Karar Emsal Nitelikte: Asılsız BİMER İhbarına 10 Ay Hapis

 > 
98PAYLAŞIM

Başbakanlık İletişim Merkezi’nin kişisel çıkarlar için kullanımı konusunda yargı emsal bir karar verdi. İzmir'de rakibi hakkında BİMER'e asılsız ihbarda bulunan İ.O., 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Güzellik salonu sahibi İ.O., eski ortağı B.B. hakkında BİMER'e asılsız ihbarda bulundu.

Cumhuriyet gazetesinden Yusuf Özkan'ın haberine göre, güzellik salonu sahibi İ.O., ustalık belgesi bulunmadığı, sigortası işçi çalıştırdığı, doktor bulundurulmadığı, lazer epilasyon, mezoterapi, leke tedavisi gibi deri altı işlemler yapıldığı gibi iddialarla eskiden ortak olduğu güzellik salonu sahibi B.B.’yi BİMER’e şikayet etti.

Şikayet üzerine B.B.'nin sahibi olduğu güzellik merkezinde denetim yapıldı. Yapılan denetimlerde, yasal olmayan herhangi bir işleme rastlanmadı.

Kendisine iftira atıldığını savunan B.B., denetimlerin çalışma özgürlüğünü kısıtladığını ve müşterilerini rahatsız ettiğini belirterek İzmir 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’ne şikayette bulundu.

Şikayet üzerine görülen dava sonucunda, haksız yere BİMER’e ihbarda bulunan İ.O.’ya 10 ay hapis cezası verilerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

'Karar emsal nitelikte'

B.B.’nin avukatı, kararın BİMER’in haksız ve gerek kullanımına emsal oluşturacak nitelikte olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Anayasa’da garanti altına alınmış çalışma özgürlüğünü, BİMER’i aracı yaparak tehdit edenler bu kararla birlikte bir kez daha düşünmeli."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir