Görüş Bildir
Haberler
İTÜ'de Budist Tapınağı İçin 18 Bin İmza Toplandı

İTÜ'de Budist Tapınağı İçin 18 Bin İmza Toplandı

FreiGeist
31.03.2015 - 10:25 Son Güncelleme: 31.03.2015 - 11:50

İTÜ'ye Budist Tapınağı İstiyoruz Kampanyası'nı Desteklemek İçin 10 Sebep

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) rektörü Mehmet Karaca’nın, kampüse cami yapılacağını, talep gelirse sinagog da açabileceklerini söylemesi üzerine başlatılan kampüse ‘Budist tapınağı’ kampanyasında 18 binden fazla imza toplandı.

İTÜ rektörü Mehmet Karaca, itü24 sitesine verdiği söyleşide, kampüse cami yapılıp yapılmayacağıyla ilgili soruyu, “İTÜ’ye yakışır, ne çok klasik ne de çok modern bir cami olacak. Sadece cami de değil; isterlerse sinagog da açarız. Yeter ki talep gelsin” diye yanıtlamıştı.

İTÜ’lüler, bu sözlerin üzerine kampüse Budist tapınağı yapılması talebiyle change.org’da bir imza kampanyası başlatılmıştı.

Kampanyada sadece altı gün içinde 18 binden fazla imzaya ulaşıldı. İTÜ Rektörü Karaca’nın bu talebi yerine getirip getirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Karaca Vatan gazetesine, “Biz de sadece Müslümanların değil tüm inançların kendine yer bulacağı bir proje düşünüyoruz. Öğrencilerimiz başka taleplerle bize gelirlerse her zaman diyaloğa açığız” demişti.

Kaynak: Diken

Kaynak: http://www.diken.com.tr/top-rektorde-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

üniversitelerin tüm sorunlarını bitirdiler içine tapınak inşa etmek kalmıştı zaten.. siz güzele, iyiye ve özgür olan her şeye düşman olmamayı öğrenin sonra t... Devamını Gör

Tan

Üniversite ne politika ne ibadet yeridir. Sen rektörsün önce senin bilmen ve savunman lazımken her ikisini de ihlal ediyorsun. Yazıklar olsun sana. Siddartha... Devamını Gör

et beyin

Bir tane sınıfı ya da odayı ayırırsın mescid olarak kullanılır ve kullandıkta. Okulların laboratuvara ihtiyacı var camiiye değil.