Kraliçe II. Elizabeth'in Düğününde Giydiği Gelinliği Devletin Verdiği İndirim Kuponlarıyla Almıştı!

-
Abone ol

E, kraliçelik de bir yere kadar demek ki!

Hayal edebileceğinizden daha fazlasına sahip olsaydınız, düğününüz de ona uygun olsun istemez miydiniz? Kraliçe II. Elizabeth isteyememiş!

Göz önüne alması gereken durumlar olduğu için evlendiği dönemde düğününde giyeceği gelinliğe, elbiselere ve pastaya harcanacak paranın gerçek anlamda sınırlandırılmasını istemiş Kraliçe II. Elizabeth. Hatta öyle ki, şu an net varlığı 530 milyon dolar olan Kraliçe, gelinliğinin tamamını indirim kuponlarıyla satın almış!

Bu bilgiyi öğrenince insan sormadan edemiyor: Neden?

Aslında bu sorunun cevabı Britanya hükümetinin hatalarında yatıyor...

Elizabeth ve Philip 1947'de evlendiğinde Britanya hükümeti İkinci Dünya Savaşı'nın ardından vatandaşlarına hala karne dağıtıyordu. Bu durumdan kraliçenin kendisi de muaf değildi. O da, geri kalan herkes gibi kupon biriktiriyor ve ihtiyaçlarını bu kuponlar sayesinde karşılıyordu. Tahmin edilebileceği üzere savaşın ardından bir ülkeyi toplamak kolay değildi.

Yine de, Kraliçe biraz daha şanslıydı, çünkü devlet kendisine fazladan 200 kupon vermişti. Bu kadar kupon, yeni kumaşlar sipariş etmesine olanak sağlıyordu. Gelinliğinin 4 metrelik bir kuyruğa sahip olduğu düşünülünce, fazladan kumaş satın almadan bu pek mümkün olamazdı tabii...

Harper's Bazaar'ın haberine göre, elbisede ABD'den ithal edilen 10,000 inci işleme vardı. Bu da fiyatı artırıyordu...

Keşke bu gelinliği günümüzde de indirim kuponlarıyla alabilsek... Kate Middleton'ın gelinlik maliyetinin 434,000 dolar olduğu düşünülünce, bir gelinlik kaç kupon ederdi tahmin bile edemiyoruz!

Kaynak: 1, 2

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
snooopy

Yüreğimiz parçalandı (!)

yusuf-cemil-sari

Bu karı yüzünden kaç çocuk açlıktan ölmüştür. Gelinliğe mi üzülelim şimdi? Sürünsün yaşlı cadı!

smaban

burada ne zorluklar çekti felan mı dememiz gerekiyor? devlet imkanlarını anasının amına kadar sömürmüş, üstelik ithal ederek ülkesine bile katkısı olmamış.

brazian

Bize ne?

kalemine

nasıl üzüleceğimi bilemedim ah kıyamam :( ya deli misiniz millet aç aç

Görüş Bildir