Gittiği Nefes Kesici Yerlerden Çırılçıplak Fotoğraflar Paylaşarak Herkesin Dikkatini Çeken Cesur Güzel; Magdalena Wosinska!

-

Sosyal konulara dikkat çekmek isteyen birçok sanatçı bugünlerde çılgınca şeyler yaparak Instagram'da paylaşıyor. Bu sefer de bir fotoğrafçının çıplaklığı doğa ile birleştirmesine şahit oluyoruz. İçeriğin detaylarını sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/living/2559217/...

Cesur güzel Polonyalı Magdalena Wosinska çıplak fotoğraflarıyla Instagram dünyasının yeni fenomenlerinden biri oldu.

Instagram hesabında şu an 170.000 takipçisi bulunuyor. 😎😎

Lakin bunu yapmasının ardında cinselliği çağrıştırma gibi bir amaç yok.

Gezgin Magdalena gittiği yerlerde doğal güzelliklerle çıplaklığı birleştirerek birbirinden etkileyici fotoğraflar çekiyor. Hatta bu fotoğraflardan bir derleme Londra'da Webber Galeri'de 22 Nisan'da sergilenecek.

Peki bu fikir aklına neden ve nasıl geldi?

Magdalena ekonomik bakımdan çok güçlü olmayan bir aileden geliyor. Dolayısıyla kıyafete yatırım yapacak lüksü olmamış. Bir gün bir sınıf görevlendirmesi için fotoğraf çektirmesi gerekince buna uygun hiçbir kıyafeti olmadığını fark etmiş. Sonrasında ise kıyafetlerini çıkarıp işe koyulmuş.

Seyahatlerinde genelde deniz yolculuğunu tercih eden Magdalena yakın arkadaşlarından dört tanesiyle Antigua adlı Karayip Adası'ndan Grenada'ya kadar deniz yolculuğu yaptığını belirtti.

Dünyayı okyanusun perspektifinden görmenin insana fazlasıyla ilham verdiğini söyleyen genç kadın bu maceraların kendisini için harika olduğunu da vurguluyor.

Şimdiye kadar gezdiği en güzel yer İzlanda olmuş. Özellikle de doğal güzellikleri bakımından...

Ama kesinlikle Capri Adası'na yeniden giderek burada bulunan Tanrılar Yolu'nda yeniden yürüyüş yapmak istiyor. Daha önce burada yaptığı şu ana kadar yaşadığı en güzel deneyimlerden biri olduğunu söylüyor.

Takip ettiği kadın fotoğrafçılar arasında ise Hilary Walsh ve Vivian Maier bulunuyor. Magdalena için konu hiçbir zaman çıplaklık olmamış.

Elbette fotoğrafını çektiği kadınların çıplak veya yarı çıplak olduğunun farkında. Ama konu bundan daha derin. Bu kadınların mümkün olduğunca rahat olmalarını ve kendilerine güvenmelerini amaçladığını belirtti.

Fotoğrafını çektiği kadınları rahatlatmak için de onlara herkesin eşit olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Bu insanlarla konuşup, onlarla bir bağ kuruyor. Kimsenin kimseden daha iyi olmadığını düşünüyor.

Instagram'ın bu konudaki politikasına alışmış Magdalena.

Ama kalça fotoğrafları paylaşma konusunda yine de tereddüt ediyor.

Düşüncelerini anlatamadığı insanlar elbette bulunuyor. Mesela bazı insanlar yalnızca fotoğraflardaki çıplaklık için bakıyorlar.

Ama Magdalena amacını bildiği için bunun sorun olmadığını ve yeni fikirlere açık olmayan insanlarla canını sıkmayacağını söylüyor. Doğarken de herkesin çıplak olduğunu ve bunda yanlış hiçbir şey olmadığını düşünüyor.

Ayrıca kadınlarla ilgili en güzel şeyin dışarıdan bakıldığında gülümsemeleri olduğunu ama karakteristik olarak harika beyinleri olduğunu düşünüyor.

Kameralar önünde olmadığında hayatını fotoğrafçılık yaparak kazanan Magdalena gençliğinden bu yana yaptığı bu işin ona dünyanın kapılarını açtığının farkında.

Magdalena çalışmalarına durmadan devam ediyor. Ne diyelim, başarılar seninle olsun! 😌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mami-demir

Bir kadının çıplak fotoğraf çekinmesi kötü bişey değil, bir erkeğin çıplaklığı cinsellik olarak algılaması da kötü bişey değil, çıplak kadın fotoğrafına sanat olarak bakmak kötü bişey değil, aynı fotoğrafta cinsellik bulup hoş görmemekde kötü bişey değil. Saygısızca eleştiri yapmak kötü. eleştiri yapacaksan adam akıllı yap. Saygısızca yapılan eleştirilere daha da saygısızca cevap vermek daha daha kötü. insanların birbirine tahamülü kalmamış. hangi görüşten olursa olsun kendi düşüncesinden olmayanı linç ediyor. muhafazakarı da açık görüşlü olanı da.

ilgin-yilmaz3

Sinirimi bozmamak için yorumlara bakmayayım demiştim fakat bakmış bulundum.Mükemmel ülkemin cahil, ahlak bekçisi insanları toplanmış yine it sürüsü gibi.Kadınından erkeğine.Çıplaklığı sadece cinsellik olarak değerlendiren, insan vücudu gördüğü zaman hiç görmemiş gibi heyecanlanan veya ayıp olduğunu düşündüğü için nefret kusan küçük aptal insancıklar sizi.Bazı arkadaşlarda çıplaklık nasıl cesaret olabiliyor demiş.Sizin gibi aklı sikinde olan insanlara karşı yapılan bir direniştir bu, cesarettir.Burada herhangi pornografi, ya da cinselliği çağrıştıran bir fotoğraf yok.Malesef ki çıplaklık ve cinsellik arasındaki farkı ayırt edemiyorsunuz.Bu fotoğraflar gayet saf ve temiz.İnsanın doğasını, dünyaya gözlerini ilk açtığı an ve kapattığı an gibi doğallığı ve saflığı temsil ediyor.Siz sadece görmek istediğinizi görüyorsunuz.Dediğim gibi, aklınız sikinizde.Ne zaman anlayacaksınız, ya da anlayacak mısınız bilmiyorum.Ama haliniz içler acısı.

bmo

ilk insanlar üşümemek için üstüne bi parça bi şey aldı konu nerelere geldi

d.ozkansahin

ulen ozman herkes cesur olsun yaa walla ne gerek var giyinik dolaşıyoruz bi yaprak yeter ama büyükçe :D

boa

ben anlamıyorum ya çıplaklık teşhircilik nasıl cesaret olarak nitelendirilebiliyor biri çıksın cevap versin özür dilicem.hayır daha da merak ettiğim şey amaç ne burda sanat değil protesto desem değil e ne o zaman mk ? ha ben kadına da karışmıyorum ister çıplak çektirir ister giyinik alan razı veren razıysa problem yok da nasıl ''cesur'' olmakla itham ediliyor ya da soyunmakla ''kadınlar kendini rahat hissetsin özgüven kazansın''la nasıl alaka kurabilmiş hayret doğrusu.ben anlamıyorum mk bunun hiç anası babası kardeşi arkadaşı sevgilisi yok mu bu ne genişlik la

Başlıklar

InstagramTercihgezgin
Görüş Bildir