Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak? Kısıtlamalar Gevşetilecek Mi?

0PAYLAŞIM

1 Haziran’da başlayan normalleşme adımlarıyla birlikte hafta sonu ve hafta içi uygulanan sokağa çıkma yasağında da değişiklikler yapılmıştı. Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri değişirken, cumartesi günü ise yasak olmaktan çıkmıştı. Türkiye’de son günlerde artan aşılama çalışmalarıyla birlikte pazar yasağının da kalkıp kalkmayacağı konuşuluyor. Yasaklar, Kabine toplantısında karara bağlanıyor. Peki, Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar…

Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle 21 Haziran 2021 Pazartesi gününe ertelendi.

Kabine toplantısının en önemli gündem maddesi koronavirüs ve yeni normalleşme süreci olacak. Toplantıa düşen vaka sayılarıyla birlikte Pazar günü yasaklarının kaldırılması, sokağa çıkma yasağı saatinin ileri alınması gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

Pazar Sokağa Çıkma Kısıtlaması Kaldırılacak Mı?

1 Haziran'da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile sokağa çıkma kısıtlaması saat 22'den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, Pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı.

Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının devam edip etmeyeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından yapacağı açıklamayla belli olacak.

Hafta içi kısıtlamanın başlangıç saatinin ötelenmesi de seçenekler arasında bulunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir