Kılıçdaroğlu Çiftlik Bank Mağdurlarına Seslendi: 'Paralarınızı Alabilirsiniz Ama O Tosundan Değil, BDDK'dan'

 > 
123PAYLAŞIM

Partisinin grup toplantısında gündemi değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'la ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu "Uruguay'dan besmelesiz et getirebilirsin, inek getirebilirsin, öküz getirebilirsin, tosun getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin" dedi.

Çiftlik Bank mağdurlarıyla ilgili bir açıklama da ana muhalefetten geldi, Kılıçdaroğlu'nun hedefinde BDDK vardı.

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısından ilgili bölüm şöyle: 

 "Bir de Çiftlik Bank kuruldu. Hepsinin önünde Çiftlik Bank'ı kuruyor. 77 bin 843 kişiyi dolandırıyor. 510 milyon lira tokatlıyor. Hükümet seyrediyor. SPK, BDDK, Ticaret Bakanlığı seyrediyor. Tıpkı Jet Fadıl gibi seyrediyor. Dolandırılanlara sesleniyorum, paralarınızı alabilirsiniz, ama o tosundan değil. BDDK'dan alabilirsiniz. Ama dava açmanız lazım. Bankacılık Kanunu'nun 150. maddesi var ve diyor ki alınması gereken izinleri almaksızın ticaret ünvanlarında her türlü belge, ilan ve reklamlarında, kamuoyuna yaptıkları açıklamalarda banka adını ya da banka gibi faaliyet gösterdikleri, ya da katılım fonu izlenimi uyandıracak söz ve deyimleri kullanan kişilerin 1-3 yıl arası hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezasına çarptırılır. Görev kimin? BDDK'nın. Adam bankayı ünvan olarak kullanmış, Bakanlar görüyor mu görüyor ama hepsi sessiz kalıyor."

'Uruguay'dan besmelesiz et, inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin'

Şirketin 'banka' ismini kullanamayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: 

"Bakan yeni uyanmış vatandaş uyanık olsun diyor. Bakan ama görmeyen. Vatandaş 77 bin kişi soyuluyor, valisi, kaymakamı, milletvekili gidiyor. Kimse banka ünvanı kullanamazsın demiyor. Bakan daha 11 tane benzer kuruluş var diyor. Onların da yurt dışına çıkmasını bekliyorlar. Adalet Bakanı onu Uruguay'dan isteyeceğiz diyor. Suçluların iadesine ilişkin sözleşme de yok. Bu bakana söyleyeyim, Recep Bey'e de söyleyeyim, Uruguay'dan besmelesiz et, inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin."

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklu sayısı 7'ye yükseldi.

Son haftaların gündem konusu olan Çiftlik Bank mağdurlarıyla ilgili en son ortaya çıkan gelişme '2. kez dolandırıldılar' haberi oldu.

Yanlış Duymadınız: Çiftlik Bank Mağdurları İkinci Kez Dolandırıldı! - onedio.com
Yanlış Duymadınız: Çiftlik Bank Mağdurları İkinci Kez Dolandırıldı! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir