Görüş Bildir
Haberler
İsyan Eden Şehit Yakını 'Terör Kapsamında' İfadeye Çağrıldı

İsyan Eden Şehit Yakını 'Terör Kapsamında' İfadeye Çağrıldı

Onedio Medya
27.08.2015 - 10:18 Son Güncelleme: 27.08.2015 - 15:30

Siirt Pervari'de teröristlerin yola döşeği mayının patlaması sonucu şehit olan 8 askerden Erzurumlu Komando Er Recep Beycur (20) için düzenlenen tören sırasında “Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Cumhurbaşkanı bunu bilsin. Ben bunu bu yaşa getirene kadar ne çektim biliyor mu? Allah’tan hiç mi korkmuyor?” diye isyan eden Ömer Bulur, Erzurum Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi’nden aranarak ifadeye çağrıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

'Ben nasıl isyan etmeyeyim?'

Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah, Akşam, Yeni Şafak, Yeni Akit, A haber gibi medya kuruluşları tarafından provokatör ve terörist ilan edilen Bulur, dün Erzurum Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından ifadeye çağrıldı. Bulur, neden ifadeye çağrıldığını sorduğundaterör kapsamında” yanıtı aldı. Bulur, “Beni tutuklayınca bu sorun çözülecekse tutuklasınlar. Değil 1 yıl 5 yıl, bir ömür boyu hapis yatmaya razıyım ama yeter ki bu kan dursun, bu savaş dursun, bu genç fidanlar kırılmasın. İki kişinin çıkarı için bu canlar gitmesin” dedi.

‘Acımızı yaşatmadılar’

Cumhuriyet’ten Selin Görgüner'e konuşan Bulur isyan etti.  Komutanlar ve il müftüsünün katılımıyla önceki gece mevlüt okuttuklarını, hâlâ taziyeleri kabul ettiklerini belirten Bulur, “Beni PKK’li, IŞİD’ci ilan ettiler. Provokatör dediler. Provokatör olsam burada ne işim var? Teröristsem provokatörsem komutanların müftünün yanımda işi ne? Bize acımızı yaşatmadılar. Daha yeğenimin yedisi çıkmadı. Beni terörle mücadeleden ifadeye çağırıyorlar. Bu mu insanlık? Gazetelerde televizyonlarda çarşaf çarşaf görüntülerimi fotoğraflarımı yayınlayıp hedef gösterdiler. Benim can güvenliğim yok. Erzurum’a gidersem linç edilmekten korkuyorum. Ben 20 nüfusa bakıyorum. Benim başıma birşey gelirse bunun sorumlusu kim? Bunları yazan gazetecilerin hiç mi vicdanı insanılığı yok. Yarın (bugün) ilçeye gidip önce hakkımda bunları yazanlar için suç duyurusunda bulunacağım sonra ifade vereceğim. Beni tutuklayınca bu sorun çözülecekse beni tutuklasınlar. Değil 1 yıl 5 yıl bir ömür boyu hapis yatmaya razıyım ama yeter ki bu kan dursun, bu savaş dursun, bu genç fidanlar kırılmasın. İki kişinin çıkarı için bu canlar gitmesin. İki taraf da aynı. Her iki tarafa da sözüm. Kardeşimin sebebi kim? Bize bunu yaşatanlar da aynı acıyı yaşasın. Ben 20 yaşında fidanımı toprağa verdim?” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

‘Can nasıl dayansın?’

Yaşadığı acıyı gözyaşlarıyla anlatan Bulur, “Benim kardeşim, fidanım daha 20 yaşındaydı. Bunu aynen yazın. Benim cenazem 40 parçaydı. Cenazesini bize poşetler içinde verdiler. Kafası, göğsü yoktu. Ben kendim verdim toprağa, kimseyi yaklaştırmadım. Buna can nasıl dayansın? Ben nasıl isyan etmeyeyim? Yeter artık. Başka fidanlar kırılmasın. Beni terörist provokatör ilan edenler gelsin görsün. Biz hâlâ köyümüzde taziye çadırında taziyeleri kabul ediyoruz. Hiç mi Allah’tan korkmuyorlar. Kendilerini bir kez bizim yerimize koysunlar. Benim ablamın çocukları, amca çocuklarımız 5 yeğenim askerdedir. Acının rengi, dili, dini, ırkı olmaz. Hepimizi bir Allah yaratmadı mı? Bizden daha ne istiyorlar. Bıraksınlar acımızı yaşayalım? Bunları yazanlara hakkımızı helal etmiyorum. Çocuklarının yüzüne nasıl bakıyorlar. ‘Ben sana helal ekmek getirdim’ diyebiliyorlar mı? Hepsini Allah’a havale ediyorum” dedi.

Ne demişti?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam