Görüş Bildir
Haberler
İstihbarattan İki Canlı Bomba Uyarısı

İstihbarattan İki Canlı Bomba Uyarısı

Ulaş
20.02.2016 - 10:56

81 ilin emniyeti uyarıldı. Türkiye'ye giriş yapan 14 kişinin ismi verildi. İstihbarat, ayrıca Kobani'den Serfinaz ve Dalika isimli canlı bombaların Türkiye'ye geldiğini tespit etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstihbarat birimleri, PYD lideri  Salih Müslim'e bağlı Kürt grupların canlı bomba eylemlerinin hazırlanmasına yardım ettiği yönünde yazışmalar yaptı.

Bombalı araç eylemini gerçekleştiren terörist Salih Neccar'ın  Kobani'den geldiğinin anlaşılması, dikkatlerin bu bölgeye yönelmesine neden oldu.  Milliyet'in aldığı bilgiye göre, istihbarat birimleri saldırıdan önce  Kobani bağlantılı 2 canlı bombanın varlığını belirledi. Şubat ayının ilk haftasındaki tespitlerde,  Kobani'de örgütsel faaliyet yürüten ve Serfinaz kod ismini kullanan  Ramazan Turan'ın mayınlama ve sabotaj konularında uzman olduğu saptandı.

Uyarı yazısı gitti

Yine aynı bölgede faaliyet gösteren, Soren ve Dalika kod adını kullanan Recep Eken'in bu yılın bahar aylarında  Türkiye'de ses getirecek nitelikte eylem planladığı belirlendi. Eken'in intihar ya da bombalı saldırı eylemi yapabileceği kaydedildi.  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün il emniyet müdürlüklerine gönderdiği uyarı yazısı sonrasında  Ankara Valiliği harekete geçti.

Güvenlik önlemleri artırıldı

Güvenlik önlemleri artırıldı

Valilik, iki canlı bomba bilgisi sonrasında özellikle TBMM, askeri yerleşkeler, yabancı ülke temsilcilikleri, turistik alanlar, Esenboğa Havalimanı, hassas bölgeler, AVM'ler, ulaşım araçları, miting alanları, ibadet yerleri. metro istasyonları, kamu binaları, polis ve askeri noktalar ile halkın yoğun olarak bulunduğu alanlardaki güvenlik önlemlerini artırdı. Bu bölgelerde sivil ve resmi polisler görevlendirildi.

81 ilin emniyeti uyarıldı, 14 isim verdildi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 6 Ocak'ta tüm il emniyet müdürlüklerine gönderdiği yazıda, 14 kişinin isimleri tek tek sayıldı. Buna göre, Süheyl Muhsin, Mezil Yunis, Haydar İsa,  Ali El Ali, Huhayyed Muhayyar, Nadir İbrahim, Leys Muhiddin, Basil Meyve, Tarık Karam, Zahir Hahıf, HASAN Mansur, Ferid Bekir, Sehnan Seyya ve Rainiz Haydar adlı kişilerin  Salih Müslim'e bağlı Kürt grupların yardımı ile hazırlandıkları, bu kişilerin yılbaşı ve sonrasında güvenlik zafiyeti oluşturmak ve eylem yapmak için  Türkiye'ye giriş yaptıkları bilgisine yer verildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
166
103
40
6
4
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ahmet Ziya Boz

İstibharat operasyon yapmaz.Bilgiyi alır ve güvenlik görevlilerine teslim eder.Şu anda sorumluluk güvenlik görevlilerinde.

gaydırı guppak

bomba patlıyor hooop güvenlik önlemi al, bi iki gün sonra yine eski dön, sonra yine bomba akabinde güvenlik önlemi kısır döngü...

cnsfrd

ee bulsan nolucak. eylem yapmadan yakalayamayız: http://onedio.com/haber/basbakanin-eylem-yapmadan-bombaciyi-tutuklayamayiz-sozleri-sosyal-medyayi-karistirdi... Devamını Gör