :P

Görüş Bildir