Kahvaltınızdan Eksik Etmemeniz Gereken Peynirin Vücudunuza Sağladığı Faydaları Biliyor muydunuz?

309PAYLAŞIM

Peynirin içerdiği yüksek orandaki kalsiyum ve B vitamininin vücudunuza sağladığı birçok yarar var. Düzenli ve yeterli miktarda tüketilen doğal peyniri vücudunuz için gerekli olan egzersiz ve diğer ürünlerle birlikte tüketerek sağlığınızı korumaya özen gösterebilirsiniz.

Kaynak: 1, 2, 3

1. Kanser riskini azaltabilen maddeler içerir.

Peynir, kanseri önlemede çok önemli bir fonksiyon oynayan Linoleik Asit ve Sfingolipidleri içerir.

2. Sapasağlam dişler

Güçlü dişler için en önemli şey olan kalsiyumun etkili bir kaynağıdır.

3. Kilo alamayan kişilere yardımcı olabilecek yağı içerir.

Bazı peynirlerin, vücut ağırlığınızı dengede tutmaya yarayan düşük yağ içeriği vardır. Bu aynı zamanda vücut ağırlığı, kas ağırlığı ve kemik yoğunluğunu artırmaya yardımcı olur.

4. Güçlü kemikler sağlar.

Bu çok zengin bir kalsiyum ve B vitamini kaynağıdır. Dolayısıyla, yaşlıların, çocukların, hamile ve emziren annelerin kemik sağlığı için çok iyi bir kaynaktır. Peynirde bulunan B vitamini vücut için gerekli olan kalsiyumu emer ve dağıtır.

5. Osteoropoz tedavisinde etkili olabiliyor.

Osteoporoz, kalsiyum eksikliğinden kaynaklanır. Peynir osteoporozu önlemek için kemik sağlığını iyileştirmenin en doğal yoludur. Peynir, protein, kalsiyum ve osteoporozu tedavi edebilen yüksek miktarda vitamin ve mineral içerir.

6. Yüksek tansiyonun düşürülmesinde yardımcı.

Sodyum ve kolestrol yüksek tansiyona neden olabilir. Peynir sütte karıştırılan tuz miktarına bağlı sodyum içerir. Ayrıca peynirdeki B vitamininin yüksek tansiyonun düşürülmesinde yararlı olduğu bulunmuştur.

7. Sağlıklı bir hamilelik süreci.

Peynirdeki kalsiyum içeriği hamile kadınlar için oldukça yararlı. Bu durum, doğum sırasındaki kasılmaların uyarılmasına yardımcı olabiliyor. Aynı zamanda, bebeği beslemek için uygun süt üretimine de destek veriyor.

8. PMS semptomlarını azaltabiliyor.

Peynir, kadınların maruz kaldığı PMS sorunlarını ve buna bağlı semptomları azaltabiliyor.

9. Daha sağlıklı ve esnek bir cilt.

Peynir etkili miktarda B vitamini içerdiğinden cildinizin sağlığı için en iyi ürünlerden bir tanesidir. Esnek, sağlıklı ve parlak cildi korumak için oldukça yararlıdır.

10. Kalsiyum alımı migren sorununu azaltır.

Peynir de en iyi kalsiyum kaynağıdır. Bu yüzden, migren ve baş ağrısı tedavisinde yardımcı olabilir.

11. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Peynir, bağışıklık sisteminizi güçlendirmede faydalıdır. Bazı peynir türleri, bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasında olumlu etki sağlar. Bu da hastalığa yakalanma riskinizi azaltabilir.

12. Parlak bir cilt kazandırır.

Her birey, sağlıklı bir cilt arzu eder ve peynir, cildinize ihtiyaç duyulan parlaklığı sağlamada etkili olabilir. Hücre gelişimine yardımcı olan B vitamini size parlak bir cilt kazandırır ve aynı zamanda ciltteki  lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur.

13. Rahat bir uyku süreci sağlar.

Peynir, stresi düşüren ve uyuyabilmeye yardımcı olan bir amino asit olan Tryptophan'ı içerir. Bu yüzden uykusuzluğunuz varsa bunu tedavi edebilir.

14. Sağlıklı ve parlak saçlar.

Az yağlı peynir, protein ile doludur. Bunu kahvaltı veya öğle yemeğinize yumurta veya taze meyveler ile birlikte ekleyebilirsiniz. Peynir ayrıca, sağlıklı ve parlak saçların korunması için yararlı olan zengin bir kalsiyum kaynağıdır.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilya_ilyic_oblomov

Hayattaki en nefret ettiğim yiyecek desem Allah günah yazar mı... 18 yaşındayım ağzıma 10dan fazla vurmamışımdır peyniri. Sırf peynir yüzünden pizza, cheesecake, künefe yemedim hayatım boyunca. Burgerleri, pideleri vs. hep peynirsiz ve az sade alırım.

sogukdus

o kadar peynir yerim ki bir o kadar da severim ama 14 ten 7 tanesi tamam diğerleri sallamasyon gibi geldi

Görüş Bildir