Independent Türkçe 'Sizin Dilinizden Konuşuyor' Sloganı ile Yayın Hayatına Başladı

 > -
Abone ol

100 milyondan fazla kullanıcıya sahip, Rus işadamı Alexander Lebedev’in sahibi olduğu, merkezi İngiltere’de bulunan Independent’ın Türkçe internet sitesi, Independent Türkçe bugün yayın hayatına başladı.

İHA'da yer alan habere göre, Independent Digital News & Media Limited (IDML) ile yapılan lisans anlaşması çerçevesinde Independent Türkçe’nin tüm hakları Suudi Arabistan Araştırma ve Pazarlama Grubu (SRMG) bünyesinde bulunan Media Arabia’ya ait olacak.

Independent “Sizin Dilinizden Konuşuyor”

The Independent gazetesi ile dört farklı dilde yayın için anlaşma yapılmıştı.

SRMG, geçtiğimiz yıl, İngiltere merkezli The Independent gazetesi ile dört farklı dilde, internet siteleri, haber uygulamaları ve sosyal medya hesapları üzerinden yayın yapmak üzere bir sözleşme imzaladığını duyurmuştu. Bu proje kapsamında önce Arapça yayın yapan www.independentarabia.com yayın hayatına başlamıştı.

Genel Koordinatörlüğü Muhammed Zahid Gül yapacak

SRMG tarafından yapılan açıklamaya göre, Independent Türkçe’nin Genel Koordinatörlüğünü Muhammed Zahid Gül yapacak. Medyada gazetecilik, araştırma ve televizyon programı yapımcılığı gibi çeşitli dallarda derin bir tecrübeye sahip olan Muhammed Zahid Gül, hem Türk hem de Arap siyaset çevrelerinde saygın bilgi birikimiyle tanınıyor. Independent Türkçe’nin genel yayın yönetmenliği görevini ise gazetecilik ve televizyon programı yapımcılığı deneyimine sahip Nevzat Çiçek yürütecek.

Sosyal medyadan da yayın hayatına başlayan Independent Türkçe'yle ilgili yorumlar geldi

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir