İfade Veren Ahmet Kural'dan İlk Açıklama: 'Haksız Olmak, Haksızlığa Uğramaktan Daha Acıdır'

 > -

Sıla Gençoğlu'na şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı alınan Ahmet Kural, İstanbul Adliyesi'ne giderek ifade verdi. Kural, adliye çıkışı yaptığı açıklamada, "Asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum; haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır" dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, müzisyen Sıla Gençoğlu'nun, oyuncu Ahmet Kural'dan şikayetçi olması üzerine başlattığı soruşturma devam ediyor.

Ahmet Kural öğlen saatlerinde adliyeye geldi 🎥

Savcılığın, Gençoğlu'nun söz konusu iddiaları üzerine 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağırdığı oyuncu Ahmet Kural, avukatıyla İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek ifade verdi.

Adliyenin C blokundaki avukat girişinden içeri alınan Kural, avukatı ve yanlarındaki 2 kişiyle soruşturma savcısının bulunduğu 6. kata çıktı.

Adliyedeki gazetecilerin sorularını yanıtlamayan Kural, çıkışta kapıdaki gazetecilere kısa bir açıklama yaptı

Ahmet Kural: 'Türk adaletine güveniyorum' 🎥

Ahmet Kural şunları söyledi:

"Konuyla ilgili açıklamaları sadece yargıya yapacağımı söylemiştim. Türk adaletine güveniyorum. Benim için yeni bir başlangıç her anlamda. Böyle bir konuyla adımın anıldığı için herkesten çok özür diliyorum. Bu yaşananlar için de, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır".

'Sıla Hanım'ın avukatıyla ilgili İstanbul Barosu'na şikâyette bulunacağız'

Kural'ın avukatı Sibel Aydın, şunları söyledi:

"Günlerdir yaratılan manipülasyon sürecinde ben ısrarla müvekkilimin henüz ifade vermediğini, tek bir tarafın ifade verdiğini ısrarla belirtmiştim. Müvekkilimin talebiyle biz yaşanılan bu olayı hiçbir şekilde kamuoyuyla paylaşmama kararı aldık. Sadece yargı mercilerine ifade vereceğimizi söyledik. Biz şu anda sayın savcıya ifademizi verdik. Müvekkilim ifadesinde olayın bütün ayrıntılarını anlatmıştır. Toplum tek taraflı bilgilendirilmiş ve farklı bir algı yaratılmıştır. Bu ifadesinden de açık bir şekilde anlatılacaktır. Şunu özellikle söylemek istiyorum herkese adil yargılanma hakkı ve savunma hakkını, herkesin farkında olması gerekiyor. Bunun aksini davranan insanlarla ilgili, şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım. Özellikle Sıla Hanım'ın avukatıyla ilgili İstanbul Barosu'na şikayette bulunacağız. Bunun dışında müvekkilimin bu süreçte ve ilerleyecek süreçte kişilik haklarına zarar verecek olan herhangi bir asılsız iddia, itham, iftira ve hakaret nedeniyle uğrayacağı her türlü konuda, her türlü kişi hakkında yarından itibaren yasal sürece başlayacağız."

Müzisyen Sıla Gençoğlu darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit suçlamasıyla Ahmet Kural’dan şikâyetçi olmuştu.

Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com
Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com

Gençoğlu, avukatı Rezan Epözdemir ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda 'müşteki' sıfatıyla ifade vermişti.

Kanal D Haber'e konuşan Ahmet Kural ise iddiaları reddetmişti.

Ahmet Kural'dan İlk Açıklama Geldi: Suçsuzum, İddiaları Kabul Etmiyorum! - onedio.com
Ahmet Kural'dan İlk Açıklama Geldi: Suçsuzum, İddiaları Kabul Etmiyorum! - onedio.com

Ünlü oyuncu yaptığı ikinci bir açıklama ile şiddet iddialarını reddetmeyi sürdürmüş yaşananları "ağır tahrik içeren konu üzerinden başlayan, yüksek sesli karşılıklı kinci tartışma esnasında yaşanan itişme" olarak tanımlamıştı.

Ahmet Kural'dan Bir Açıklama Daha: 'Başta Sıla Olmak Üzere Bütün Kadınlardan Özür Diliyorum' - onedio.com
Ahmet Kural'dan Bir Açıklama Daha: 'Başta Sıla Olmak Üzere Bütün Kadınlardan Özür Diliyorum' - onedio.com

Ahmet Kural 2 Kasım Cuma günü şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmıştı.

Savcılık, Müzisyen Sıla Gençoğlu'nun Şikâyeti Üzerine Oyuncu Ahmet Kural'ı İfadeye Çağırdı - onedio.com
Savcılık, Müzisyen Sıla Gençoğlu'nun Şikâyeti Üzerine Oyuncu Ahmet Kural'ı İfadeye Çağırdı - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir