Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

iPhone 6'nın Avrupa'daki Fiyatı Cep Yakıyor

 > 
13PAYLAŞIM

İphone 6'Nın Avrupa'daki Fiyatı

Apple ve iPhone 6'la ilgili hareketli bir gündeyiz. Bazı gelişmeler oldu. Apple bir yandan etkinlik için davetiyeleri göndermeye başladı. Diğer yandan bazı iddialar da var. Mesela etkinlikte iPhone 6'la birlikte 8 GB'lık iPhone 5S'in tanıtılacağı söyleniyor. iWatch'la ilgili bazı fısıltılar var, ama halen kesin değil. iWatch'la ilgili raporlananlar birbiriyle çelişkili. Bir yandan tanıtılacağı ileri sürülürken, diğer yandan verim ve üretim sorunlarından dolayı 2015'te sevkiyatının gerçekleşeceğine dair raporlar yayınlanmıştı.

5.5 inç'lik iPhone belki sınırlı sayıda çıkabilir, bu modelle alakalı birbirine zıt bir sürü iddia var. Bir yandan belirsizlikler devam ederken, diğer taraftan ise fiyatlandırma konusunda yeni bir rapor yayınlandı. İspanya menşeli rapor bu yılki iPhone'ların daha pahalı olacağı fikrini kuvvetlendiriyor. Belki 5.5 inç'lik iPhone için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalabiliriz de. Detaylara birlikte bakalım.

Fiyat artışı

MovilZona sitesinin Telefonica (İspanyol operatör) içindeki kaynakları, 4.7 inç'lik modelin 750 euro, 5.5 inç'lik modelin ise premium fiyatlandırma ile 950 euro olduğunu söylüyor. Telefonica'nın halen iPhone hakkında Apple'la görüşmeler içinde olduğu belirtilmiş. Şu anda iPhone 5S'in 16 GB'lık modeli 699, 32 GB'lığı 799 ve 64 GB'lığı 899 euro'dan satılıyor.

Bu fiyatlar doğruysa kabaca euro'dan TL'ye çevirirsek 4.7 inç'lik model 2135 TL, 5.5 inç'lik olansa 2705 TL'ye denk geliyor. Amerika'da ise 750 ve 950 dolar civarlarında olabilir. Ama euro ve dolar arasında oynama var. Mesela 16 GB'lık iPhone 5S Avrupa'da 699 euro, ama Amerika'da 650 dolar. Dolar bazında çeviri yaparsak 4.7 inç'lik model kabaca 1620 TL, 5.5 inç'lik ise 2050 TL oluyor.

5.5 inç'lik modelin uzun zamandır premium model olacağı iddia ediliyor. Daha öncesinde bu noktadan yola çıkan analist K. Tong-mu, iPhablet olarak da adlandırılan 5.5 inç'lik modelin neredeyse 200-250 dolar daha pahalı olabileceğini iddia etmişti.

teknokulis

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir