Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'na Yeni Başdanışman: Ekrem Kerem Oktay

Kılıçdaroğlu'na Yeni Başdanışman: Ekrem Kerem Oktay

ATKN
29.02.2016 - 16:29 Son Güncelleme: 29.02.2016 - 16:53

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem Kerem Oktay’ı Ekonomi ve İş Dünyasından Sorumlu Başdanışman olarak atadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

3 dönem Parti Meclisi üyeliği yapan Ekrem Kerem Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomi ve İş Dünyasından Sorumlu Başdanışmanı oldu.

Ekrem Kerem Oktay, yaptığı açıklamada, 'Dünyada ve bölgede olduğu gibi Türkiye’de de büyük dönüşümler yaşanacak. Partimizin bu sürece olabildiğince hazırlıklı girmesi için çalışacağız' ifadelerini kullandı.

Ekrem Kerem Oktay kimdir?

Ekrem Kerem Oktay kimdir?

1982 yılında Ankara’da doğan Ekrem Kerem Oktay, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 

Hollanda Leiden Üniversitesi’nden Rekabet Hukuku alanında yüksek lisansını yapan Oktay, merkezi Ankara’da bulunan düşünce kuruluşu olan Türkiye Ekonomi Politika Araştırmaları Vakfı (TEPAV) bünyesinde analist olarak görev yaptı. Oktay, halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Doktora Eğitimini sürdürmektedir.

Yoğun iş ve eğitim hayatı sırasında CHP’de aktif görevler üstlenen Oktay. 33’üncü ve 34’üncü Olağan Kurultay ile 18’inci Olağanüstü Kurultay’da Parti Meclisi Üyeliği’ne seçildi.

Ekrem Kerem Oktay’ın uzmanlık alanları; Makro Ekonomi Politikaları ve Anadolu Şehirleri’nin Ekonomik Kalkınma Süreçleridir.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Utku

Merve Ç. de bir içerik hazırlar artık bu adam hakkında

haylaz adam

bir jöleliye bak birde ekreme bak :)