Görüş Bildir
Haberler
Kübra Güran Yiğitbaşı, Türkiye'nin İlk Başörtülü Valisi Oldu

etiket Kübra Güran Yiğitbaşı, Türkiye'nin İlk Başörtülü Valisi Oldu

Batuhan
12.05.2022 - 08:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile birlikte 10 ilin valisi yer değiştirirken, 9 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirildi yerlerine de yeni isimler atandı. Kararname ile birlikte Afyonkarahisar valisi olarak atanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, ilk başörtülü vali olarak tarihe geçti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Afyonkarahisar valisi olarak atanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, Türkiye'nin ilk başörtülü valisi oldu.

Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?

Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?

1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü'nde 'Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi' üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde, 'İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı' adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde araştırma görevlisi ve Dr. öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur. 15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan 'Kalplerin Direnişi' adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali'nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır.

Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır. 2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevini sürdüren evli ve 3 çocuk annesi Kübra Güran Yiğitbaşı, Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle Afyon Karahisar Valisi olarak atandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
174
107
93
42
12
9
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ismail Polat

Allahımmmm İlk şu yeniliği yapan, ilk bu gelişimi sergileyen, ilk araştırma ödülü alan, ilk sosyal projesi çalışan, ilk kitap yazan falan değil ha! İlk başör... Devamını Gör

@Neslihan; haber gereksiz değil, zira bu kadın torpilli + TÜRGEV yönetim kurulu üyesi. Maalesef günümüzde başörtüsü torpilin, imtiyazın ve zorbalığın simgesi... Devamını Gör

Doğrudan aile ve sosyal bakanlığından atanmış, ayrıca TÜRGEV yönetim kurulu üyesi. Liyakat sıfır.

Toprak Erinç

Ampul kafa yani

Söyledim gitti

Başı kapalı veya açık önemli değil. Ama CVsine bakınca insan bir garipsiyor. Radyo Televizyon ve gazetecilik bitirmiş. Üniveristedeki akedemik kariyeri tamam... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Karıştırma oraları 😂😂