Konforları Bozulmadan Koronavirüs Testine Ulaşan Zenginler ve Hastane Köşelerinde Test Kuyruğunda Can Çekişen Fakirler

2.7bPAYLAŞIM

Kim demiş aynı gemide olduğumuzu?

Koronavirüs tüm dünyaya dalga dalga yayılırken bizim de kapımızı ne yazık ki çaldı. Zaten bu davetsiz misafirin bize uğramadan turuna devam etmeyeceğini hepimiz biliyorduk. Şimdi bu kara beladan kurtulmanın yollarını arıyoruz.

Kendimizi evimizde izole edip, yaşlıları koruyarak bir şekilde bu illetin bize bulaşmasını önlemeye çalışıyoruz. Hep birlikte bir mücadelenin içindeyiz. Buraya kadar her şey normal. Peki ya bu virüsten korunma meselesinin başka bir yüzü olduğunu hiç düşündünüz mü?

Şimdi biraz eğri oturup doğru konuşma zamanı. Öncelikle bu virüsün zengin ve fakir insanları eşitlediğini, aynı gemide olduğunu düşünen insanlar bi' hayli fazla.

Her durumda olduğu gibi yine işin derinliklerine inmeden birileri gemi edebiyatı yapmaya başladı. Evet, belki virüs insan seçmiyor her insana bulaşabiliyor ama peki ya sonrasında ne oluyor?

Hemen karşılaştırarak söyleyelim. Mesela paranız ve üç beş hatırı sayılır dostunuz varsa belirti bile göstermeden Koronavirüs testi yaptırabilirsiniz.

@ilker_kocael

Paranız ve üç beş hatırı sayılır tanıdığınız yoksa da belirti gösterseniz bile Koronavirüs testini yaptırmak için ecel terleri dökebilirsiniz.

Paranız varsa evinize test için gelebilecek sağlık personeline de sahipsiniz demektir ama paranız yoksa devlet hastanelerinde birçok insanla aynı odanın içinde müdahale edilmesini beklersiniz.

@hasansoylemez

Bir de test kiti sorunu yaşandığı bu zamanda belirti gösteren insanlara ağır olmadığı sürece evinde izole olması söylenirken belirti bile göstermeyen insanlara neden test yapılır?

Bu dünyanın birçok yerinde böyle sadece Türkiye'ye özgü bir durum değil.

Yakında yoğun bakımda yatak doluluğu olduğunda -umarım olmaz- yatak kavgaları bile başlayabilir. Parası olanın tedavi olabileceği bir süreç hiç de yabancı değil bize.

Bu süreçte de güçsüzün imkansızlığını güçlünün nasıl da heba ettiğini göreceğiz. Ya da fakirin nasıl da mağdur edildiğine hep birlikte şahit olacağız.

Şimdi siz de aynı gemide olduğumuzu düşünüyor musunuz? Yorumlarda hep birlikte konuşalım, tartışalım!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nil-ipek

inşallah ilk önce sizler geberirisiniz

ulas-c.-cakmak

Tarihinin başlangıcından beridir insan toplumu eşitsizlik üzerinde kurulmuştur. Herkesin eşit koşullarda yaşaması ne mümkündür, ne de adildir. Devletin amacı, her yurttaşın temel gereksinimlerinin karşılanması ve toplumsal rekabetin adil olmasını sağlamaktır. Her halta ağlayıp sızlanarak "zenginleri öldürek" lafları ile bir yere varamazsınız. Ha elbette, Türkiye'de yozlaşmış sistem nedeni ile hiç hak etmeyen pek çok kişi zenginliğe kavuştu. Orası ayrı bir konu. Ancak herkesin ekonomik olarak eşit olmasını beklemek saçmalıktır.

morphin-rouge

bu am bugulamasi 1 paragraf ihanetle sinif mi atladigini saniyor ?

ulas-c.-cakmak

Bana mı diyorsun bunu?

ertunc-okurlar

boş

ozge-kocay

Dede sağolsun champ...

moondark

Panik yok 🤚 Saglik bakanimiz acikladi. Elimizde cok buyuk bir koz var: Yakalanmamak 😆

hergelekon

Fakire ücretsiz 15 gün zorunlu izin verilir, zengin kendine evinde 14 gün karantina uygular

Görüş Bildir