Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Özge'lerin Dünyadaki En İyi İnsanlar Olduklarını Gösteren 13 Harika Özellikleri

 > -

Elbette tüm genellemeler yanlıştır ama sizin de Özge isminde tanıdığınız o kişi, dünyanın en sıcak kalpli, titiz, yaratıcı, koruyucu, utangaç fakat güçlü insanı değil mi? Özge'ler gerçekten de hayatınızda sahip olabileceğiniz en iyi arkadaş, sevgili, anne veya kız kardeş. Eğer hayatınızda bir Özge varsa, bu anlamda çok şanslısınız demektir.

İşte ismi Özge olanların karakterlerine dair birkaç dikkat çekici nokta;

1. Titizlik denildiğinde gözünüzün önüne gelen kişi bir Özge'dir.

Hepimizin ilkokuldaki  sınıfımızdan anımsayacağı bir Özge mutlaka vardır. Hatırladınız mı o kızı? Sırasını kolonyalı mendille silen, saçları her zaman temiz, ipek gibi Özge'ler. Önlükleri jilet, yazıları inci gibi olur. Ders notlarını ya da silgisini istediğinizde vermediği için gıcık olmuş olabilirsiniz fakat o, bunu bencilliğinden değil, her şeyini çok özenli kullanmasından yapmıştır. Yani artık affedebilirsiniz sevgili Özge'leri!

2. Özge'ler utangaçtırlar ama bu onlara çok daha hoş bir hava katar.

Evet utangaçtır Özge'ler. En azından size alışıp, açılabileceklerini anlayana kadar öyledirler. Bu özellikleri onlara çok sevimli ve masum bir hava katar. Hiçbir Özge "Ben feleğin çemberinden geçtim." tribinde takılmaz, çocuksudur.

3. Özge'ler ile kuracağınız arkadaşlık birkaç gün değil, bir hayat boyu sürer.

Az önce de değindiğimiz gibi, Özge'ler bir insana belki başta temkinli yaklaşırlar fakat karşıdan bir zarar gelmeyeceğine inandıklarında, arkadaşları için her şeyi yapmaya hazırdırlar. Her derdinizi anlatabilirsiniz Özge'lere ve onlar ki asla sizinle probleminiz ne olursa olsun alay etmezler, anlayışla karşılar ve yanınızda olurlar. Herkese lazımdır bu Özge'lerden.

4. Özge'ler asla yalan söylemez, söyleyemezler.

Özge ismine sahip birinin kolay kolay yalan söylediğine şahit olamazsınız. Olursanız da, daha sonradan mahkeme kararıyla mı ismini Özge yapmış diye araştırmaya bakın. Bu özellikleri tabii ki belirli durumlarda geçerli değildir. Arkadaşlarını koruma amacıyla ya da sevdiklerini mutlu etmek amacıyla küçük, zararsız yalanlara kimi zaman başvurabilirler.

5. Özge'lerin güçlü görünen fakat özünde çok kırılgan olan bir yapıları vardır.

Sevgili Özge'ler kırılgan olabilirler fakat bu hiçbir zaman yok yere değildir. İnce düşünme becerisine sahip oldukları için karşılarındakinden de aynı özeni göstermelerini beklerler. Onları bir kez kırdığınızdaysa, güvenlerini tekrar kazanmanız hiç de kolay olmaz.

6. Özge ismine sahip bir kadın çok nettir, lafı gevelemez ve doğrudan dürüstçe derdini açıklar.

Bu özellikleri Özge'lerin iş hayatında çok başarılı olmalarının sırlarından bir tanesidir. Seçimlerini yaparken çok dikkatli davranırlar ve genellikle bu seçimlerinde yanılmazlar. İnsan seçerken de bu özellikleri aynıdır.

7. İş hayatında başarılı olmak Özge'lerin kaderinde vardır.

Ayrıntıları ve gidişatı iyi takip edebildikleri ve titiz de oldukları için iş hayatında çok başarılı olur Özge'lerimiz. Yapmayı amaçladıkları işe tüm varlıklarıyla sarılırlar ve bu hayale ulaşmak için her şeylerini ortaya koyarlar. Hal böyle olunca, Özge'lerin önünde hiç kimse duramaz ve başarı adımları teker teker çıkılır.

8. Bir lidere ihtiyaç duyulduğunda, bir Özge çıkar gelir.

Arkadaş canlısı ve kırılgan olmalarına rağmen, konu iş yaşamına geldiğinde Özge'ler tam birer profesyoneldirler. İşlerini çok ciddiye aldıkları ve iyi idare ettikleri için, bşarıya giden basamakları hızlıca ve emin adımlarla tırmanır ve sevilen liderler haline gelirler.

9. Özge'ler ailelerine çok bağlı, anlayışlı ve koruyucu insanlardır.

Özgeler sevmenin ve sevilmenin ne demek olduğunu çok iyi bilir. Aslında onları bu hayatta ayakta tutan şey, sevgiye olan inançlarıdır. Eğer böyle bir kadın bir aile kurarsa, yaşamda karşısına ne çıkarsa çıksın, asla ailesinden vazgeçmeyecektir. Bu nedenle Özge'ler aile üyelerine karşı çok anlayışlı ve korucuyu davranır. Onları asla kaybetmek istemezler ve bunun için her şeyi feda etmeye hazırdırlar.

10. Yaratıcı olmak konusunda üstlerine yoktur.

Hızlı düşünme ve sağlam karar verme yetisinin yanısıra, Özge'ler sanatsal aktivitelerde de oldukça başarılıdırlar. Hayal Dünya'ları geniş, renkli ve kötülükten uzaktır. İlac içen Alice gibidir hayal dünyaları adeta.

11. Onların 6. hisleri çok kuvvetlidir.

Özge ismine sahip birinin 6. hissinin kuvvetli olmaması düşünülemez. Özge'ler bu anlam dünyasına güçlü sezgileri ile yaklaşabilen ve her şeyi şipşak anlayabilen kişilerdir. Bu durum onlara farklı bir hava katar ve ağırlık kazandırır. Bu anlamda bir Özge olmak paha biçilemezdir.

12. Özge'ler hayataınızda görebileceğiniz en yetenekli gözlemcilerdir.

Özge'ler olayların perde arkasında neler döndüğünü sezebilir ve olayları buna göre yargılayabilir. Sadece gördükleriyle yetinmeyen, insanın doğasını bildiği için insanın yapabileceklerini de bilen bir yapıları vardır Özge'lerin. Bu nedenle bir Özge ile birlikte olmak size çok şey katar çünkü hayatınızı birçok noktada kolaylaştıracaktır.

13. Onlar hem sevmeyi hem de sevilmeyi çok iyi bilir.

tinypic.com

Eğer iyi sevgiliden anladığınız devamlı çekişme, kavga, kıskançlıksa, Özge'lere hiç bulaşmayın. Ancak aradığınız samimi bir arkadaş sıcaklığını verecek, anlayışlı ve komplekssiz bir sevgiliyse aradığınız kişinin adının Özge olma olasılığı çok yüksektir. Ömür boyu sevgiyle ve fedakarlıkla geçecek bir ilişkiyi kim istemez ki... Ama hemen facebook'a girip Özge yazıp aratmayın sakın, utangaç oldukları hep aklınızda olsun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oske09

Utangaçlık dışında hepsi doğru :D

ozcylnn

Ahh Özge'ler :))

sekosek

Vahh Özge'ler =))

ozcylnn

Bence güzel isim tam kız çocuğuna koymalık şalkdşlÖ:d

sekosek

ı ıh olmaz =)

ozcylnn

sen bilirsin:D

sekosek

Ama hatrına belki 2. isim olarak düşünebilirim oda hatrına yani =)

dumanistt

6. hissimizin kuvvetli olduğu doğrudur :D

pelss94

Bir de Pelinler başlıklı olsaaaa :(

ozcylnn

bazıları doğru :)

Başlıklar

FacebookKataranne
Görüş Bildir