Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kolunuzu Dokunmatik Ekrana Dönüştüren Bileklik

 > 
185PAYLAŞIM

Akıllı bilekliklerin adını son zamanlarda çok sık duyar olduk. Genel itibarıyla spor yapanlara yönelik olan bu bileklikler, birbirlerine benzer özellikler sunuyor. Cicret adı verilen bilekliğin ise bu tarz cihazlara bakış açısını değiştireceğini söyleyebilmek mümkün.

İçerisinde kendi başına çalışabilen bir Android işletim sistemi barındıran Cicret, yan tarafındaki projektörü aracılığıyla ekranı kola yansıtabiliyor. Bileklikte mevcut olan sensörler, bahsi geçen ekrana yapılan dokunuşları algılayabiliyor. Böylece bir Android cihazda yapılabilecek hemen hemen her şeyi kolumuzda yapmak mümkün oluyor. Kullanıcıların mail alabilmelerine ve gönderebilmelerine olanak sağlayan bu bileklikte internette gezinilebiliyor, harita uygulamaları kullanılabiliyor ve hatta oyun bile oynanıyor. Telefondan bağımsız olarak kullanılabilen Cicret, istendiği takdirde telefon ile bağlantı kurarak görüşmeleri kabul etmeyi sağlayabiliyor ve telefonun hoparlörünü aktif edebiliyor.

Toplam 10 farklı renk seçeneği sunan bilekliğin üzerinde küçük bir bildirim ışığı bulunuyor. Bu ışık sayesinde bildirim geldiğinde kullanıcı haberdar ediliyor. WiFi, Bluetooth ve Micro USB bağlantıları bulunduğu belirtilen Cicret’in 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı sürüme sahip olacağı söyleniyor. Yaptıkları piyasa araştırmaları sonucunda bilekliğin fiyatını 400 dolar olarak belirleyen Cicret’in üreticileri, henüz bilekliğin prototip halde olduğunu ve gerekli bağış toplanırsa satışa sunulabileceğini dile getiriyor. Bilekliğin diğer teknik detaylarıyla ilgili ise henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

LOG

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir