Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 10 Muhteşem Film

441PAYLAŞIM

1. Yeni Hayat / Bazen En Yakın Arkadaşınız Bir Top Olabilir !

FedEx isimli tanınmış bir şirkette sistem analist uzmanı olan Chuck Noland şirketiyle ilgili sorunları çözmek için dünya genelinde seyahatler yapmaktadır. Uzun süreli bir ilişkisi olan ve yoğunluğundan dolayı evlenmeye bile fırsat bulamayan Noland Noel gecesi sırasında aldığı bir telefonda bir işi çözümlemek için Malezya'ya gitmesi gerektiğini öğrenir. Yola çıkan adam Güney Pasifik'te uçtuğu sırada uçak bilinmeyen bir sebeple düşer.
Bilincini kaybeden Noland uyandığında kendini ıssız bir adada tek başına bulur. Modern dünyanın nimetleriyle yaşamını sürdürmüş olan çaresiz adam bu adada ne kadar ayakta kalabilecektir?

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0162222/

İzlemek İçin ; http://720pizle.com/izle/dublaj/cast-away.html

2. Amelie / Hep Başkaları İçin Yaşadık Ya Sıra Bizdeyse ?

Ünlü Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet’nin beş dalda Oscar’a aday gösterilen filmi son on yılın en ses getiren yapımları arasında. Bu Fransız komedisi bizi genç ve özel bir kadınla tanışmaya davet ediyor; her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesine... Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır? 

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0211915/

İzlemek için; http://www.bicaps.net/amelie-2001-le-fabuleux-destin-damelie-poulain-720p-360p-480p-240pturkce-dublaj-full-hd-izle/

3. Beni Suçlu Bulun / Aile Her Zaman Önemlidir !

Lucchese adlı bir suç örgütünün üyeleri yakalanmıştır. Bu yirmi kişi, uzun yıllar devam eden araştırmalar doğrultusunda tam tamına yetmiş altı adet suçtan yargılanmaktadırlar. Mahkeme karşısında hesap vermeleri beklenen bu kadar sayıda suçları vardır. Jackie DiNorscio da bu grubun içinde yer alır. Tuhaf bir biçimde o kendi savunmasını üstlenmek istediğini dile getirir. Kendisine bir teklif gelir. Ailesine mensup insanların da yer aldığı gruba karşı tanıklık edecektir. Ancak o bunu reddeder. Seçtiği yolda mahkeme ortamına sıra dışı bir boyut getirecektir.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0419749/?ref_=nm_flmg_act_16

İzlemek İçin; http://www.ultrafilmizle.com/find-me-guilty-2006-beni-suclu-bulun-turkce-dublaj-izle/8/

4. Umudunu Kaybetme / Ne Oldum Değil Ne Olacağım Demeli !

İyi bir baba olan Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adamdır. Ancak ne yazık ki eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk eder. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atar baba – oğulu. Sokaklarda kalıp, tuvaletlerde, düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışır. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Ve sevgiye eklenen bir var olma savaşı hiç şüphesiz, vakti geldiğinde en mükemmel kapıları açacaktır.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0454921/

İzlemek İçin; http://www.fullhd720pizle.com/umudunu-kaybetme-2007-turkce-dublaj-izle.html/6

5. Walter Mitty'nin Gizli Yaşami / Aradığın Her Şey Aslında Sensin

Fantezi dünyasında sessiz sedasız bir hayat süren, tirajı yüksek "Life!" dergisinin fotoğraf arşivinde çalışmakta olan Walter, kendini hiç beklenmedik bir maceranın içinde bulur. Yeni iş arkadaşı Cheryl'la masumca flört etmeye başlamasının sonrasında hayatı, hayalindeki sevgilinin gerçeğe dönüşmesiyle değişir. Cheryl, onun uzun süredir düşlediği aşkın vücut bulduğu insandır. Ancak Walter, büyüsünün bozulacağını düşündüğünden hislerini Cheryl'a açıklamakta tereddüt etmektedir. Bir yandan da derginin artık yalnızca internetten yayın yapacağı haberini alması, onu işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya getirecektir. Derginin basılı yayın hayatına veda edeceği son sayısında çıkması planlanan önemli bir fotoğrafın yok olmasıyla işler karışır. Walter'ı ve Cheryl'ı akıl almaz olaylar ve sürpriz gelişmeler beklemektedir.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0359950/?ref_=nm_knf_i3

İzlemek İçin; http://720pizle.com/izle/altyazi/the-secret-life-of-walter-mitty.html/1

6. Özgürlük Yolu / Hayat Sizin Nasıl Yaşamak İsterseniz !

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir de. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Alaska’nın ıssız ormanlarında sona eren bu yolculuk esnasında ve sonrasında Christopher, hayatını kökünden değiştirecek bazı kişilerle tanışarak, hayatın anlamını ve ölümün kaçınılmazlığını en sert haliyle deneyimleyecektir. 
Ünlü oyuncu Sean Penn'in yönetmenliğini üstlendiği, iki dalda OScar'a aday gösterilen filmin başrollerinde Emile Hirsch ve Vince Vaughn bulunuyor.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0758758/

İzlemek İçin; http://www.bicaps.net/ozgurluk-yolu-into-the-wild-720p-turkce-dublaj-izle/14/

7. Yıldız Tozu / Sizi Seven Adamdan Ne İstediğinize Dikkat Edin

Sevdiği kadının aşkını kazanabilmek uğruna bir erkeğin yapabileceklerinin defalarca sınandığı hikayelere yeni bir örnek de, Matthew Vaughn’un son filmi Yıldız Tozu ile geliyor.

Tristran, aşkının kalbini kazanabilmek için onun için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz verir. Ama sevgilisi Yvaine ile çıktıkları bu yolda, korsanlar ve cadılarla dolu büyük tehlikeler onları beklemektedir.

Usta oyuncu Robert De Niro’nun acımasız bir korsan rolü ile Kaptan Shekespaere olarak karşımıza çıkacağı film,Michelle PfeifferClaire Danes gibi önemli isimleri de barındırıyor.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0486655/

İzlemek İçin; http://www.izlejen.com/yildiz-tozu-turkce-dublaj-full-izle-hd-720p-1080p/

8. 3 Idiots / All İzz Well

Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan'ın en önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir. 
Son dönemin fazlasıyla dikkat çeken yapıtlarında biri olan film Hindistan'ın en çok izlenen filmlerden biri olurken özellikle Amerika'da da bir hayli dikkat çekmişti.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt1187043/?ref_=nv_sr_1

İzlemek İçin; http://webteizle.org/YabanciFilm/4249-3-Ahmak-3-Aptal-3-Idiots-720p-Turkce-Altyazili-Hint-Filmleri-izle.html

9. Kör Nokta / Herkes Aksini Söylese Bile Vicdanının Sesini Dinle ! Zezee'nin katkıları ile

Fakir ve aşırı derecede iri bir genç olan Michael Oher bir kolej futbol takımına girince, kendi ve çevresindekilerin hayatı tümden değiştir.

Michael Lewis’in The Blind Side: Evolution of a Game adlı romanından uyarlanan film vizyona girdiği ilk hafta Box Office US’te ikinci sırada yerini aldı.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0878804/?ref_=fn_al_tt_1

İzleme İçin; http://www.onlinefilmizledim.com/kor-nokta-the-blind-side-2009-turkce-dublaj-izle.html

10. Terabithia Köprüsü / Koleksiyonun En Özel Parçası !

Küçük çocukların düşgücü sınırsızdır. İşte Terabithia Köprüsü adındaki 2007 tarihli bu yapım da hayal güçlerine ket vurmayan, Jesse ile Leslie adındaki iki sevimli çocuğun hikayesi. Yaşamın tatsız ve soğuk gerçekliklerine uzak, kendi dünyalarında yarattıkları enteresan gerçek üstü maceraları konu edinen bu filmde, okulun en farklı çocuklarından Jesse, aynı sınıfa düşen yeni öğrenci Leslie’nin de en az kendisi kadar tuhaf ve hayal gücü kuvvetli biri olduğunu keşfeder. Oturduklara yere çok yakın olan bir ormanda sadece kendilerinin bildiği ve görebildiği, içinde devler, cinler, periler, troller ve daha bir dolu gizemin bulunduğu, Terabithia isminde bir dünya yaratırlar. Üstelik bu dünyada önemli bir konumları da vardır. Artık kral ve kraliçe olmuşlardır. Katherine Paterson’ın romanından uyarlanan film, yönetmen Gabor Csupo’nun ilk uzun metrajlı filmi.

İMDB; http://www.imdb.com/title/tt0398808/

İzlemek İçin; http://720pizle.com/izle/dublaj/bridge-to-terabithia.html/1

İyi Seyirler :)

Her bir film, hayatınıza küçük güzellikler katacak nitelikte. Film özetleri için http://www.beyazperde.com/ 'a teşekkürler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
filmseyrethd

bence asıl filmlerin babası budur: matrix . 3 serisi var , 3 de birbirinden güzel.

muhammet-tanas

- yukarudaki çoğu site kapalı bir kaçı hariç, bu siteden filmleri izleyebilirsiniz.

dizifilmalemi1

buraya bakmanızı tavsiye ederim.

mehmet-cuma-bozoglan

adresinden güncel filmleri takip edebilirsiniz.

recepablak

ailesi sizi bekliyor

Görüş Bildir