Herkes Mandalları Burnuna Taksın! 2 Dakikadan Fazla Tahammül Edemeyeceğiniz Dünyanın En Kötü Kokuları

50PAYLAŞIM

Bunların yanına yaklaşmamakta fayda var...

1. Vieux Boulogne:

Dünyanın en ağır kokulu peyniri olan Vieux Boulogne, tadı güzel olsa da insanlar nefesini tutarak tüketiyor. Öyle ki bu peyniri tüketenler peynirin kokusunu "inek poposu" olarak nitelendiriyor.

2. Durian meyvesi:

En kötüsü çürük yumurta olmak üzere 44 farklı koku dokusunu içerisinde barındıran bu meyve, tazeyken ayrı çürükken ayrı bir kokuya sahip. Çürük bir durian meyvesinin kokusu yüzünden Amerika'da bir üniversitede gaz kaçağı var sanılarak bina boşaltılmış. Öyle bir koku yani...

3. Rafflesia Arnoldii (Ceset Çiçeği):

Dünyanın en büyük çiçeği olma unvanını taşıyan ve ceset çiçeği olarak da bilinen Rafflesia Arnoldii, tam anlamıyla çürümüş bir ceset gibi kokuyor. Bu kadar kötü kokmasının nedeni ise sinekleri kendisine çekebilmek içinmiş. Yine de bu tür yok olma tehlikesiyle karşı karşıya...

4. Antik dışkılar:

Dışkının kokusu elbette en kötü kokular arasında yer alıyor. Fakat, yüzlerce yıl beklemiş bir dışkının nasıl kokacağını tahmin edebiliyor musunuz? Danimarka'da arkeologlar, 14. yüzyıldan kalma fıçıların aslında birer tuvalet olduğunu ve içlerinin dışkıyla olduğunu fark edince bu kötü koku ile karşılaşıyor.

5. Lysichiton Americanus (Batı Lahana Kokarcası):

Bataklık Feneri olarak da anılan Batı Kokarca Lahanası, Amerika'da sıklıkla görülen ve kötü kokusu ile nam salan bir bitki. Yılda birkaç kez çiçek açan bu çiçek, kokusundan dolayı pek de popüler değil.

6. Stapelia Gigantea (Leş Çiçeği):

Görüntüsü bir yıldızı andırdığı için ilgi çeken bu çiçek, yanına yaklaştığınız an sizi bayıltacak kadar kötü bir koku yayıyor. Kırmızı ve sarı renklerde görülen bu bitki, kötü kokusunu sinekleri içine çekmek için salgılıyor.

7. Karıncayiyen yavrusu:

Karıncayiyenlerin kokusu katlanılabilecek ölçüde olsa da bu hayvanların yavruları kokarcalardan tam 7 kat daha fazla kötü kokuyor. Bu kötü kokunun nedeni ise henüz yavru olan karıncayiyenlerin kendilerini savunabilmeleri amacıyla oluşuyor.

8. Uranüs:

Elbette daha ayak basmadığımız için Uranüs'te ne olup bittiği bilinmiyor, fakat bilim insanları gezegendeki yoğun hidrojen sülfür gazından dolayı kokusunun resmen "çürük yumurta" gibi olduğunu öne sürüyor.

9. Hydnora Africana:

Güney Afrika'da sık sık görülen bu bitki, böcekleri kendisine çekebilmek amacıyla gübre ve çürümüş et kokusu salgılıyor. Aynı zamanda yanına yaklaşan sinekleri bir güzel yiyor.

10. Titan Arum:

Bir başka ceset çiçeği olarak anılan bitki olan Titan Arum, yalnızca birkaç gün çiçek açar ve o birkaç gün boyunca asla yanında olmak istemeyeceğiniz bir koku salar.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Aniden Yayılmasıyla İnsanı Hayattan Soğutan 15 Koku - onedio.com
Aniden Yayılmasıyla İnsanı Hayattan Soğutan 15 Koku - onedio.com
Yemesi Güzel Olsa da Kokusuyla Burnumuzun Direğini Sızlatan 17 Yiyecek - onedio.com
Yemesi Güzel Olsa da Kokusuyla Burnumuzun Direğini Sızlatan 17 Yiyecek - onedio.com
Yemek Yaparken Oluşan Kötü Kokuları Gidermeye Yarayacak 14 Farklı Çözüm Önerisi - onedio.com
Yemek Yaparken Oluşan Kötü Kokuları Gidermeye Yarayacak 14 Farklı Çözüm Önerisi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
veronikapavlov

#1 koku ve tat duyuları birbiri ile eş güdüm içeridinde çalışıyorlar kokusu kötü olan şeyin tadı nasıl güzel olabilir wtf????????????

veli-durak

Resturant, otel vb. yerlerin mutfağındaki atık yağın deposu var.. içerisinde 5sn. duramazsınız :)

tylerthedark

2 köpeğim var. Bu salaklar geçen sene bi gün dışarıda kokarca kovalamaya başladılar ve ben de bizim itler hayvana zarar vermesinler diye yakalamak için peşlerinden fırladım. Tam yanlarına vardığımda kokarca köpeklerin ve benim üzerime bombayı bıraktı. Eve kadar zor dayanıp istifra etmiştim. Saatlerce midem bulandı. Montumu ve ayakkabılarımı 2 kez çamaşır makinesinde yıkadım koku çıkmadı. Kurutemizlemeye verdim yarıya indi anca. Köpeklerin halini siz düşünün. İnternetten soda domates suyu şampuan vs özel bi karışım öğrendik hayvanları belki yarım saat onla yıkadık. Kokarca zarar görmesin derken kıç kadar hayvan 2 tane 50 kiloluk erkek mastiffi ve bendenizi manyak edip göndermişti..

gizemtheballerina

Yarisi pokemon bunlarin :D

Görüş Bildir