Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayattan Zevk Almasını Bilen Kişilerin Vazgeçilmezi Orgazm Hakkında 15 İlginç Bilgi

425PAYLAŞIM

Her ne kadar ülkemizde halen bir tabu olarak görülse de orgazm son derece önemli bir zirve. Kadın erkek ayrımı gözetmeden tüm insanların doyasıya orgazm olduğu bir ülke harika olurdu. Bunu bizim sağlamamız olası değil ama en azından size orgazm ile ilgili bir iki şey söyleyebiliriz.

1. Erkeklerin yaklaşık %0.06’sı, bedenlerine, haliyle penislerine de hiç dokunmadan, sadece hayal edip, fantezi kurarak orgazma ulaşabilir.

2. Yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre kronik baş ağrısı çeken insanların %48’i orgazm sonrası ağrılarının kaybolduğunu söylemiş, dahası orgazmın ağrı kesicilere göre çok daha hızlı etki ettiği de bir gerçek.

3. Mastürbasyon yaparak en uzun sürede orgazma ulaşmada kadınlar dünya rekoru 6 buçuk saat iken, erkeklerde bu süre 8 buçuk saatmiş.

Safi zaman kaybı.

4. Orgazm sırasında bazı kadınların bayılması çok da nadir bir şey değil, ancak nadir olan bir şey var ki o da bazı kadınların kalp kirizi geçirmesi ve hatta ölmesi.

Fransızların orgazma “Le petit mort” (küçük ölüm) demesinin sebebi belki de budur? Bizim büyüklerimiz aynısını uyku için derler, atalarımızın orgazm için konuşması beklenemez herhalde.

5. İlk elektrikli vibratörler 20. yüzyılın başlarında, elektrik süpürgesinden 9, elektrikli ütüden 10 yıl önce pazardaki yerini aldı.

Evi bok götürüyor ama kadın memnun düşünsene.

6. Erkekler orgazm olduğunda beyinlerinden içinde prolaktin de bulunan bir kimyasal salgılanır, bu sebeple yorgunluk hissi oluşur.

Kıçını devirip uyumayı böyle izah ediyorlar sanırım.

7. Bir kadının orgazm süresi (orgazma ulaşma süresi değil, orgazmı yaşadığı süre) ortalama 6-10 saniyedir, ancak bazı şanslı kadınlarda bu süre 20 saniyeye kadar çıkar.

8. Amerika’da üniversitelerde seminerler düzenleyen seks eğitmenleri Dorian Solot ve Marshall Miller’a göre kadınların %1’i sadece göğüslerinin uyarılmasıyla orgazm olabiliyor.

İmrenmemek mümkün değil, büyük kolaylık.

9. Kadınlarda tek bir mastürbasyonla en fazla orgazm olma rekoru, 49 orgazm ile 2006 yılında Londra’da kırılmıştır.

Ablaya gözün doysun diyoruz.

10. Erkek orgazmı beyinde, eroin kullanan bir bağımlının beyninde gerçekleşen etkinin aynısını gerçekleştirir.

11. Kadınların sadece üçte biri her sevişmede orgazm olurken, bu oran erkeklerde dörtte üçtür.

12. Ancak, sevişme öncesinde gerçekleştirilen 21 dakikadan daha uzun bir ön sevişme her on kadından dokuzunun orgazm olmasını sağlıyor.

Yani ön sevişme kadın için son derece önemli.

13. Yakınlarda yapılan bir araştırmaya göre haftada iki veya daha fazla sayıda orgazm olan erkekler daha uzun yaşıyor.

14. Kadınlarda G noktasının uyarılması, orgazm sırasındaki acı eşiğini %107 arttırıyor.

djstorm.files.wordpress.com

Yani orgazm olan kadını yatır ameliyat et ruhu duymaz.

15. Orgazma sadece klitoral uyarım ile ulaşıyorsanız aynı anda vajinaya da bir şekilde giriş sağlarsanız, erkek olur, vibratör olur, vs… Orgazmınız daha keskin, daha azametli ve daha hızlı olacaktır, ikinci orgazm ise size saatler sürmüş gibi gelecektir.

Bu kıyağımı da unutmayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
caotik

10. soru sakat...eroinde orgazm etkisi yapıyomuş ..!! çok özendirici..akım derken bokum demeyin..ayrıca erkek orgazmı yapıyomuş bunu.ne yani kadınlar başka türlümü orgazm hissi tadıyo..aynı şeyi yaşamıyorsak birimiz başka gezegenden olmalıyız.!mademki öyle. kadınların orgazm olamama sorunları erkekleri bağlamıyor.ziraa biz dünyalıyız :))

berkut-keskin

bu arada beyler 9-stoya 12-tori black diyorum doğru mu? dahada bu arada merve ç. sağlam pornocuymuş bunu anlamış olduk:)

berkut-keskin

vay bee! 8. yi bizzat yaşadım memiktolarla oynaşırken hatun bildiğin orgazm olmuştu çok garipsemiştim ama büyük adammışım hatunda büyük kadınmış ne diyim:)

thesameoldblues

Geldi yine travesti.

missimiki

saol panpa :)

Görüş Bildir