Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dikkat Etmemiz Gerekir. Ben Bile Bir Şehit Evi Ziyaretinde Öncelikle Soruyorum'

 > 
54PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel gündemle toplanan TBMM Genel Kurulu'nu yarıda terk etti. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğramasına ilişkin açıklamalarda bulundu ve HDP'yi eleştirdi. 

Gazeteciler, Erdoğan'a 'Kılıçdaroğlu ile 'geçmiş olsun' görüşmeniz olacak mı?' diye sordu.

Erdoğan, bu konuda açıklama yaptığını belirterek, "Yorumumu yaptım. Daha niye arayayım?" dedi.

'Bu insanların birikmiş gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin?'

Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı ile ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu insanların birikmiş bu gaz sıkışması karşısında, nereye gideceksin; bunların hepsini etraflıca incelemek, düşünmek lazım. Bunları bir istismar şeyine dönüştürmenin de anlamı yok. Ben bile bir Cumhurbaşkanı olarak, herhangi bir şehit evi ziyaretinde, öncelikle soruyorum: 'Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecek ise gitmeyeyim' derim. Dua yapacaksam duamı evimden yaparım." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Meclis Genel Kurulu'nu terk etmesinin nedeni olarak ise HDP'yi gösterdi.

Erdoğan, konuya ilişkin soru üzerine, "Nasıl ayrılmayalım? İstiklal Marşını şu parlamento içerisinde okumayanları dinleyelim mi? Benim Mehmetlerimi şehit edenleri dinleyelim mi? Onlarla kol kola gezenleri, onlarla omuz omuza verenleri dinleyelim mi?" dedi.

Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından bir gazeteci, "HDP'nin kapatılması için bir girişim olacak mı?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Parti kapatmak ayrı bir şey, suç irtikap edenler ayrı bir şey. Parti kapatma konusu farklı ama suçu irtikap edenlerle ilgili hukukun çok farklı çalışması lazım. CHP Genel Başkanı 'hak, hukuk, adalet' diyor. Hak, hukuk, adalet kimler için çalışacak? Onlara da yargı kararını vermesi lazım." değerlendirmesinde bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir