Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu Duyurdu: CHP'li Belediyelerde Asgari Ücret 2.500 TL Olacak

etiket Kılıçdaroğlu Duyurdu: CHP'li Belediyelerde Asgari Ücret 2.500 TL Olacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerde asgari ücretin net 2 bin 500 lira olacağını duyurdu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Hani sözünüzün arkasında duruyordunuz?'

'Hani sözünüzün arkasında duruyordunuz?'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Parti Meclisi toplantısının ardından konuştu. Konuşmasında, AKP'ye yönelik, '2019’da bütçeyi getirdiler, 80 miyar dolar açık olacak dediler. Yıl sonunda ne oldu açık 123 milyar dolar oldu. Büyüme oranı ile ilgili yüzde 2.3 büyüyecek dediler. sonra binde 5 büyüyecek. Hani sözünüzün arkasında duruyordunuz?' diyen Kılıçdaroğlu, bunun ardından sözü asgari ücrete getirerek şunları söyledi:

'Peki biz neye söz verdik ne yapıyoruz? Asgari ücret 2 bin 200 dedik. Bunlar rakamlarının yerini değiştirip 2 bin 20 lira yaptılar.

2020 yılı için ise 2 bin 500 lira olmadı dedik. CHP’li belediyelerimizde 2 bin 500 lira yapacağız. Sözünün eri olan biziz.'

'Ekonomi tam bir felaket'

'Ekonomi tam bir felaket'

Ekonominin tam bir felaket olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 'Mutfakta yangın var. 17 tek yılda yöneteceksiniz Türkiye üretecek diyeceksiniz ve milyonlarca işsiz yaratacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir insanın işsizlik nedeniyle kendini yaktığı görülmemiştir. Ama biz de görüldü.' dedi. CHP lideri, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bizim ekonomimiz Londra’daki bir avuç tefeciye emanet. Cumhuriyet’in bütün eserleri sattılar.

En büyük borçlanmalarını yaptılar. Tefecilere devlet eliyle 174 milyar 313 milyon dolar ödedik. 17 yıl sonra Borçlar Genel Müdürlüğünü kurmak zorunda kaldılar.

17 yılda vergi istediler, cumhuriyetin bütün kazanımlarını sattılar, cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanmalarını yaptılar.

Dış borçlanmadan bahsediyorum. 7 yılda dışarıdaki tefecileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının devlet aracılığıyla ödediği faiz 174 milyar dolar.'

'Bizi değil Putin'i dinlediler'

'Bizi değil Putin'i dinlediler'

Kılıçdaroğlu, konuşmasında ayrıca Erdoğan'ın dış politikadaki tutumu ile ilgili şu eleştirilerde bulundu:

''Suriye ile görüşün dedik. Dinlemediler. Ama Rusya aldı Moskova’da aynı masaya oturttu. Ama bizi değil Putin’i dinlediler. Türkiye’nin itibari nerede? Putin’in talimatı ile masaya oturdun.

Suriye konusunda bir uluslar arası konferans toplayın dedik. Buna da itiraz ettiler. Sonra Putin’in isteği üzerine Astana’ya gittiler.

1998 Adana Mutabakatı’nın uygulayın dedik. Buna da karşı çıktılar. Putin söyledikten sonra gündemlerine aldılar.

Libya konusunda dedik ki iki taraf olmayın. Barıştırıcı konumunda olun. BM’nin tanıdığı taraf ile görüşürüz dediler. Peki sonra ne oldu Putin aldı görüştürdü.

Dış politikada daha dikkatli bir dil kullanmanız lazım. Emevi Camii’nde 24 saat içerisinde namaz kılacağız. 3 milyon Suriyeli Türkiye’ye geldi.''

'17 yıllık bir iktidarın Türkiye’nin hiçbir temel sorununa çözüm üretmediğini görüyoruz'

'17 yıllık bir iktidarın Türkiye’nin hiçbir temel sorununa çözüm üretmediğini görüyoruz'

AKP'nin 17 yıl boyunca istediği bürokratı atadığını ve arzu ettiği her kanunu çıkardığını söyleyen Kılıçdaroğlu, yargıya da müdahale edildiğini ifade etti:

'Yargı siyaseti otoritenin yan kuruluşu haline dönüştü. Tek adam oturdu ve bütün kararları alma konusunda kendisini yetkilendirdi. Bu sürece baktığımızda 17 yıllık bir iktidarın Türkiye’nin hiçbir temel sorununa çözüm üretmediğini görüyoruz.

Bunları niçin yaptılar? Ekonomiyi geliştireceğiz, kişi başı gelir artıracağız dediler. Bir süre sonra kendiler şikayet etmeye başladılar.

Ne dediler başbakanlığını kaldırmaya kalktılar. Arkasından da tek parti gündeme geldi, tek adam iktidarı oldu.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
293
99
68
35
9
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tunç Gözden

Aslinda her insana su soru sorulmali? sizin icin dogru mu onemli dogru soyleyen mi ? o kadar safiz ki gozumuzun icine baka baka bizi kandirmalarina izin veri... Devamını Gör

vemrv

Gayet güzel bir adım inşallah rekabet artar da diğer belediyelerde de uygulamaya girer.

Alp Eren

Yaw bi sktr git sözünün eriymişmiş. Adamın kendine hayrı yok anca orda burda Hükümet'e bok atıyo. İlginç olanı ise AkPartili Vatandaşlara " Koyun " Diyen vat... Devamını Gör

colombian

birader o zaman kaldıralım muhalefeti direk monarşiye geçelim olsun bitsin. amk devlet bahçeli denen adamın çok mu kendine hayrı var adam fosil lan artık.akp... Devamını Gör