Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Yanıt: 'Cenazeye Gideceğimizden Herkes Haberdar'

 > 
55PAYLAŞIM

Ankara'da asker cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor. Ben bile bir Cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum" diyen Erdoğan'a verdiği yanıtta muhtarın ve ailenin yapacakları ziyaretten haberdar olduklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluTBMM Genel Kurulu'ndan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ben bile bir Cumhurbaşkanı olarak, herhangi bir şehit evi ziyaretinde, öncelikle soruyorum; 'Gidişim orayı rahatsız eder mi" yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, giderken herkesle görüşüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dikkat Etmemiz Gerekir. Ben Bile Bir Şehit Evi Ziyaretinde Öncelikle Soruyorum' - onedio.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dikkat Etmemiz Gerekir. Ben Bile Bir Şehit Evi Ziyaretinde Öncelikle Soruyorum' - onedio.com

"Herhangi bir beklentim yok" 📹

Kılıçdaroğlu, "Aileyle, muhtarla görüşüldü. Kiminle görüşülecek, herkesle görüşüldü." dedi.

Erdoğan'ın telefonla geçmiş olsun dileğinde bulunup bulunmadığı sorusuna Kılıçdaroğlu, "Etmeyebilir. Herhangi bir beklentim yok." karşılığını verdi.

Çubuk Kaymakamlığı: "Kılıçdaroğlu'nun gelişi anında bilgimiz oldu"

Çubuk Kaymakamlığından, şehit piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için planlı bir karşılama yapılmadığı bildirildi. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cenaze töreninin olduğu alanda sayın Milli Savunma Bakanımızı beklerken sayın CHP Genel Başkanı da gelmiş ve o anda spontane olarak karşılanmıştır. Özel olarak bilgi dahilinde planlı bir karşılama olmadığı gibi gelişinden gelişi anında bilgimiz olmuştur."

Açıklamada, şehit ailesinin de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun törene katılacağından bilgilerinin olmadığını ilettikleri belirtildi.

Kılıçdaroğlu saldırganlardan şikayetçi oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluşehit cenazesinde kendisine saldıranlardan avukatı Celal Çelik aracılığıyla şikayetçi oldu.

Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 9 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 3'ü savcılıktan serbest bırakılırken 5'i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı kameralar tarafından görüntülenen şüpheli Osman Sargül'ün gözaltı süresi uzatılmıştı.

Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Osman Sarıgün'ün İfadesinden: 'Söylemler Beni Etkiledi' - onedio.com
Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Osman Sarıgün'ün İfadesinden: 'Söylemler Beni Etkiledi' - onedio.com

Saldırı için Meclis araştırma önergesi verildi

Öte yandan CHP Grup Başkan Vekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, cenaze töreninde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyla ilgili araştırma önergesi verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir