Hayat Hırsızları! LÖSEV'in Bağış Kumbaralarını Çaldılar

 > -

Bursa'da lösemili çocukların tedavilerinde kullanılacak bağışları toplamak üzere iş yerlerine bırakılan kumbaralar bir hırsızlık çetesi tarafından tek tek çalındı. LÖSEV gönüllüleri ve kumbaralara ev sahipliği yapan dükkân sahipleri kumbaralar çalınmasın diye nöbete başladı.

Hürriyet'ten Eyüp Serbest'in haberine göre, Bursa’da bir çete kendine özellikle LÖSEV kumbaralarını hedef seçti. Nilüfer ilçesindeki 4 iş yerinde bulunan kumbaralar bir çete tarafından tek tek çalındı. LÖSEV yetkilileri hırsızlardan şikâyetçi oldu ancak hırsızlar henüz yakalanmadı.

Herhangi bir koruması bulunmayan kumbaralar belli aralıklarla vakıf çalışanları tarafından yenileriyle değiştiriliyordu.

İki kişilik çete kameralara yakalandı

Kamera kayıtlarına göre çete iki kişi olarak çalışıyor. Biri gözcülük yaparken, diğeri dükkânın içini kontrol ediyor ve kimsenin görmediğinden emin olunca kumbaraları ceketinin altına saklayarak götürüyor. Kamera kayıtlarında hırsızların yüzleri de açıkça görünüyor. Polis yetkilileri hırsızların yakalanması için çalışma yürütüyor.

Gönüllülerden kumbara nöbeti çağrısı

LÖSEV gönüllüleri ve kumbaraların konulduğu dükkânların sahipleri de bağış kumbaralarını korumak için nöbete başladı. Gönüllüler sosyal medya hesaplarından kumbaraların korunması için çağrı yaptı.

O kumbaralar hayat kurtarıyor

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) 1998 yılında Pediatrik Hematolog, Onkolog Dr. Üstün Ezer tarafından Ankara’da kuruldu. Türkiye’nin dört bir yanında lösemili çocuklara yardım dağıtan, tedavilerini üstlenen LÖSEV bağışlarla ayakta duruyor.

Bir Çocuğun Hayatından Daha Değerli Ne Olabilir? LÖSEV Umut Dağıtmaya Devam Ediyor - onedio.com
Bir Çocuğun Hayatından Daha Değerli Ne Olabilir? LÖSEV Umut Dağıtmaya Devam Ediyor - onedio.com

Yaşanan bu çirkin olay sonrası sosyal medyadan da tepkiler geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir