İmamoğlu CNN Türk'te Konuştu: 'Şimdi İsrafları Anlatacağım' İfadesine Ahmet Hakan'ın Yanıtı 'Süre Bitti' Oldu

 > 
410PAYLAŞIM

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Binali Yıldırım ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılan 'Çaldılar' ifadesine tepki gösteren İmamoğlu, "AK Parti bir belge hazırlamış ‘Neden yenileniyor? İstanbul seçimlerinin yenileme kararının nedenleri?’ Tarattırdım arkadaşlara okuyun dedim. Tek bir kelime çaldılar yok. Cumhurbaşkanı çaldılar dedi. Rakibimiz 31 Mart öncesi bir başka Binali Yıldırım. Sonrasında başka. Ben hiçbir şey çalmadım. Sadece gönül çaldım." dedi.

İmamoğlu'nun konuşmasını sürdürdüğü esnada 'Süre bitti' diyen Ahmet Hakan ise sosyal medyada tepki topladı.

'YSK'nın kararı şaşırtmadı'

31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, yenilenecek seçimlerle ilgili olarak katıldığı CNN Türk programında konuştu.

YSK'nın seçimlerin iptali kararının kendisini şaşırtmadığını söyleyen İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

''YSK’nın seçimi iptal edeceğini düşünmemi istedi birçok kesim. Rakibimiz, karşıt görüş. Ben İstanbul’a hizmet etmek istedim. 24 saatin hiçbir evresinde seçeneği gündemime almadım. İşime baktım. Türkiye’nin demokrasi süreci adına bir temenni. ‘Bunu yapamazlar’ zihnimin bir köşesinde var. Beni bu alana çekmek isteyeceklerini düşündüm. İşime baktım. Şaşırmadım. Benim bir analizim var elbette sürece dair. Demokrasi adına öfke duydum.''

'Bu bir basit olay değil. Türkiye tarihinde seçim sürecinde yaşanmış en kritik olaylardan birisi.'

İmamoğlu, seçimlerin iptaliyle ilgili olarak şu sözleri kullandı:

''Bu bir basit olay değil. Türkiye tarihinde seçim sürecinde yaşanmış en kritik olaylardan birisi. İddialı olmak istemiyorum, belki de birinci olay. AK Partili hemşehrilerimin anlaması gerekiyordu. Benim anlatmam gerekiyor. AK Partiye oy vermiş hemşehrilerime de anlatmam gerek. Yarın sizin de başınıza gelebilir. İktidar gücünü elinde bulunduran bir heyetin sistem olarak adı neyse: Seçimi kaybettik, biz bir daha seçim yapalım.''

'Rakibimiz 31 Mart öncesi bir başka Binali Yıldırım. Sonrasında başka. Ben hiçbir şey çalmadım. Sadece gönül çaldım.'

Yıldırım ve Erdoğan'ın 'Çaldılar' ifadelerine sert tepki gösteren İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

''Çaldılar diyorlar ya! Biz 250 oy aldığımız sandıkta 0 oy yazılmış. Bakanın açıklaması var kıyameti koparmayalım da ne yapalım diyorlar. 4234 nolu sandıkta 145 oy aldık 0 yazılmış. Bilgisayara girerken 0 giriliyor. Bizim itirazlarımız oldu, AK Parti’nin itirazları oldu. 20 bine düştü. 13 seçim gördüm. Her seçimde olur. İnsani hata da kabul edebiliriz, abur cubur şeyler de olabilir. Bu 20 bine inerken her iki partinin de oyu yükseldi. İptal oylar, geçersiz oylar sayıldı. İptal oyların tekrar sayılması YSK tarihinde görülmüş şey değil. Altına yazıldı, üstüne yazıldı kabul edildi. O bilgisayar başındaki insanların hatası. 1 kişi karar vermiyor kurul karar veriyor geçerli mi geçersiz mi diye. Her sandıkta bu böyle. Sayısal baktığımızda Binali bey’e de bana da haksızlık yapılmış. Neyi aradığınızı anlamaya çalışıyorum. 11 bin öbür tarafta, 16-17 bin oy diğer tarafta var. Bana da ona da haksızlık yapılmış. Çaldılar kime?

Enteresan bunu da yorumlamak lazım. AK Parti bir belge hazırlamış ‘Neden yenileniyor? İstanbul seçimlerinin yenileme kararının nedenleri?’ Tarattırdım arkadaşlara okuyun dedim. Tek bir kelime çaldılar yok. Cumhurbaşkanı çaldılar dedi. Rakibimiz 31 Mart öncesi bir başka Binali Yıldırım. Sonrasında başka. Ben hiçbir şey çalmadım. Sadece gönül çaldım.''

Yunan basınındaki haber iddiaları: 'Kim olduğum belli, secerem belli'

AKP'li Göksu, 'Yunan basınında çıktığı iddia edilen haberlerle' ilgili olarak ayrımcı ifadeler kullanmıştı.

Tevfik Göksu 'CHP Adayı Nereli?' Diye Sordu ve Ekledi: 'Hesap Büyük' - onedio.com
Tevfik Göksu 'CHP Adayı Nereli?' Diye Sordu ve Ekledi: 'Hesap Büyük' - onedio.com

İmamoğlu, Hakan'ın 'Yoksul iftarlarında mıydınız?' sorusuna 'Öyle demeyelim, İstanbul'daki hemşehrilerimize eşlik etmek diyelim' yanıtını verdi.

'Süremiz doldu' deyip programı erken bitiren Ahmet Hakan tepki topladı

İmamoğlu, 'Şimdi israfları anlatacağım' diyerek hazırladığı grafikleri gösterdikten sonra, Ahmet Hakan'ın 'Süremiz doldu' diyerek programı erken bitirmesi ise izleyicilerin tepkisini çekti.

İmamoğlu, Hakan'a 'Bana 12'ye kadar demişlerdi' yanıtını verdi.

İlgiyle takip edilen programla ilgili sosyal medyadan da birçok yorum geldi...

Ayrıca bakınız 👇

Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'na Söz Hakkı Vermeyerek Programı Erken Bitirmesine Gelen Tepkiler - onedio.com
Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'na Söz Hakkı Vermeyerek Programı Erken Bitirmesine Gelen Tepkiler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir