Görüş Bildir

‘Kenan Evren'den Ne Farkınız Var?’

Anasayfa > Gündem

Başakşehir Bayramtepe Meydanı'nda partisinin düzenlediği mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Kim gidecek Kenan Evren'in cenazesi önünde el pençe duracak, izleyin bakalım. Bizden tek kişi cenazesine gitmeyecek kimse kusura bakmasın. Allah onun hesabını soracak orada zaten. Kenan Evren'den ne farkınız var kardeşim? O da millete parmak sallıyordu, sen de çıkıp aynısını yapıyorsun. O da kendini ölümsüz zannediyordu. İşte çok şükür ki ölüm de var. Sen de öleceksin, ben de' dedi. 

Demirtaş'ın konuşması öncesi kalabalık arasında havai fişekler patlatılırken, sonunda ise barış güvercinleri uçuruldu. Annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak konuşmasına başlayan Demirtaş, halkın umudunun HDP olduğunu belirtti. 'Zübük siyasetçiler tarihin çöp sepetine gidiyor. AKP tarzı siyaset bitiyor' diyen Demirtaş, 'Bir güç zehirlenmesi yaşadılar. Onlar, gelmeden önce mazlumduk dediler. Gün geldi öylesine güçlendiler ki halka yukardan bakmaya başladılar. Bu iktidar zehirlenmesidir. Ancak sandık onları iyileştirir' dedi.

'50'DEN FAZLA SEÇİM BÜROMUZ SALDIRIYA UĞRADI'

AK Parti tarafından engellediklerini belirten Demirtaş, “HDP dünyaya kardeşlik mesajı vermesin diye önümüze en büyük engelleri yine AKP koyuyor. 50'den fazla seçim büromuz saldırıya uğradı. Şu anda Bolu İl Eş Başkanımız da dahil 20 arkadaşımız bu sabah gözaltına alındı. Her yerde bu ve benzeri saldırılarla engellenmeye çalışıyoruz' dedi. 

'BİZSİZ BU ÜLKENİN TADI TUZU OLUR MU?'

Demirtaş konuşmasına şu şekilde devam etti:'İnsanda biraz ahlak olur. Sırf koltuğu kaybetmemek için imanımızı sorguluyorlar meydanlarda. Dinimizi yuhalatıyorlar. Böyle siyaset yapacağıma Allah o gün canımı alsın daha iyi. Bizi baraj altında bırakarak Türkiye'ye ne kazandıracaklar? Bizim barajı aşacağımız ortaya çıkınca bütün kampanyalarını bize hedefe koymak üzere kurguladılar. Ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı gece gündüz demeden HDP'ye saldırıyor. HDP bu ülkenin gerçeğidir. Bizsiz bu ülkenin tadı tuzu olur mu? Özümüzle sözümüzle bu ülke bizim vatanımız. Siz kimi nereden kovuyorsunuz?' 

'SÖZ VERİYORUM ÇÖZÜM SÜRECİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Annelere seslenen Demirtaş, “Söz veriyorum size çözüm sürecinden vazgeçmeyeceğiz. Barış yolundan ayrılmayacağız. Bunların yalanlarına aldanmayın. Televizyona çıktıkları zaman ya sesini kapatın ya tümden kapatın. Dinlemenize gerek yok, boş boş konuşuyorlar zaten. Iki kelime hayır konuşmuyorlar' diye konuştu. 

IŞİD BARBARLARINA NİYE SİLAH GÖNDERDİN?'

“Hele bir tanesi var ki kendini Başbakan zanneden var ya ona söylüyorum. 'Sana soruyorum cevap ver' diyor. Sen hoca değilsin artık, Başbakansın. Sana ne cevap vereceğiz? Çaldıklarınızın hesabını verin çaldıklarınızın... Sen ne bize soru soruyorsun? IŞID barbarlarına, tecavüz ordusuna silah göndermedin mi? Sen bunun cevabını ver önce' diyen Demirtaş, “Bak TIR'ların içinde füzeler ve toplar varmış. Tutukladığın savcılar açıkladılar. 'Adana'da yakaladığımız tırlarda füzeler ve toplar vardı' diyor. 'Türkmenlere insanı yardım gönderdik' diyorsunuz. Ortaya çıktı, yüzlerce TIR'la El Kaideye silah gönderdiler. AKP yaptı, Davutoğlu Dışişleri Bakanıydı. Bu organizasyonun başındaydı kendisi. Bir tane de sivil otomobil var orada. İçinde MİT görevlileri var. O araba kimin adına kayıtlı biliyor musunuz? Bir elkaide militanının adına ruhsat. Ey Ahmet Hoca bana soru soracağına bu IŞİD barbarlarına niye silah gönderdin bunun cevabını ver' dedi. 

'KENAN EVREN'DEN NE FARKINIZ VAR?'

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren için resmi tören düzenleneceğini belirten Demirtaş, 'İyi şeyler yapmadılar mı? Yaptılar. Ne iyi şey yaptıysanız bu memleket için hayır adına yaptığınız her şey kabulümüz. Yıllardır yaptığınız o kötülüklerin hesabini vermekten korkuyorsunuz. Bu dünyada öbür dünyada iki elimiz yakanızdadır. Size insanlığı öğreteceğiz. 12 Eylül askeri darbesinin ne kadar nimeti varsa, Kenan Evren'in getirdiği ne kadar anayasadaki darbe imkanı varsa hepsinden yararlandılar. Kenan Eren tarzı bir egemenlik kurdular. Bak şimdi darbeci gitti. Resmi tören yapacaklarmış. Kim katılacak onlara izleyelim hep beraber. Kim gidecek Kenan Evren'in cenazesi önünde el pençe duracak, izleyin bakalım. Bizden tek kişi cenazesine gitmeyecek kimse kusura bakmasın. Allah onun hesabını soracak orada zaten. Kenan Evren'den ne farkınız var kardeşim? O da millete parmak sallıyordu, sen de çıkıp aynısını yapıyorsun. O da kendini ölümsüz zannediyordu. İşte çok şükür ki ölüm de var. Sen de öleceksin, ben de' şeklinde konuştu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
fırat can

Demirtaşın tek sorunu Kürt olması. Kürt olmasa bir parti kursa rahat %50'yi geçer.

Deneri

Kürt olmayı sorun olarak gördüğünüz için bu adam HDP'li.Size geçmiş olsun bu kafayla zor vesselam.

colosus col

senin farkı var işte, senin ne anan ne bana belli değil. aq

Deneri

Babası Tahir Demirtaş annesi Sadiye Demirtaş'tır. Kendinle karıştırma adamı.