Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşte Yeni Gündemimiz: Bahçeli'den 'Erken Seçim' Çıkışı

 > -

"AKP Başkanlık inadını sürdürecekse TBMM'ye getirmelidir" çıkışıyla bir anda yeni gündemimizi oluşturan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şu günlerde Meclis'te oldukça hararetli bir şekilde süren anayasa teklifi görüşmeleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Bahçeli'nin "Teklif geçmezse, Meclis çalışamaz hale geldiği için millete gidilir" açıklaması gündemde. Bahçeli'nin bu çıkışına yanıt ise CHP'li Özgür Özel'den geldi. Özel, "Şu anda Genel Başkan adına konuşuyorum. Erken seçim için 'hodri meydan' diyoruz. Rejim değişikliği olacağına, erken seçime evet" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişiklik teklifinin görüşmeleri Meclis'te oldukça hareketli bir şekilde sürüyor.

Tartışmalar zaman zaman şiddete dönüşüyor.

Burası Milletin Meclisi: Anayasa Görüşmelerinde Kaos ve Şiddet - onedio.com
Burası Milletin Meclisi: Anayasa Görüşmelerinde Kaos ve Şiddet - onedio.com

Bir anda "AK Parti Başkanlık sistemiyle ilgili inadını sürdürecekse, Anayasa taslağını TBMM'ye getirmelidir" çıkışıyla AKP ve MHP arasındaki anayasa görüşmelerinin başlamasına öncülük eden Devlet Bahçeli'den teklifin görüşüldüğü sıralarda yeni bir açıklama geldi.

Meclis'teki gerilimin referandum döneminde ülke geneline yansıyabileceğini ve gerilimin aşağı çekilmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, teklifin Meclis'ten geçmemesi durumunda ne olacağına ilişkin bir soruya şöyle yanıt verdi:

"Öyle bir durum yaşanırsa çok farklı bir sorun ortaya çıkar. Böyle bir durum olursa Meclis çalışamaz hale geldiği için çalışabileceği bir zemin aranır, millet iradesine gidilir."

Öte yandan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop da, "Metin Genel Kuruldan geçmezse, o zaman hiç kimse seçim istemiyor diyelim ama Türkiye seçime mecbur kalır" dedi...

"Genel Başkan adına konuşuyorum. Erken seçim için 'hodri meydan' diyoruz"

Anasaya değişiklik tekliflerinin görüşülmesi sırasında söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Şu anda Genel Başkan adına konuşuyorum. Erken seçim için 'hodri meydan' diyoruz. Rejim değişikliği olacağına, erken seçime evet" diye konuştu.

Bahçeli'nin 'erken seçim' çıkışı sosyal medyanın gündeminde...

Sizce teklif Meclis'ten geçecek mi?

Evet
Hayır

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir