Görüş Bildir
Haberler
İzmirli Hurdacı, Kendisine Çarpan İş Adamını Affetmek İçin 100 Çocuğa Mont İstedi

etiket İzmirli Hurdacı, Kendisine Çarpan İş Adamını Affetmek İçin 100 Çocuğa Mont İstedi

Ulaş
02.02.2016 - 23:35 Son Güncelleme: 03.02.2016 - 13:20

İzmir’de hurda toplayarak geçimini sağlayan Hüseyin Aydoğdu, kendisine arabayla çarpıp kaçan tekstilci iş adamı Metin Kurtulmuş hakkındaki şikâyetinden vazgeçmek için 100 çocuğa mont bağışlamasını şart koştu. İşadamı Kurtulmuş “O bana büyük bir hayat dersi verdi” dedi

İçeriğin Devamı Aşağıda

İzmirli Hüseyin Aydoğdu (56) geçtiğimiz kasım ayında hurda topladığı el arabasıyla evine dönerken, Yenişehir İzsu otobüs durağı yakınında bir aracın çarpıp kaçması sonucunda yaralandı.

Beline hurda arabasının demiri saplanan ve hastanede tedavi gören Aydoğdu, kendisine çarpıp kaçan sürücüden şikâyetçi oldu. Dosya, dava sürecine girmeden önce Uzlaştırma Bürosu’na iletildi. Uzlaştırmacı bilirkişi Canan Selvi, kazayı yapan Metin Kurtulmuş’u ve mağdur Hüseyin Aydoğdu’yu buluşturdu.

Haber Türk'ten Melis Apaydın İde'nin haberine göre Aydoğdu, tekstilci işadamı Metin Kurtulmuş’un uzlaşma talebini kabul etti. Ancak para istemedi, sadece ihtiyaç sahibi 100 çocuğa mont bağışlamasını şart koştu. Aydoğdu’nun isteğini kabul eden işadamı Kurtulmuş, Yamanlar’da ihtiyaç sahibi öğrencilerin okuduğu bir okula 100 mont bağışında bulundu. Kurtulmuş, Aydoğdu’nun kazada zarar gören hurda arabasının tamirini de üstlendi.

'100 çocuk sıcak monta kavuştu, bundan güzel bir şey var mı?'

'100 çocuk sıcak monta kavuştu, bundan güzel bir şey var mı?'
İçeriğin Devamı Aşağıda

Emekli olduktan sonra 3 kızını evlendiren, masrafların altından kalkabilmek için de hurdacılık yapmaya başlayan Hüseyin Aydoğdu, şunları söyledi:

“Günde ortalama 20 TL kazanıyorum. Allah bin bereket versin. Bugüne kadar haram lokma yemedim. Kazanın olduğu gün, sobada yakmak için bir şeyler toplamıştım. Karşıdan karşıya geçmek için kaldırımın kenarında bekliyordum, yoldan geçen araç el arabama ve bana çarptı. Çarpan kişinin yardım etmek için durmaması beni çok üzdü. Ancak sonradan Metin Bey’i dinleyince, olayın istemeden olduğunu anladım ve ‘Kazadır, insanlık hali, hepimizin başına gelebilir’ dedim. Uzlaştırmacı Canan Hanım bana haklarımı anlatınca, şikâyetten vazgeçmek için Metin Bey’den para değil, 100 çocuğa mont bağışlamasını istedim. Hakkım olmayan bir parayı, onun gönlünün rızası olmadan alsaydım, bunun günahını taşıyamazdım. 3 kız evlat büyüttüm, yoksulluğu iyi bilirim. Şimdi 100 çocuk sıcak monta kavuştu. Bundan güzel bir şey var mı?”

  • Haber Türk
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1678
361
44
9
8
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kartacali

böyle adamlar olmasa bu memlekete dair tek bir umut kalmayacak...bravo

Herkes cenneti boşaltsın, anahtarı da bu amcamıza verilsin. Sen ne kocaman yürekli bir insansın amca be.. Helal olsun sana..

infoguner

dayı türk mü, kürt mü, alevi mi, sünni mi hemen araştırma komisyonu kurulsun..toplumu acilen bilinçlendirmeliyiz.