Kusursuz Görünmenin Anahtarı Cilt Altı Tonunuz Size En Çok Yakışacak Saç Rengini Söylüyor

-

Cilt altı tonunun görünüşümüzdeki her şeyi etkilediğini ve hangi cilt altı tonuna sahip olduğumuzu bilmenin stil ve güzellik anlamında ne kadar önemli olduğunu bilmeyen kalmadı. Şimdi bu konuyu saç renkleri üzerinden ele alıyoruz.

Cilt altı tonunun ne kadar önemli olduğundan daha önce bahsetmiştik.

Cilt Alt Tonunuzu Biliyor musunuz? Haydi Birlikte Bulalım - onedio.com
Cilt Alt Tonunuzu Biliyor musunuz? Haydi Birlikte Bulalım - onedio.com

Tıpkı cilt altı tonumuz gibi saç renklerinin de tonları var. Tek bir sarı ya da kızıl tonu yok. Önemli olan cilt altı tonunuza uygun olanı bulmak.

"Beyaz tenliyim, o halde sarının her tonu yakışır" gibi bir algı maalesef geçmişte kaldı. Bir insana çok yakışan bir saç renginin bir başkasını solgun ve hasta göstermesinin sebebi de cilt altı tonu. Kısacası ten rengi bilgisi, ne kadar açık veya koyu tenli olduğunuz yetmiyor; cilt altı tonunuzu da bilmeniz gerekiyor.

Popüler saç rengi tonlarına bir de bu bilgiler ışığında bakalım.

Küllü Sarı

Soğuk alt tonlu, kırmızı pigmentli bir cildiniz varsa; küllü sarılar, platinler, griler tam da size göre. Küllü ton cildinizin altındaki kırmızı görünümü alacaktır. Elbette bu tonları korumak zor, mor şampuanlarla rengin saman rengine dönmesini önleyebilirsiniz.

Sıcak Sarı

Sıcak alt tona ne yazık ki yakışmayan bu tonlar için soğuk alt tonlu ve mavi damarlı olmak gerekiyor. Bal, dore, karamel gibi tonlar doğal ve bej alt tonlu ciltlere de aynı oranda yakışır.

Soğuk Kahve

İşte sıcak alt tona çok yakışan bir ton. Çikolata tonları, küllü kahveler sarı alt tonun cildinizi solgun göstermesini engelleyecektir.

Sıcak Kahve

Doğal ya da sıcak alt ton için yine uygun bir ton. Aslında doğala yakın sıcak kahve söz konusu olduğunda hemen hemen tüm cilt alt tonları uyumu yakalıyor, elbette kırmızı pigmentli ciltler hariç.

Soğuk Kızıl

Kırmızı pigment demişken, kırmızı alt tonlu ciltlere hiçbir kızıl tonunun yakışmayacağı düşüncesi yanlış. Çok açık ve kırmızı alt tonlu bir cilde sahipseniz; patlıcan moru, vişne gibi soğuk kızıl tonlarını rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Sıcak Kızıl

Doğal ve mavi alt tonlu ciltlere kızılın sıcak tonları kadar sağlık katan bir renk yok. Aynı tonlar sarı alt tonda ise tam tersi bir etki bırakacaktır.

Siyahi Tonlar

Siyaha yakın, kuzguni siyah ya da mavi siyah... Sarı alt tonlu, yeşil damarlı bir cilde en çok yakışan renklerden biri siyah. Soğuk beyaz tene de yakıştığı düşünülse de, yarattığı kontrast herkeste iyi sonuç vermeyebilir, porselen bebek olmak kadar ölü gelin gibi görünmek de mümkün. Bu sebeple bu cilt tipi için riskli.

Kahve Siyah

Bu tonlar da hemen hemen herkese yakışıyor. Ancak saçını çok koyu renge boyatmak isteyen bir soğuk alt tonlu cilt sahibi tercihini kesinlikle kahve siyahtan yana kullanmalı.

Renkli Tonlar

Renkli Tonlar
Renkli Tonlar

Renkli saçlarda tonu cildinize göre ayarlayıp sağlıklı görünmek çok kolay. Örneğin sarı alt tonlu iseniz, mor ve mavi tonlarla solgun görüntüyü alabilir; sıcak pembeler ve turuncular ile soğuk alt tonlu solgun cildinize sağlık katabilirsiniz. Bu tür renklerin sorunu yıkandıkça akıp farklı farklı tonlara dönüşmesi ve sürekli yenilemek gerekmesi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serayocu

Bana açık renkler yakışıyor ten rengime ve yüz tipime ama açıcılar yoruyor bazen hafif yanıklara sebep oluyor saçlarım da saçlarımdaki bu hasarın keratinlerin eksilmesinden kaynaklandığını öğrendim hemen nasıl eksiklik giderilir araştırdım ve doğal keratin kullanmam gerektiğini buldum. Patentli kertinden aldım ve saçlarımda yıpranma ve yanıklardan eser yok sanki hiç boyatmamışım gibi sağlıklı ve doğal görünüyor.

waxi

Ben Küllü sarı renge hastayım ama boyama denemem tam bir fiyasko oldu saçlarım yandı belimin altına kadar saçlarım var ve bob kesim yapalım uzadıkça keselim düzelir yavaş yavaş diyor kuaför zaten benim saçım yavaş uzuyor yandı iyice yavaş olucak bu sebeple herkese sordum söylenen herşeyi denedim ama en sonunda canım arkadaşım doğal olan bir keratin bulmuş patentli olanından aldık saçlarım düzeldi düzgün bir şekilde boyattım artık boya yaptırmadan öncede kullanıyorum ki saçlarım güçlü ve sağlıklı olsun ve sorun yaşamıyım diye kullanmaya başladıktan sonra hiç sorun yaşamadım hiç bu yüzden yazmak istedim bu renge benim gibi hayran olan ama yanma korkusu ile yapamayan varsa diye.

ali-ozkaya

Bir adet Sıcak Kızıl alabilir miyim lütfen ?

jmiryo

soğuk kahvee olsun zaten rachel in hastasıyızz dedeeee

deadend

bi diyorsunuz ki kimse kusursuz değildir, kendinizi kusurlarınızla sevin. bi diyorsunuz ki kusursuz görünmenin anahtarı bikbikbik:ddd

Başlıklar

Çikolata
Görüş Bildir