Haluk Levent Buna da El Attı: Atatürk Havalimanı'nda Mahsur Kalan Dansçılar Ülkelerine Dönüyor

 > 
20bPAYLAŞIM

Yaptığı yardımlarla ve kurduğu AHBAP adlı dernekle Türkiye'nin dertlerine derman olmaya çalışan sanatçı Haluk Levent, 12 gündür havalimanında mahsur bulunan dansçılara da yardım elini uzattı. Paraları olmadığı için ülkelerine dönüş bileti alamayan ve kalacak bir yerleri de olmaması nedeniyle Atatürk Havalimanı'na sığınmak zorunda kalan Kolombiyalı dansçılar 2 gün içinde evlerine kavuşacak. 

DHA'nın aktardığı habere göre, otellerde dans gösterileri yaparak para kazanmak üzere Temmuz ayında Antalya'ya gelen Kolombiyalı bir dans grubunun üyeleri paraları olmadığı için Atatürk Havalimanı'nda mahsur kaldı.

Dansçıların hikayesi ortaya çıkınca Haluk Levent, sosyal medya hesabı üzerinden harekete geçtiklerini duyurdu.

'3 ay boyunca çalışıp paralarını alamamışlar'

Levent, yaptığı paylaşımlarda Kolombiyalı dansçıların Türkiye'de otellerde çalıştıkları ancak paralarını alamadıkları bilgisini paylaştı: 

"Bu dansçılar 3 ay boyunca çalıştırılmışlar Antalya - Side - Alanya otellerinde.. Hesap kesim gününde organizatör tarafından mağdur edilmişler,paraları verilmemiş. 12 gündür dış hatlarda yatıp kalkıyorlar çünkü biletler çok çok pahalı. Yanlarındayız. Umutluyum dostlarımız çok."

'İki güne ülkelerine gönüyorlar'

Dansçıların ülkelerine döneceklerini haberini Levent yine sosyal medya hesabından bir fotoğraf ile paylaştı. Levent, paylaşımında grubun 2 güne ülkelerine dönecekleri müjdesini verdi:

"Kolombiya’lı dansçılar artık gülüyorlar. Birkaç işadamı dostum el ele verdi. THY elinden ne geliyorsa indirim olarak yaptı. Emniyet her türlü misafirperverlik yaptı. @yhyustun çok çabaladı.. Ve 2 güne ülkelerine dönüyorlar. İstanbul AHBAP’larına da teşekkürler."

Levent'in mahsur kalan dansçıları ülkelerine göndermesi sosyal medyanında gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir