Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İran, "Tahran'ın zengin çocukları"nın araçlarına el koydu

Anasayfa > Gündem

İran'ın başkenti Tahran'da geçen hafta 850 lüks araca polis tarafından el konulduğu bildirildi.

Tahran Trafik Polis Müdürü Teymur Hüseyni basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'Geçen hafta süresince trafik ekipleri, ihlaller nedeniyle 850 lüks araca el koydu. Bu kişiler tehlikeli ve aşırı hızlı şekilde araç kullanarak diğer sürücü ve yayalar için sorun oluşturuyorlar' dedi.

 Trafik ekiplerinin lüks araçlarıyla tehlikeli araç kullanan kişilere karşı yirmi dört saat boyunca denetime başladıklarını belirten Hüseyni, 'Böylece tehlikeli sürücüler, olumsuz görüntü ve psikolojik rahatsızlık oluşturan kişilerle mücadele edilecek' ifadelerini kullandı.

 Bazı milletvekilleri ve halk, son yıllarda özellikle başkent Tahran ve bazı büyük şehirlerde lüks araçların artışına ve trafikte oluşturdukları tehlikelere tepki gösteriyordu.

INSTAGRAM'DAN PAYLAŞILIYORDU

 Rich Kids of Tehran (Tahran'ın Zengin Çocukları) adındaki hesap üzerinden sosyal medyada lüks araçlarla çekilen fotoğraflar ile gösterişli yaşam tarzları teşhir ediliyordu. 

 Yaklaşık bir ay önce İranlı bir genç ve sevgilisi lüks aracıyla yaptığı kaza sonucu yaşamını yitirmişti. Kazada hayatını kaybeden gencin İranlı bir din adamının torunu olduğu basında yer alınca söz konusu tartışma yeniden alevlenmişti.

HAMANEY: PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞA YOL AÇIYOR

 İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney de tartışmalar üzerine, 'Bazı zengin çocukları sokaklarda pahalı arabalarıyla geziyor. Bu da toplumda psikolojik rahatsızlığa yol açıyor' demişti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/-tahran-in...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?