Kılıçdaroğlu'ndan 'Sözde Cumhurbaşkanı' Cevabı: 'Ben Ona 1 Paralık Açıyorum Değeri O Kadar Çünkü'

 > 
9PAYLAŞIM

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nin açılışında konuşma yapıyor. Gündeme dair konuları değerlendiren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da açık çağrıda bulunduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu ayrıca Erdoğan'a 1 TL'lik tazminat davası açtığını belirtti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi'nin açılış konuşmasını gerçekleştiriyor.

Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Erdoğan ve MHP vardı.

'Yapay gündemler ayrı gerçek gündem ayrı'

Sarayın gündemi ile halkın gündeminin farklı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a açık çağrı yaptığını söyledi ve şöyle devam etti:

"Sarayın gündemi ile halkın gündemi farklı. Bir yapay gündem bir de gerçek gündem. Biz yapay gündemler ile Türkiye'nin zaman kaybetmesini doğru bulmuyoruz. Erdoğan'a açık çağrı yapıyorum. Suni gündemler ile bu sorunlar çözülür diyorsan oturup konuşalım. İşsizliği yapay gündemler ile çözeceksen otur konuşalım. Yapay gündemler ayrı gerçek gündem ayrı. Atık soğanlardan sağlam bir iki tane bulabilir miyim diye malzeme bulmaya çalışıyor insanlar. Bu gerçek gündem acaba iktidarın gündeminde mi? Saray'ın gündemi bununla mı ilgili, asıl soru bu?"

'Gün beraber düşünme günüdür'

AKP ve MHP'ye oy veren vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti'ye oy veren, MHP'ye oy veren saygıdeğer vatandaşlarıma sesleniyorum. Gün beraber düşünme günüdür.  Bir dert varsa bu derdi beraber çözme günüdür. Ayrışmaya, ayrıcalığa izin vermiyoruz. Çöpten yiyecek toplayan kadın bizim vatandaşımız, kardeşimiz. O soruna siyaset kurumu kayıtsız kalıyorsa görevini yapmıyor demektir. Herkesin, parlamentoda olan bütün vekillerin Türkiye'nin sorunlarını dile getirmektedir. Asıl görev AK Parti'li ve MHP'li vekillerindir. Siz bu sorunu çözmek için meclise kanun önergesi getirdiniz de karşı mı çıktık? Siz bu sorunu çözmek için araştırma komisyonu kuralım dediniz karşı mı çıktık? Tam tersi bizim getirdiklerimi reddettiniz. Bunların yatacak yeri yoktur. Sefaletten, açlıktan bunlar sorumlular. Bu tablo Parti Meclisi'mizin bilmesi gereken bir tablodur. Onlar esnafa gidemiyor, biz gidiyoruz. 65 yaşında kadın eve temizliğe gidecek otobüse binemezsin diyorlar. "Nasıl kazanacağım, nasıl geçineceğim" diyor. Görmüyorlar. Türkiye'nin gerçek gündemi bu."

'Vergi verenlerin torunlarını borçlandırdın'

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

"Erdoğan senden bekliyorum. Tek başına devleti yönetiyor, istediğin her şeyi yapıyorsun. Ben sana sokaktaki vatandaşın sorduğunu soruyorum. "Nereye gitti bu paralar?" Vergi verenlerin torunlarını borçlandırdın. Sen ne yaptın? Bana çık de şurda şu fabrikayı kurdum, şu kadar işçi çalışıyor diye. Tek fabrika dahi kurmadın. Nereye gitti bu paralar? 83 milyonu bir avuç tefeciye mahkum ettiler. 18 yıldır ekonomiyi faiz ve döviz ekseninde yürütüyorlar. Yerliyiz, milliyiz diyorlar. Yerli ve milliysen neden yabancılara el avuç açıp dileniyorsun gelin yatırım yapın diye. Beşli çeteye 83 milyonu neden mahkum ettin sen? Sizin yatacak yeriniz var mı?"

Erdoğan'a 1 TL'lik tazminat davası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine 1 milyon TL'lik tazminat davası açtığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, kendisinin de 1 TL'lik tazminat davası açtığını şöyle söyledi:

"Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zath. Kendisine, 'Sözde Cumhurbaşkanı' dedim diye çok alınmış. Bremen Mızıkıcıları gibi çıktılar hep birlikte, Meclis Başkanından tutun herkes saldırıyor. Acaba bir yapay gündem oluşturabilir miyiz. Vatandaşın gündemindeki açlığı, yoksulluğu karartabilir miyiz. Yaratan sensin kardeşim. Oluşturan sensin kardeşim. Milleti açlığa mahkum eden sensin. O nedenle ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum ve söylemeye de devam edeceğim. Efendim bir de tazminat davası açmış. Bir milyon lira. Teşekkür ederim en azından bir paralık açmadı. Ben onun hakkında bir paralık açıyorum. Ederi o çünkü. Yemin ettikten sonra Cumhurbaşkanı oluyor. Sadık kalması lazım bu yemine. Sadık kaldı mı? Görevini Türkiye'yi yüceltmek ve büyütmek için çalışmadığı için 'Sözde Cumhurbaşkanı' diyorum."

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na 'sözde Cumhurbaşkanı' sözünden 1 milyon TL'lik tazminat davası açmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na 1 Milyon Liralık Dava - onedio.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na 1 Milyon Liralık Dava - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir