Kurtuluş Savaşı'nda Topraklarımızı Savunmakla Suriye'de Şehit Verilmesini Bir Tutan ve Atatürk'ü Eleştiren Kişiye Gelen Tepkiler

16bPAYLAŞIM

Atatürk'ü eleştirmek isterken yapılan bu karşılaştırmanın şehitlerimize hakaret olduğunu herkes dile getirmiş...

Türkiye dün geceyi büyük bir acıyla geçirdi: İdlib'deki Türk askerlerine yönelik hava saldırısında 33 askerimiz şehit düşerken, 32 yaralı askerin tedavisi sürüyor.

Akşam saatlerinde sosyal medyada yayılan, İdlib'deki Türk askerlerine yönelik hava saldırısı iddiaları doğrulandı. İlk açıklamasında rejim saldırısı sonucu 9 askerin şehit olduğunu belirten Hatay Valisi, ikinci açıklamasında şehit sayısının 22 olduğunu söyledi. Vali 03:45'te yaptığı son açıklamasında şehit sayısının 33, yaralı sayısının ise 32 olduğunu söyledi.

Detaylar için: 👇

İdlib'de Türk Askerlerine Saldırı | Hatay Valisi: '33 Şehit, 32 Yaralımız Var' - onedio.com
İdlib'de Türk Askerlerine Saldırı | Hatay Valisi: '33 Şehit, 32 Yaralımız Var' - onedio.com

İnternetin yavaşlatılması ve Twitter'ın engellenmesi iddiaları gündemdeyken, sosyal medyada acı ve hüzün hakimdi.

Hem tepkilerini dile getirenler hem de saldırıları kınayanlar vardı ancak operasyonun doğruluğunu kanıtlamak isterken içi boş argümanlar yaratanlar da buradaydı elbette...

Bir Twitter kullanıcısı, Kurtuluş Savaşı'nda Mustafa Kemal Atatürk'ün onca şehide rağmen kahraman ilan edildiğini ancak Suriye'de durumun neden böyle olduğunu sorguladı.

twitter.com

Coğrafya bilgisi vermek kimsenin haddine değil elbette ama bir tanesi vatan toprağı, diğeri değil...

Sizler için bu paylaşıma gelen tepkileri derledik.

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
novaro-yili

Bunlar trol falan değil bunlar yunan kaçarken bıraktığı tohumlardan olanlar hem piç hem hain ..

hufington

Bunlar trol ve cagdisi kafadakilerin milletten caldiklari, zimmetlerine gecirdikleri paralar ile besleniyorlar. Tek amaclari insanlari psikolojik olarak etkilemek, rahatsiz etmek ve bu sekilde gerici ve arap asigi insan musvettelerinin gundemi saptirmalarina yardim etmek. Bunlar ortami bulandirirken, her gun milletin paralari bastaki serefsizlerin zimmetlerine geciyor, hem de kamyon kamyon!

ahmet.burma.9

A.q katıksız cahili.

koray-sulku

Şehitlik mertebesi boş kalmayacak diyip , kendi çocuklarını askerliğe göndermeyen, ülkeyi sömürenler ile iş birliği içinde olup Orta doğu projesi eş başkanı olan ki bu proje bizim ülkemiz topraklarının dağıtılması oluyor başa geldikleri günden beri şehit sayımızın On Bin küsürü geçtiği olay ile ananın Yunanlılar tarafından sklmesini önleyen senin kelleni canı istediği için alma yetkisine sahip osmanlı zihniyetine karşın , kendini koruyabileceğin ve insan olduğun için sana insan gibi yaşama hakkı sunan bu ülkeyi bize bırakan Gazi Mustafa Kemal Paşa ile bir tutma cesaretini nerden buluyorsun amk ? İşte sana bu özgürlüğü veren bile Mustafa Kemal Atatürk'tür. Sevsende sevmesende. Götün yiyorsa RTE'te bir şey söylede görelim o üç buçuk atıp ülkeden kaçmaya çalışan götünü.

amansende

Cahillik çok zor

Görüş Bildir