Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İtalya'da Tıp Okumak İçin İyi 12 Tıp Fakültesi

53PAYLAŞIM

İtalya'da bulunan en iyi İngilizce En Tıp Fakülteleri

İtalya'da bulunan en iyi İngilizce En Tıp Fakülteleri

İtalya'da bulunan ve dünyanın en eski üniveriteleri artık yaklaşık 10 yıldır İngilizce de tıp eğitimi vermeye başladılar. Üniversitelerin yıllık ücretleri burs imkanları ve nasıl başvuru yapmanıız gerektiği hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, İtalya'da Tıp Fakültesinde okuyan öğrencilerin kurduğu platformu inceleyebilirsiniz. 

İtalya'da Tıp Eğitimi - Pava Edu

Kaynak: https://pavaedu.com/italyada-tip-okumak/

12. Napoli - University of Campania Luigi Vanvitelli

11. Bari - University of Bari Aldo Moro

10. Napoli - University of Naples Federico

9. Siena - University of Siena

Siena Üniversitesi İtalyanca tıp eğitimi vermekle beraber aynı zamanda yabancı öğrenciler için de Diş Hekimliği Fakültesinde tamamen İngilizce eğitim vermektedir. Üniversite aynı zamanda İtalya'da bulunan ilk İngilizce Diş Hekimliği bölümüne sahiptir.

8. Messina - University of Messina

İtalyanın Güneyinde, Kuzey Sicilya'da yer alan Messina Üniversitesi ilk defa 2018 yılında İngilizce Tıp eğitimi vermeye başlamıştır. Tıp Eğitimi vermek için açılan bölüm 2018 yılında başvuru sayısı çok az olduğu için başvuru yapan bütün öğrencileri kabul etmiştir.

7. Roma - University of Rome Tor Vergata

6. Torino - University of Turin

1404 yılında kurulan Torino Üniversitesi 2017 yılından itibaren Tıp eğitimini İngilizce de vermektedir. Üniversite aynı zamanda öğrencilerine burs da sağlamakta.

5. Roma - Sapienza University of Rome

Avrupa'nın öğrenci sayısı olarak en büyük ve Roma'nın en eski üniversitesidir.[1] 1303 yılında Papa Bonifacio VII'nın emri ile kurulmuştur. Roma şehrindeki 3 devlet üniversitesinden bir tanesidir. "Sapienza" kelimesi, İtalyanca'da "bilgelik" anlamına gelmektedir.

4. Milan - University of Milan

İtalya'daki en büyük üniversitelerden biridir. Üniversitenin 62.000'nin üzerinde öğrencisi, 2455 öğretim ve araştırma görevlisi bulunmaktadır. Üniversite 1924 yılında kurulmuş olup, devlet-destekli bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite Milano'da bulunmaktadır.

3. Bologna - University of Bologna

Dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul gören ve halen faal olan Bologna Üniversitesi'nin merkezi Bologna şehrinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra Ravenna, Forlì, Cesena ve Rimini gibi yakın şehirler ve Buones Aires'te de kampüsleri bulunmaktadır. Tarihçiler tarafından kuruluş tarihi 1088 olarak belirlenmiştir. 2016 yılından itibaren İngilizce de tıp eğitimi vermektedir.

2. Bergamo - University of Milano-Bicocca

Milan-Bicocca Üniversitesi 1998 yılında kurulmuş, Bergamo'da bulunan, 2014 yılında dünyanın en iyi 100 üniveritesi listesinde bulunmaktadır.

1. Pavia - University of Pavia

Pavia Üniversitesi (İtalyanca: Università degli Studi di Pavia, UNIPV) Pavia, İtalya'da 1361'de kurulmuş, 9 fakülteye sahip Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biridir. İtalya'da ilk ingilizce tıp fakültesi Pavia'da kurulmuştur. Pavia Üniversitesi bugün İtalya'daki en prestijli tıp fakültesi olarak bilinmektedir.

Tıp Fakülteleri, Başvuru Süreci, Giriş Sınavı ve Burslar

İtalya'da bulunan Tıp Fakültesi öğrencilerinin kurduğu platformdan başvuru yapmanız mümkün. Başvuru yapmak sizin ile İtalya'da bulunan Türk öğrencilerden biri ilgilenecektir. Başvuru Sürecive üniversiteler hakkında detaylı bilgiyi öğrenebileceğiniz en iyi kaynak üniversitenin kendi öğrencileridir.

İtalya'da bulunan bütün devlet üniversitelerinden burs almanız ve üniversite ücretlerinden muaf olmanız mümkün, bunun için en önemli kriter aile gelirinizin düşük olması.Ücretler ve Burslar

Tıp fakültelerine kabul almak için Giriş Sınavı-IMAT sınavına girmek ve sınavı geçmeniz gerekiyor. Sınav tamamen ingilizce ve her sene Türkiye'de de yapılmaktadır.

Kaynak: https://pavaedu.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir