Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gece Eve Geç Dönen Erkek Arkadaşına Her Seferinde 50 Dolar Ceza Kesen Kadın

65PAYLAŞIM

Partnerinizle farklı programlara ve sosyal hayatlara sahip olmak birlikte yaşamayı zorlaştırabilir. İçinizden birinin eve geç gelmesi diğerinin uyumamasına neden olabilir, bu da hiç eğlenceli değidlir. Hele ki biriniz bununla ilgili söylenip üzerine kendiniz yapıyorsanız, o zaman daha da kötü.

Bu yüzden bir kadın erkek arkadaşı eve gece 4'ten önce dönmezse onu kendisine 50 dolar ödemekle cezalandırdığını açıkladı. Ayrıntılar Mirror kaynaklı haberimizde:

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/weird-news...

İki yıldır partneriyle birlikte yaşadığını söyleyen kadın, yaşadığı sıkıntıları Reddit'e yazdığı yazıda anlattı.

"Evde kalmayı seven birisi" olmasına rağmen ilişkinin başında annesinin ölümünden dolayı içki problemi yaşadığını belirten kadın: "Taşındıktan sonra halen alkolle savaşıyordum ve birçok kez (senede 5 kere falan) eve gece 3'ten sonra geldim. Sürekli olarak umursamaz bir şekilde şarjımın bitmesine izin veriyor, içmeye devam ediyordum. Her seferinde de erkek arkadaşım bundan nefret ettiğini belirtirdi." Görünüşe göre o erkek arkadaş şimdilerde aynı alışkanlığı edinmiş ve sık sık gece 3 ila 5 arasında eve dönüyormuş, kadına da nerede olduğu ile ilgili çok az bilgi veriyormuş. Durumu anlatan kadın bunun çok fazla problem olmadığını, çünkü en başta kadın geç geliyor diye kızanın adam olduğunu, kendisinin de geç gelmeyi erkek arkadaşı için bıraktığını söylüyor.

Peki bunun için bulduğu çözüm ne mi? Eve gelme saati ve uyulmaması durumunda ödenen ceza.

Uyguladığı yöntemi "Eğer içimizden biri gece 4'te çoktan eve gelmemişsek diğerine 50 dolar ödemek zorundayız. Böylece kimse sinirli olamaz." şeklinde açıklıyor. "Bunu yapmamın nedeni ya 50 dolar ödemekten sıkılıp eve zamanında gelmeye başlayacağını ya da benim de arada sırada barlar kapanana kadar dışarıda durmama anlayış göstereceğini düşünmem."

Hikayesini anlatan Reddit kullanıcısı insanlara mantıksız davranıp davranmadığını sordu ve cevaplayanların çoğu bunun ilişki problemleri ile başa çıkmak için iyi bir yöntem olmadığını, daha büyük problemlerin varlığını gösterdiğini söyledi.

Gelen cevaplardan bazıları şu şekildeydi:

"Hayat stiliniz çözüm oluşturmuyor."
"50 dolar olayı yanlış bir fikir. Eve zamanında gelmesinden ziyade dargınlığa neden olacakmışsın gibi duruyor."
"Birbirinizle duygularınızı doğru şekilde paylaşamıyormuşsunuz gibi duruyor, ya da sadece o nasıl hissettiğini umursamıyor."

Sizce bu yöntem etkili mi? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
can_can

İki gerizekalı bir olunca da samanlık seyran oluyormuş demek..

halil.mntkn

Bir tanıdığımın 3 yaşında bir bebesi vardı o geldi aklıma bunu okuyunca. Ziyaretlerindeydim. Çocuk anasının elini tuttu, ısrarla çağırıyor. Bir gayret, bir çaba... Hırslı böyle. Bir şey gösterecek belli ki. Merak ettik hep beraber. Meğer sen git yatak odasına, nasıl becerdiysen tuvalet aynasının üstüne çık, oraya büyük abdestini yap. Bak nereye s.çtım diye göstermeyeymiş onca gayret. Aferin beklercesine anasına bakıyor bir de gülerek. İnsanlar böyle saçma sapan şeyler yapıp, bir de bakın biz ne güzel yaptık diye anlatınca bu olay geliyor hep aklıma. Baksanıza, aralarındaki meseleler için ne güzel çözüm bulmuşlar: Parası neyse vermek.. Aferin diyorum ben de, aferin. Çok güzel yere s.çmışsınız.

ama-oyle

adam parayı basar o saate kadar yapacağını yine yapar net.

Gizli Kullanıcı

okumadım içerigi,başlıktan okudugum kadarıyla yorumlıcam;kız zengin olsun ve tekmeyi basıp tek başına yesin paraları.

iotaaquilarea

gidin beraber için abi bu kadar mı zor

iotaaquilarea

ayrıca bu ne kadar saçma bir başlık lan. adamlar karşılıklı yapıyorlar bu para muhabbetini sadece birine yönelik değil.

Görüş Bildir