Kendinizi ve İlişkilerinizi Geliştirmek İçin Kullanabileceğiniz Bu Küçük İpuçları Sizi Günlük Hayatta Bir Adım Öne Taşıyacak!

9PAYLAŞIM

Günlük hayatta olmadık yerlerde olmadık zamanlara zor durumlarda düşebiliyoruz. Hepimizin bu tarz durumlarla ilgili kendimizce geliştirdiğimiz birçok yöntem var. Reddit kullanıcılarının günlük yaşamlarında kullandığı bu basit hileler gerçekten oldukça işinize yarayacak.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alliehayes/irl-...

Eğer bir arkadaşınızla konuştuğunuz sırada yanınıza ismini hatırlayamadığınız biri yaklaşıyorsa onu coşkuyla selamlayın ve ilk olarak yanınızdaki arkadaşınızı göstererek 'Bu benim arkadaşım' deyin ve ismini söylemeyin.

İsmini hatırlayamadığınız kişi kendini yanınızdaki arkadaşınıza tanıtırken kendi ismini söyleyecektir. Bunu yıllardır tüm etkinliklerde yapıyorum ve bu beni hep kurtardı.

—Nick Rego

Çalışırken kendinizi ödüllendirin.

Ezberlediğiniz her 10 kelime için küçük bir çikolata yiyebilir, çalıştığınız her saat için, 30 dakika dinlenebilirsiniz.

—HazelEyedHazel

Birilerine ne iş yapabileceklerini sormak yerine en çok ne yapmaktan keyif aldıklarını sorun.

—Amber Wilson

Kız kardeşim bu yöntemi kullanıyor: Yalan söylediğini düşündüğünüz birini doğrudan yalan söylemekle suçlamak yerine 'Yalan mı söylüyorsun?' diye sorun. Bu gerçek yalancıları şaşırtır.

—Kimberly Stone

Özellikle küçük işletmelerde, hizmet sektöründeki bir kişi sizinle ilgilendiğinde ona teşekkür edin ve iyi hizmeti övün.

Hizmet sektöründeki insanlar yüreklerini ve ruhlarını çalışmalarına verdiklerinden bu zor zamanlarda devam etmemiz için güç verir.

—Anna King

Alışverişe çıkmadan önce mutlaka yemek yiyin, özellikle de çocuklarınız varsa.

—Maynard Omar Mendoza

Uygun durumlarda, insanlara isimlerinin nasıl telaffuz edildiğini sorun. Birinin ismini doğru anlamak için gösterdiğiniz çaba sizi anında aynı seviyeye getirecek.

—Brittany Anne-Marie

Bu daha çok genç insanlar ya da bebek yüzlü yetişkinlerde işe yarıyor: Büyük bir kalabalığın içindeyseniz ve ilerleyemiyorsanız, sadece 'Anne!' diye bağırmaya başlayın. İnsanlar kızıl deniz gibi ayrılacak.

—McKenzie Smith

Ağzınızı kapalı tutma fırsatını asla kaçırmayın.

—Jo Novembrino

İltifat olarak ''güzel' demek yerine 'beğendim' deyin. Kulağa daha az alaycı geliyor.

'Güzel çizmeler' demektense 'Çizmelerini beğendim' kulağa daha hoş gelir. Bu neredeyse her zaman olumlu bir tepki alır.

—Patty Smith

Bir grup küçük çocuğu, onlara fısıldayarak duydurabilir, onları sessizleştirebilirsiniz.

Ben okul öncesi öğretmeniyim ve bu numarayı her seferinde yapmak çok eğlenceli. Halının üzerinde oturup ders yapıyorsak, fısıldıyorum;  'Size bir şey söyleyebilir miyim? ya da 'Bilin bakalım ne oldu?'. HER SEFERİNDE, çocuklar sessizleşiyor ve fısıldıyorlar.

—Kayla Groth

Sizin için bir şeyler yapacak birine ihtiyacınız olduğunda, onlardan 'iyilik' yerine 'yardım' isteyin. İnsanları bir şeyler yapmaya yönlendirmekte çok daha etkili.

—Samantha Hardie

"Bir iş ortamında, 'sanıyorum / varsayalım' demek yerine 'benim anladığım/ bana göre' deyin. Bu basit değişiklik zorlu müşteriler için oldukça etkili olacak."

-jadem44cfc7d62

Küçük aksaklıklar için (toplantıya birkaç dakika geç kalmak gibi), özür dilemek yerine, bekledikleri için teşekkür edin. Her iki taraf için daha olumludur.

-ghastlyghost2

Ortaokul fen bilgisi öğretmeninin bana verdiği bir tavsiye: 'Sonuçlara katlanmaya hazırsanız, her şey mümkündür.'

Bu basit bir cümleyi neredeyse yirmi yıldır yanımda taşıyorum.

-emilyb77

Öğretmenlerinize veya patronlarınıza 'neyi yanlış yaptığınızı' sormayın, bunun yerine 'bir dahaki sefere nasıl geliştirebileceğinizi' sorun. Bu şekilde size tam olarak ne aradıklarını söylerler.

-live4love83

Kulaklık takmak, hiçbir şey dinlemiyor olsanız bile insanları sizden uzak tutar.

—Laura Williams

İş gününüz olmasa bile alarmınızı kurun. Alarmı durdurduğunuzda, şu iki şeyden biri olur;

Ya planladığınızdan daha erken kalkıp, normalde yapacağınızdan daha fazla iş yaparsınız ya da alarmı kapatıp, uykuya dönerek tüm haftanın en iyi uykusunu alırsınız. 

—Jay Freeman

Birisi iki şey arasında karar vermek için uğraşıyorsa onun için bir tanesini seç, sonra tepkisini ölç.

Heyecanlanırlarsa, istedikleri budur ve karar verilir. Eğer hayal kırıklığına uğrarlarsa, diğerini istiyordur yine karar verilir. Her zaman işe yarıyor.

-megand46059f051

Bunu küçük kardeşimden öğrendim; İnsanlara bir yiyecek ya da içeceği 'hiç denemediğinizi' söylerseniz (doğru olmasa bile), her zaman size biraz teklif edeceklerdir.

—Jenny Lucke

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

ben ne zaman kulaklık taksam birinin bana bi şey soracağı geliyor ya

Görüş Bildir