Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aniden Yayılmasıyla İnsanı Hayattan Soğutan 15 Koku

-

Koku duyumuz oldukça gelişkin ve hatta koku hafızası diye bir şey bile var. Yediğimiz yemeklerin tadını bile koku alma duyumuz grip vb. nedenlerle bloke olduğunda daha az alıyoruz. Bu güçlü duyumuzun faydaları olduğu gibi aynı güçle bazen bizi üzecek şeyler de ortaya çıkartabiliyor. Günlük hayatta olmadık zamanda karşılaştığımız kimi kokular o anımızı bize zehir edebiliyor. Gelin insanı hayattan soğutan bu kokulara bir bakalım.

1. Mis gibi sabah havasında yürüyüşe çıkmışken yanınızdan geçen çöp kamyonunun buram buram ekşi kokusu.

2. Islak bir şekilde unutulan bez ya da paspas kokusu.

3. Dışarıda gezerken bir anda duyulan leş kokusu.

4. Herhangi bir kuyrukta beklerken önünüzdeki kişinin osurmasıyla etrafa ılık ılık yayılan ve sizi nefesinizi tutmak zorunda bırakan o koku.

5. Çürük dişe sahip bir arkadaşınızın suratınıza yakın bir şekilde konuşmasıyla içinize dolan o ağız kokusu.

6. Otobüste yanına oturduğunuz kişiden yayılan ekşi peynire benzer ter ve kir kokusu.

7. Ayakta gidilen otobüste tam da önünüzde duran kişinin demirden tutunmak için kollarını kaldırmasıyla yayılan koltuk altı teri kokusu.

8. Ayaklarında yeni bir tür keşfedilmesi mümkün olan arkadaşınızın ayakkabılarını çıkartmasıyla yayım yayım yayılan o ayak kokusu.

9. Birisi tuvaletten çıkar çıkmaz arkasından tuvalete girmenizle ağzınıza burnunuza dolan o "Burada yeni kaka yapıldı kardeşim." kokusu.

10. İş arkadaşınızın öğle yemeğinde yediği taze soğanlı salatanın acısını size çektiren o koku.

11. Dışarıda sigara içip yanınıza gelen kişiyi ayaklı bir kül tablası gibi görmenize sebep olacak o sigara kokusu.

12. "Mis gibi yermiş burası doğası da güzel" diye düşünürken, pikniğe gittiğiniz köyde kaçışı olmayan tezek kokusu. Öğürtme garantili.

13. Bulaşık makinesinden çıkan bardağın içine zaman zaman sinen balık-yumurta karışımı o pis koku.

14. Bir türlü ıslah edilemeyen dereden yayılan ve tüm kanalizasyonlardan her sokağa sızmayı başaran o ekşi, boğaz yakıcı koku.

15. Otobüs yolculuğunda arkanızdaki kişinin kusmasıyla tüm yolculuk boyunca ekşi ekşi yayılarak burnunuzun direğini kıracak olan o koku.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ace.

Yanmış külotluçorap kokulu gün evi kokusu 😂

sakin-adam

Havalandırma olmayan ortamda kurutulan çamaşırlara sinen rutubet kokusu da gerçekten berbat. Ayrıca bulaşık makinasını çalıştırmadan bulaşıkların üzerine biraz sirke dökerseniz yumurta kokusu falan kalmıyor.

marvel_1william

Ya göçlerde Karayip Korsanları nda ağız kokusuyla bayıltma sahnesini bekledim

marvel_1william

Göçlerde*

marvel_1william

Giflerde******

Gizli Kullanıcı

Düzenle butonu var hemen şurada :|

depresifon

ofiste bi farecik hakkı rahmetine kavuşmuştu.minicik şey koskoca ofisi öyle bir kokutmuştu ki.3 hafta boyunca herkes ağız maskesi ile dolaşmıştı.sanırım duvarın boş kalan kısımlarında kalmış.duvarlar kırıldı edildi bir türlü bulunamadı.resmen hasta olmuştum,eve gittiğimde bile aynı koku burnumdaydı.ve sürekli öğüren bir tiptim.yemeden içmeden kesilmiştim.bütün gün o kokuyu solumak iğrenç bişey.Her türlü kokuya dayanabilirim ama hayvan leşi kokusu fena...

depresifon

ha birde aynı kokuyu bozuk yumurta da duyabilirsiniz.fare leşi gibi kokuyor.

babahakki

Haftalardır cünüp gezip donunu değiştirmezsen de fena kokuyor.

Görüş Bildir