Görüş Bildir
Haberler
Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Yatacak? Nisan Ayı İşsizlik Maaşı Ödeme Tarihleri Belli Oldu Mu?

Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Yatacak? Nisan Ayı İşsizlik Maaşı Ödeme Tarihleri Belli Oldu Mu?

Türkiye’de birçok kişi kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ile geçinmeye çalışıyor. Koronavirüs sebebiyle yürürlüğü giren kısa çalışma ödeneği ile, oluşacak muhtemel işsiliğin önüne geçilmeye çalışılmıştı. Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez ödenemeye başlanan kısa çalışma ödeneği sonrasında aylık periyotlarla uzatılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ay itibariyle kısa çalışma ödeneğinin biteceğini duyurmuştu. Peki, nisan ayı kısa çalışma ve işsizlik maaşı ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte son dakika ödeme açıklaması…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kısa Çalışma ve İşsizlik Maaşı Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kısa Çalışma ve İşsizlik Maaşı Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 'Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Nisan 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız. Ödemeler banka hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacak' dedi.

Kısa Çalışma Bu Ay Bitiyor

Kısa Çalışma Bu Ay Bitiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kusa çalışma ödeneği hakkında şunları söylemişti;

Salgın tedbirlerinden etkilenen hizmet sektörleri başta olmak üzere esnaflarımızın ve şirketlerimizi bulunduğunu da biliyoruz. 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içerisindeyiz. Sosyal destek kısa çalışma ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletimize aktardığımız kaynak 53 milyar lirayı buldu. Kısa çalışma ödeneğinin süresini son kez olarak mart ayının sonuna uzattık.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın