Herkesin Hayatına Kimse Karışamaz: Dünyanın Dört Bir Yanından Çırılçıplak Tatil Yapabileceğiniz 13 Yer

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Nudizm ya da bir diğer ismiyle naturizm, insanların vücutlarından utanmadan ya da diğerlerinin vücutlarından rahatsız olmadan sosyal olarak çıplak bir şekilde bir arada ve doğa ile bütünleşik yaşamalarıdır. Teşhircilikle arasında incecik bir çizgi bulunan nudizm yanlılarının dünyanın dört bir yanında gittiği tatil mekanlarını sizler için derledik!

Kaynaklar: 1, 2

1. Desire Pearl - Meksika

Gerçek çıplaklığın peşinde olanların uğrak yerlerinden biri olan Meksika'da, yetişkin eğlencenin en önemli adreslerinden biri Desire Pearl. Fantezi menüler sunan bu tatil beldesinde dilerseniz giyinik de dolaşabilirsiniz.

2. Kaiser Friedrich Termal Tesisleri - Almanya

Eski bir roma hamamının yerine 1913 yılında inşa edilen Kaiser Friedrich Termal Tesisleri'nde saunalar, havuzlar ve masaj salonları bulunuyor; hijyenik sebeplerden ötürü havuzlara çıplak giriliyor.

3. Turtle Cove Beach Resort - Avustralya

LGBTT yetişkin bireylerin girebildiği bir sahil beldesi olan Turtle Cove'da illa soyunacaksınız diye bir kural yok ama soyunanlara da karşı değiller.

4. Hidden Beach Resort - Meksika

Dünyanın en lüks çıplaklar tesisi olan Hidden Beach Resort Yucatan bölgesinde bulunuyor. Özel jakuzilerin yanı sıra barlarda da çırılçıplak gezmek mümkün.

5. Plage de Tahiti Beach - Fransa

Adını şarkılardan duyduğumuz meşhur St. Tropez, Akdeniz'deki en iyi sahillerden biri olarak biliniyor. Beyaz kumların üstünde Miranda Kerr, Eva Green ve Naomi Campbell gibi yıldızları çıplak bir şekilde görebilmenizin mümkün olduğu Plage de Tahiti'de, sıcak sulara çıplak bir dalış yapabilirsiniz.

6. Desire Riviera Maya Resort - Meksika

Dört kişilik jakuziler, erotik temalı yiyecekler ve özel fantezi menülerin bulunduğu bir spa merkezi olan Desire Riviera Maya Resort bir yetişkin oteli.

7. Valalta Kampı - Hırvatistan

1960'lı yıllarda kurulan ve 2014 yılında en doğa dostu kamp ödülü alan Valalta'nın kendine özel bir plajı var; havuz ve su kaydırağı da dahil olmak üzere kampın tamamında çırılçıplak dolaşabilirsiniz.

8. Hidden Beach Resort - Meksika

Beyaz kumlu plajlarıyla ünlü olan Hidden Beach Resort doğal takılmak isteyen herkes için adeta bir cennet...

9. Abbotts Glen - Amerika Birleşik Devletleri

Elma toplama, doğa yürüyüşleri ve kış sporları da dahil olmak üzere her türlü etkinliğin çırılçıplak yapıldığı Abbotts Glen doğanın içinde, 450 metre yükseklikte bulunuyor.

10. Hedonism II - Jamaika

Dünyanın en meşhur çıplaklar kampından biri olan Hedonism'de 280 lüks suitin yanı sıra özel plaj ve yetişkinlere yönelik temalı eğlenceler bulunuyor.

11. Englischer Garten - Almanya

Tam olarak bir tatil beldesi olmasa da, Münih'in Central Park'ı konumundaki Englischer Garten'de çıplak güneşlenen ve nehire giren insanlar var. Almanya'da kanunen izin verilen altı çıplak alandan biri olan bu parkta isterseniz giyinik, isterseniz çıplak dolaşabilirsiniz.

12. Katikati Naturist Park - Yeni Zelanda

Yeşillikler arasında bulunan ve doğayla iç içe bir tatil vadeden Katikati Naturist Park'ta illa soyunacaksınız diye bir kural yok.

13. Maslin Sahili - Avustralya

Çıplaklar olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Maslin'de plaj voleybolu, koşu ve donut yeme yarışının yanı sıra güzellik yarışmaları da çıplak yapılıyor.

BONUS: Bare Necessities ile mavi tur

Teksas kökenli bir şirket olan Bare Necessities, dünyanın pek çok yerinde hizmet veriyor ve beş yıldızlı çıplak bir seyahat sunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Buraları görmek isterim

snck

İşte insanın nasıl hayvandan aşağı olabileceğinin somut örneği

ucanpenguen72

Sekürler ve hedonist yaşam anlayışı böyle sapkınlıklar ve aşırılıkları beraberinde getiriyor bu gayet normal çünkü kolay elde edilen ve sık sık yaşanan hazların getirdiği bıkkınlık ve tatminsizlik insanları tatmin olmak için yeni daha fazla haz arayışına itiyor bu da hep daha fazla haz alma ve kendini tatmin etmek isteği ile böyle sapkınlıkları ve aşırılıkları ortaya çıkarıyor çünkü nefs doymuyor tatmin olmuyor hep daha fazlasını istiyor

justice_fighter

işte zenginlik.bunlar herşeyin sınırına ulaşmış ve düşüşe geçmişler.nefisleri yüzünden.aslında nefis bize çok yakın yani içimizde olduğu için onun isteklerini kendi isteklerimizmiş gibi algılayıp karıştırıyoruz..bu dünyada herşeye sahipler değilmi?sonsuz bi cehenemin olduğunu düşünürsek yaşadıkları çok değil..teşhircilikle aralarında hiçbir çizgi yok,bunlar utanmaz,rezil,ahlaksız,edepsiz ve haya duygusundan yoksun ar damarı çatlamış insanlar.ar damarı bikere çatlayınca geri dönüşü de zordur,bi insan öldürüp artık insan öldürmeyi normal olarak görmek,vicdan duymamak gibi,içki,uyuşturucu,sigara vs içtikten sonra devam etmek gibi vb.yani alışırsın.kendini neye alıştırırsan öyle gider oyüzden Kur'an'da bu tür insanlara Allah'ın rahmet etmeyeceği vurgulanmıştır,çünkü Allah biliyor ki geri dönüşleri olmaz..sadece çıplak olanlardan bahsetmiyorum,kötü ve pis,iğrenç şeyleri bile bile yapanlardan bahsediyorum,bilmese bile doğrusunu araştırmayıp kötülükte ısrar edenler için.

capuller-armagan-gunduz

nerede böyle paylaşım varsa sen altındasın.

justice_fighter

hayırdır sanamı soracaktım?nooldu zorunamı gitti yazdıklarım yoksa?dikkatimi çeken içeriğe girerim,fikrimi belirtirim!keyfimin kahyasımısın?bana laf yetiştireceğine kendine bak,beni gördüğüne göre sende burdan çıkmıyosun demekki!..heryerde bi muhalefet,bi bitmediniz aq!..keşke sen de altında olsan da karşı çıksan,düzgün bişeyler söyleyip insanları doğru yönlendirsen,örnek olsan!ama senin ve senin gibilerin hoşuna gidiyor böyle şeyler ondan ses çıkarmıyorsun(uz)..

rinzler

İşte İslam'ın olmadığı yerlerin gidişatının özeti. Bir taraftan hayvanlaşmaya doğru koşarak gitmek ve diğer taraftan da bu hayvanlaşmayı izleyip fikren onay vermek. Ne yazık ki kıyamet bunların üzerine kopacak.

hero108

islamın olduğu yerlerde hiç mi iğrençlik yok sence? Hiç mi hayvanlaşmaya doğru gitmiyor müslümanlar acaba? 10 Yaşında çocuk evlendiren akrabasına atlayan müslümanlar değil mi? kadına tecavüz edip döven hiç mi müslüman yok? Çok mu mükemmel boklarsınız siz he?

hero108

herşeyi şu islam denen dininize bağlamanız sıktı artık....

rinzler

Şahısları inceleyerek İslam'a not veremezsin. İslam'ın özü her zaman kendini korur. Elbet Müslümanlar da hata yapabilir. Sonuçta hepimiz insanız. Ancak İslam hata yapmaz ve yaptırmaz. Ayrıca 10 yaşında çocuk evlendirmek yanlış bir şey değil. Kafandan veya günümüz kanunlarından kendine delil getirmeye kalkma. Bir çocuk ergenlik çağından önce evlendirebilir. Ama çocuk ergenlik çağına girdiğinde bunu istemediğini belirtirse, başlamadan bitmiş olur. Ergenlik çağına zaten girmiş olan hiçkimse de zorla evlendirilemez. Bunu kaç kere söylüyorum, anlamıyorsunuz veya anlamak istemiyorsunuz. Dediğim gibi, şahıslara bakarak İslam'a not vermeyin.

hero108

Dediğin şeyi ben o adama diyorum(SANA).Bunukendine demen lazım bana değil..Yazdığını görmüyo musun.Yok islam olmayan yer sapıkmışta bilmem neymiş te ne yani ben müslüman değilim diye sapık veya kötü birisi miyim? Her şeyi şu dininize bağlamanız sıkıyor sadece.He birde evlilikten çok daha neleriniz var sizin ama neyse...

hero108

o adam da sen miş sin gerçi kendine de onu o zaman :D

hero108

Son cümleni özellikle kendine söyle,Şahıslara bakarak başka inançları yargılama!

rinzler

Müslüman olmamanız sizi direkt olarak sapık veya kötü yapmaz. Ancak Müslüman olmadan istediğiniz kadar ahlaklı ve iyi olun bu da sizi kurtulaşa erdirmez. İslam evrenseldir. Dolayısıyla hayatımızın her alanında olması kadar tabii bir şey olamaz. Elbette her zaman İslam diyeceğim. Doğru din odur. Her işimizi ona göre yapmamız için var zaten. Yoksa ne işe yarayacak söyler misin? Son cümlemi de niye kendime söylemem gerekiyormuş anlamadım. Müslümanların yanlış işler yapması tamamen kendilerinden sebeptir. Çünkü İslam yanlış olan şeyleri yasaklamıştır. O yüzden şahıslar ile İslam yargılanmaz. Ama Müslüman olmayanların yaptıkları işler kendi dinlerinden sebeptir. Nitekim Yahudi ve Hristiyanlar kitaplarını değiştirmişlerdir. Bu üçünün dışındaki dinler ise zaten insanların uydurduğu dinlerdir. Yani yok hükmündedirler. Dolayısıyla İslam dışındaki her dinin mensubuna bakılarak dinleri de yargılanır. Çünkü dediğim gibi, yanlış olanları onlara yaptıran şey kendi dinleridir.

rinzler

Birine dininin yalan olduğunu söyleme hakkım neye göre yok? Sana göre mi? Ayrıca yalan olduğunu söylediğimde neye göre terbiyesizlik?

rinzler

Şu yazdıkların tam bir saçmalık. "Neye göre öyle bir hakkım yok?" diyorum, sen herkese göre diyorsun. Bir de anayasadan kaynak getirmişsin. Böyle hususlarda insan aklı ve insan aklıyla yazılmış kanunlar kaynak kabul edilmez. Düzgün kaynak getir diyeceğim ama boşuna uğraşıp zaman kaybetme. Sonuçta bulamayacaksın. Ayrıca anlatmak istediğin şeyde çelişki var. Sana göre bir dinin yanlış olmasının bir önemi yok ya da bütün dinler doğru. Ancak şöyle bir gerçek var ki, doğru bir tane olur. Ayrıca bir din de doğru işler yapmak için vardır. Doğru iş yapmak için yanlış dini seçmek, çelişkiyle beraber ömür boyu yaşamaktır. Sen onu bunu bırak da mensubu olduğun dini sorgula bence.

rinzler

Çelişkili cümleler yazıyorsun. Onları açıklamaya çalışıyorum. Bu sefer de konu değiştirmiş oluyoruz. Düzgün cümle yaz o zaman. Ayrıca hangi iftiradan bahsediyorsun?

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriFransaHırvatistanMiranda Kerrtatil
Görüş Bildir